Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Топ 5 альткоїнів, на які варто звернути увагу 2024 року

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
25 грудня 2023 7 хвилин читання

Біткоїн справедливо вважають стрижнем індустрії. Ба більше, він є її відправною точкою та фактичним засновником. Хоча з розвитком криптоекономіки (або ж токеноміки) роль біткоїна у формуванні ринку є дещо перебільшеною. Натепер лідерство у крипті належить альткоїнам — криптовалютним активам, попит на які визначається не тільки вигідністю їхніх інвестицій, але й їхнім передовим функціональним ядром. 

У цій статті представлена добірка найкращих альткоїнів, за якими стоять верифіковані та інноваційні проєкти. 

Celestia (TIA)

Celestia Celestia

Celestia з’явився на крипторинку в листопаді 2023 року, одразу здобувши звання нової зірки серед альткоїнів. Лише за місяць фінансовий базис проєкту — монета TIA — помножила власну вартість упʼятеро, невпинно наближаючись до ринкової капіталізації у $2 млрд.

За винятком короткострокових корекцій, протягом останніх двох тижнів TIA зростала приблизно на 20% щодня, міцно закріпившись на позначці $12,96 і подолавши історичний максимум у $14. Прийдешній airdrop значно підігрів ажіотаж навколо активу, що свідчить про непідробний інтерес спільноти до криптовалюти. Але що ж робить Celestia безпечною інвестицією в очах користувачів?

Графік TIA/USDT. Джерело: WhiteBIT Trading View Графік TIA/USDT. Джерело: WhiteBIT Trading View

Довіра до Celestia не обмежується її «безпечністю”, а випливає з її внутрішньої функціональності. Перша модульна блокчейн-мережа, яка забезпечує абсолютно новий вибірковий підхід до механізму консенсусу для розгортання мережі, не могла бути пропущена зрілими ентузіастами Web3. Celestia не накладає жодних обмежень на виконання програми або розрахунки, і це робить блокчейн доволі масштабованим і універсальним середовищем, у якому розробники можуть втілювати ідеї будь-якої структури та складності. Водночас функціональність TIA сприяє міцній позиції монети на ринку.

Bonk (BONK)

Джерело: CryptoWallet Джерело: CryptoWallet

Bonk здобув велику популярність у спільноті, яка одразу зробила проєкт новим потужним гравцем на ринку мемкоїнів. Як наслідок, за рік ціна активу зросла у 185 (!) разів, а за останні місяці — на 411%. Ринкова капіталізація активу, яка нараховує $764 млн, вивела Bonk на третю позицію серед найбільших мемкоїнів світу, випередивши таких мастодонтів виміру, як Pepe та Floki. 

Графік BONK/USDT. Джерело: Trading View Графік BONK/USDT. Джерело: Trading View

Тоді як переважна більшість мемкоїнів виявляються сумнівними інвестиціями без функціональної користі, Bonk змінює таку парадигму. Токен створили на мережі Solana задля підвищення ліквідності децентралізованих бірж (DEX) на базі блокчейну та збільшити масштабованість децентралізованих за (dApps) Solana. Цьому сприяє доволі величезна пропозиція токенів, яка перебуває саме у користуванні спільнотою, що робить актив “народним”. 

На момент написання матеріалу BONK зазнав цінових корекцій, що не завадило йому повернутися на рейки бичачого тренду. Наразі ціна активу залишається в діапазоні $0,000020. Однак популярність Bonk впливає не тільки на ціну активу. Очевидно, що він є вирішальним чинником зростання цін Solana (SOL), і це ми доведемо нижче.

Solana (SOL)

Джерело: Gemini Джерело: Gemini

Один із найголовніших блокчейн-протоколів у індустрії цього року зумів привернути увагу як дрібних трейдерів, так і інституційних інвесторів. З огляду на те що SOL є шостою найбільшою монетою на ринку за капіталізацією, актив бере активну участь у формуванні напрямку ринку, і в той же час монета є доволі чутливою до його змін. 

Протягом останнього місяця SOL була надмірно волатильною. Тим не менш, коливанням не вдалося порушити загальний тренд монети. Сплески в ціні з'являлися на фоні короткочасних інтенсифікацій інтересу до Біткоїну та криптовалюту загалом. Тим часом, ціна SOL перевищила $90, а обсяг торгів на мережі вперше перевищив суму фінансових операцій на найбільш фундаментальному блокчейні в індустрії — Ethereum.

