Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ethereum втрачає позиції на криптовалютному ринку. Чи врятують його «кити»?

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
17 червня 2024 4 хвилин читання

Із ухваленням біржових фондів ефіру (Ethereum ETF), актив стає привабливим для “китів” і інституційних інвесторів, натомість продовжує втрачати позиції на ринку. Чому ефір продовжує суперечливу динаміку та чи врятують його фундаментальні показники? Відповідь – далі в статті.


Дані криптоаналітичного сервісу Santiment вказують на те, що зважені ринкові настрої ефіру різко знизилися з початку червня. Низхідна динаміка особливо помітна на фоні сплеску соціальних факторів наприкінці травня, що корелює з ажіотажем щодо схвалення біржових фондів ефіру. 

Зважені настрої та соціальний обсяг ефіру. Джерело: Santiment Зважені настрої та соціальний обсяг ефіру. Джерело: Santiment

Більш того, згідно з даними від Glassnode, кількість ефіру на біржах досягла найнижчої позначки за останні вісім років. Це може вказувати про зниження спекулятивного інтересу до активу. 

Гіпотеза стає більш реалістичнішою з аналізом даних IntoTheBlock, які вказують на те, що ефіром володіють переважно «кити» та великі довгострокові власники. Що цікаво, на їх гаманцях зосереджений 51% від усієї пропозиції активу.

Ринкова активність ефіру. Джерело: IntoTheBlock Ринкова активність ефіру. Джерело: IntoTheBlock

Підписуйтеся на наші соцмережі

Окрім цього, останнім часом збільшився обсяг транзакцій ефіру, що перевищують $100 тис. Це вказує на оптимізм інституційних та великих інвесторів щодо довгострокових перспектив активу на фоні схвалення ETF. 

Тенденцію утримання ефіру підтверджує й рекордна кількість активу в стейкінг-пулах. 

“Ethereum-холдери продовжують схилятися до ризиків! Наразі застейкано 32 535 417 токенів,”зазначив криптовалютний інвестор під нікнеймом “Crypto Rand”. 

Кількість ефіру в стейкінг-пулах. Джерело: X | Crypto Rand Кількість ефіру в стейкінг-пулах. Джерело: X | Crypto Rand

У той же час, ефір продовжує демонструвати позитивну динаміку в кількості новостворених адрес. На момент написання статті їх кількість перевищує 105 000.

Кількість нових адрес ефіру. Джерело: Glassnode Кількість нових адрес ефіру. Джерело: Glassnode

Графіки вказують на низхідний тренд

Згідно з денним графіком Ethereum, монета зіткнулася з підвищеною активністю продажів після короткого періоду консолідації у районі критичного опору в $4,000. Це підкреслює, що такий рівень ціни є ключовою точкою для short-позицій. 

Тим не менш, попереду існує значна зона підтримки, включаючи 100-денну ковзну середню на рівні $3 431,05 і рівень корекції 0,5 за Фібоначчі на рівні $3 419. Це свідчить про те, що поточна цінова динаміка може продовжити своє негативний тренд у короткостроковій перспективі, а 100-денна ковзна середня і рівень 0,5 за Фібоначчі виступатимуть основною підтримкою для покупців.

Чарт ETH/USDT, таймфрейм: 1 день. Джерело: WhiteBITTradingView Чарт ETH/USDT, таймфрейм: 1 день. Джерело: WhiteBITTradingView

4-годинний графік вказує на сильний бічний рух ефіру. Згідно з чартом, вищезгадана консолідація в районі $4 000 сформувала фігуру «голова і плечі», що вказує на відсутність бичачого імпульсу і збільшення пропозиції. Отже, такий паттерн може сигналізувати про можливий ведмежий розворот, особливо враховуючи пробиття ціною нижньої лінії “шиї” графічного індикатору.

Чарт ETH/USDT, таймфрейм: 4 години. Джерело: WhiteBIT TradingView Чарт ETH/USDT, таймфрейм: 4 години. Джерело: WhiteBIT TradingView

Домінування продавців також відзначається ведмежою дивергенцією між індексом відносної сили (RSI) та рухом ціни. 

Наразі ціна ефіру знаходиться на критичному рівні підтримки близько $3,6 тис. Якщо продавцям вдасться пробити цей ключовий рівень, найбільш вірогідним результатом буде продовження ведмежого тренду.

Тим не менш, не дивлячись на потенційно низхідний тренд ефіру, активність “китів” демонструє протилежний результат. У той же час, інвесторам слід уважно стежити за майбутніми рішеннями Федеральної резервної системи США (ФРС) щодо відсоткових ставок – важливого фактору впливу на криптовалютний ринок. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Binance перетнув позначку у 200 млн користувачів у світі

Владислав Паливода 13 липня 2024 12:03

Sunami Network запустив новий стейблкоїн SUUSD

Вікторія Рудзінська 10 липня 2024 07:08

Криптоекспансія: українські магазини освоюють віртуальні активи

Анна Сергієнко 9 липня 2024 10:10

У червні загальна капіталізація ринку криптовалют знизилася на 11,4%

Вікторія Рудзінська 8 липня 2024 21:27

Хакери викрали криптовалюти на $1,4 млрд за 6 місяців 2024 року

Владислав Паливода 6 липня 2024 15:51