Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Біткоїн скоригувався від $72 тис. до $62 тис. Як і чому так вийшло?

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
25 березня 2024 5 хвилин читання

11 березня ажіотаж на ринку посилився внаслідок чергового оновлення біткоїном історичного максимуму, сягнувши ціни у $72 481. Протягом минулого тижня біткоїн локально торкався суми у $70 000 та залишався в діапазоні від $68 000 до $69 000. Попередній ціновий рекорд біткоїна був зафіксований 10 листопада 2021 року, коли його вартість піднялася до $66 953 згідно з даними CoinMarketCap. 

Проте у період із 15 по 19 березня перша криптовалюта зазнала стрімкої корекції, що спричинила падіння її ціни до $62 555. На момент написання матеріалу криптовалюта тримається у діапазоні від $64 000 до $65 000.  

Серед безлічі чинників, що підтримують зростання біткоїна, виділяється дефіцит активу. Та чи існує він насправді і як дефіцитність впливає на зростання ціни? Розберемося у матеріалі. 

Чи існує дефіцит біткоїна?

Отже, що останнім часом відбувається на криптовалютному ринку і чи існує на ньому нестача біткоїна?

Масове виведення

За даними AMBCrypto та CryptoQuant, протягом лютого майже 50 000 біткоїнів було виведено з централізованих бірж, що спричинило різке падіння пропозиції криптовалюти.

Це призвело до зниження біржового курсу біткоїна протягом місяця, навіть незважаючи на те, що його ринкова ціна в той самий час зросла на 44%. 

Обмінний курс біткоїна. Джерело: CryptoQuant Обмінний курс біткоїна. Джерело: CryptoQuant

Кити вступають у права

Окрім цього, ще одним важливим фактором, що зумовлює дефіцит біткоїнів, є різке збільшення кількості інституційних інвесторів, яких також називають «китами» крипторинку.

За даними Glassnode, кількість унікальних суб'єктів, які володіють щонайменше 1 000 біткоїнів, зросла на 4% протягом лютого. Це означає, що минулого місця на ринок вийшло ще 55 китів. 

Кількість біткоїн-китів, березень 2023 — березень 2024. Джерело: Glassnode Кількість біткоїн-китів, березень 2023 — березень 2024. Джерело: Glassnode

Як ETF впливає на біткоїн?

Не останню роль у дефіциті біткоїна відіграють і біржові фонди (ETF). Згідно з BitMex Research, станом на 1 березня спотові фонди володіли 776 464 біткоїнами, що дорівнює майже 4% від усієї розблокованої пропозиції. 

Кумулятивний приток спотових біткоїн-ETF (млн. доларів). Джерело: Farside | BitMex Research Кумулятивний приток спотових біткоїн-ETF (млн. доларів). Джерело: Farside | BitMex Research

Запуск спотових біткоїн-ETF відкрив крипторинок для трейдингових інвесторів у США, не кажучи вже про психологічний вплив фондів на спільноту. Ця подія призвела до бичачих прогнозів і переважаючого оптимізму у комʼюніті, а також до значного наближення масового впровадження криптовалют.

ETF-фонди також вплинули на ринок альткоїнів. Побачивши, що Біткоїн зміцнив свої позиції, сектор Web3 об'єднав сили перед потенційним визнанням у сфері великих технологій. 

Ця тенденція сприяла зростанню продуктивності блокчейнів, про що свідчить збільшення показників TVL на Solana, Ethereum, Cardano та інших основних мережах у 2023 році. Це відобразилося на великій кількості новинок, що стосуються cross-chain взаємодії та інтероперабельності. Найбільш показові приклади: інтеграція Base і OP Stack, яка відбулася рік тому, і нещодавня колаборація WhiteBIT з Near Protocol. Остання відкриває можливість майнити HOT-токен Near і безкоштовно виводити USDT і USDC, що впливає на показники одразу 4-х валют і однаково впливає на ринок.

Цілком ймовірно, що всі інвестори, а не лише «кити», отримали мотивацію для купівлі біткоїна через вищезгадані фактори.

Що відбувається на ринку?

Станом на час написання статі біткоїн тримається у діапазоні $64 000-$65 000, входячи у зону підвищеної волатильності. Про це свідчить і помірний показник індексу відносної сили (RSI).

Проте на бичачу динаміку біткоїна у довгостроковій перспективі указують індикатори середньої ковзної довжинами в 21, 50 і 200. Існує ймовірність, що максимум у $72 000 ми ще побачимо у найближчому майбутньому.

Графік BTC/USD в одноденному таймфреймі. Джерело: WhiteBIT Trading View Графік BTC/USD в одноденному таймфреймі. Джерело: WhiteBIT Trading View

Підсомкові думки

На тлі прийдешнього халвінгу дефіцит біткоїна залишається ключовим показником, за яким слід стежити. 

Зазвичай падіння біржової пропозиції означає зниження тиску на продаж і потенційний перехід до інших видів діяльності, тобто довгострокового утримання.

Зі збільшенням кількості біткоїнів у гаманцях і наближенням халвінгу дефіцит на ринку виходить на перше місце. Тож щодо динаміки попиту і пропозиції це є основним бичачим сигналом. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стратегії укладання договорів: ключові принципи та ефективні підходи

Іван Бєдний 1 годину тому

Шлях Польщі до європейських грантів: лайфхаки та рекомендації для України

Світлана Бовшовська 4 години тому

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00