Ether і XRP: аналізуємо стан лідерів серед альткоїнів на крипторинку
У той час як ринок увійшов у зону відновлення після повернення біткоїна до $70 тис., комʼюніті почало звертати більше уваги на альткоїни. Багато хто розглядає ефір (ETH) та Ripple (XRP) як потенційних лідерів ринку, динаміка яких запустить масове зростання цін на всі активи. Та чи існують причини так вважати? Пропоную вашій увазі фундаментальний огляд ефіру та XRP – єдиних альткоїнів, які змогли вистояти на фоні волатильності середини березня.
Чому всі заговорили про альткоїни?
Спадний тренд, що спостерігався протягом останніх кількох тижнів, змусив весь ринок увійти в зону цінової корекції, в тому числі й альткоїни.
Попри це, “альтам” вдалося утримати свої позиції. Згідно з даними аналітика RektCapital, попри 18% падіння біткоїна перед халвінгом, ринкова капіталізація альткоїнів продовжує триматися на рівні підтримки в $315 млрд.
Серед альткоїнів найкращу стабільність протягом періоду демонстрували саме ефір (ETH) та Ripple (XRP), демонструючи майже незмінний денний обсяг торгів.
У той же час, корекційний тренд не зміг негативно вплинути на WhiteBIT Coin (WBT – центральний елемент Whitechain), Near Protocol (NEAR) та інші монети.
Ефір (ETH): впевненість на тлі продажів
Дані Santiment указують на те, що ефір (ETH) на поточний момент перебуває під тиском продажів. Про це свідчить різке збільшення пропозиції монети на біржах.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Інфографіка також вказує на зростання пропозиції Ефіру, що зберігається на топ-адресах. Незалежно від активних продажів і падіння ціни, цей показник вказує на довіру “китів” до Ефіру.
Впевненість “китів” контрастує з чартом ефіру в одноденному таймфреймі, оскільки метрики вказують на перевагу спадного тренду. В той час як довгострокові ковзні середні (EMA 50 і 200) натякають на зростання, а індекс відносної сили (RSI) трохи перевищує 50, конвергенція/дивергенція ковзних середніх (MACD) вказує на зниження ціни та схиляється до продажу на рівні 21,0.
Що примітно, експоненціальна ковзна середня довжиною в 21 демонструє суперечливість між сигналами на продаж і купівлю, вказуючи на дихотомію між короткостроковим скептицизмом і довгостроковим оптимізмом інвесторів.
Куди рухається XRP?
На тлі відновлення ринку XRP продемонструвала 2% зростання за останні сім днів. На момент написання матеріалу монета торгувалася на рівні $0,6921 з ринковою капіталізацією в понад $34 млрд.
Про потенціал зростання свідчить активність адрес у реєстрі XRP Ledger, яка продемонструвала значне зростання у четвертому кварталі 2023 року.
Попри зростання ціни, XRP зазнала падіння за показниками Social Volume (соціальний обсяг) та Weighted Sentiment (зважені настрої). Це схиляє до ведмежої перспективи монети.
Чарт підштовхує до аналогічних висновків, оскільки як довгострокові, так і короткострокові ковзні середні сигналізують чіткий спадний тренд.
Показники індикаторів MACD і RSI підтверджують вищезгадані висновки, вказуючи на зниження ціни монети в перспективі.
Однак, багато хто поділяє оптимістичний погляд на динаміку XRP. Один із них – інвестор Mikybull – побачив на чарті графічну модель бичачого прапора. На його думку, XRP завершив свій ретест і збирається розпочати висхідний рух до діапазону $1-6.
Такий оптимізм, можливо, є основним джерелом живлення сподівань на масове зростання альткоїнів. Проте він не скасовує можливості процвітання крипторинку в майбутньому. Існує велика ймовірність того, що слідом за зростанням біткоїна (BTC) після халвінгу, цінові максимуми будуть досягнуті й “альтами”.