Графік SOL/USD. Джерело: WhiteBIT Trading View Графік SOL/USD. Джерело: WhiteBIT Trading View

Незалежно від технічних нюансів, Solana залишається одним із найважливіших блокчейн-проєктів, який відіграє ключову роль у формуванні криптоіндустрії. На тлі майбутнього булрану (масове зростання ринку. — Прим. авт.), його критичне значення буде демонструвати експоненціальне зростання разом із ціною SOL.

WhiteBIT Coin (WBT)

Джерело: Medium/Paul Osadchuk Джерело: Medium/Paul Osadchuk

WhiteBIT Coin є одним із найвиразніших представників нової хвилі альткоїнів, які не тільки є фінансовими активами, але й виконують функціональну роль у межах певного субʼєкту. 

Популярність WhiteBIT Coin (WBT), так само як і її ліквідність і ринкова капіталізація ($838 млн на поточний момент) зросла цього року з підвищенням зацікавленості в активі. Така тенденція відбулася (і продовжує відбуватися) на фоні посилення інтересу як до продуктів WhiteBIT, так і до криптовалюти загалом. 

Графік WBT/USD. Джерело: WhiteBIT Trading View Графік WBT/USD. Джерело: WhiteBIT Trading View

Головним критерієм інвестування у WhiteBIT залишається токеноміка монети, яка регулюється обсягами інвестицій, поступовим розблокуванням пропозиції, розподілом активу на фондах для підвищення ліквідності та спалюванням певної кількості монет. 

Зацікавленість у криптовалюті та технічні особливості криптовалюти роблять WBT доволі безпечною інвестицією з мінімальним ризиком утворення різких і несистематичних рухів ринку. У той же час, аналітики з AMBCrypto передбачають легке падіння монети в ціні до $5,46 цього року з подальшим відновленням до $7 у лютому 2024 року. 

Injective (INJ)

Джерело: Injective Джерело: Injective

INJ є одним із найкращих представників ринку альткоїнів. Лише за останні сім днів монета зросла на 57% на тлі бичачого тренду, який вона демонструє від січня 2023 року. Тенденція закріпилася на тлі зростання ціни біткоїна до $30 тис., що додало активу цінності та вивело Injective у топ-50 монет із найбільшою капіталізацією, яка становить понад 2 млрд дол.

Графік INJ/USDT. Джерело: WhiteBIT Trading View Графік INJ/USDT. Джерело: WhiteBIT Trading View

За INJ стоїть передовий layer-one DeFi-проєкт для забезпечення розвитку кросланцюгової взаємодії. Завдяки абсолютно новому підходу до визначення механізму консенсусу Injective може випередити інші фінансові блокчейни, що неминуче сприятиме зростанню курсу монети.  


Важливо зазначити, що стаття не є фінансовою рекомендацію, а теоретичним базисом для вашого практичного трейдингу. Завжди проводьте власне дослідження ринку та будьте уважними при виборі опції для інвестування. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
Lucid 7 26.12.2023, 09:16
Я також раджу звернути увагу на токен $ND - Nemesis Downfall. Це ігровий токен. Скоро вийде гра подібна до Call of Duty з технологією Blockchain. Через рік гру переведуть на unreal engine. Зараз є можливість на старті купити багато токенів на Pancakeswap. Хоча зараз ліквідність невисока, але гра ще не запущена. Давно спостерігаю за проектом. Ім'я засновника згадував Wall Street Journal і він інколи з'являється на телебаченні США. Також перспективи подає Брідж Оракл. Побачимо.
Інші матеріали

Як отримати роботу в телекомі: поради рекрутера

Владислав Миронович 14 годин тому

Що можна, а що ні: заборони та обмеження ФОП на спрощеній системі оподаткування

Владислав Нечипорук 17 годин тому

Топ 6 трендів для B2B-маркетолога у 2024 році: на що звертати увагу фахівцю

Анна Гелар 19 годин тому

Як використовувати ChatGPT у повсякденному житті?

Владислав Миронович 20 квітня 2024 11:00

Що відбувається з ціною біткоїна на тлі халвінгу?

Павло Осадчук 19 квітня 2024 18:30