Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому Ethereum Foundation під слідством: деталі розслідування

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
11 квітня 2024 6 хвилин читання

Ethereum Foundation — швейцарська некомерційна організація, що лежить в основі екосистеми Ethereum – зіткнулася із запитами від неназваного державного органу, згідно з повідомленнями на вебсайті компанії у GitHub

Одне з повідомлень на GitHub стверджує, що компанія отримала добровільний запит від неназваного державного органу, який попросив залишатися конфіденційним. Хоча левова частка користувачів вважає ініціатором розслідування саме Комісію з цінних паперів і бірж США (SEC), а головним мотивом — попередню перевірку на тлі потенційного схвалення Комісією обмінних фондів ефіра (Ether ETF)

Уперше таке припущення висловив Fortune, пояснивши, що SEC прагне класифікувати ефір як цінний папір. У статті журналу також уточнюється, що протягом останніх кількох тижнів SEC надсилала повістки до низки американських компаній з метою проведення розслідувань. 

Можливі дії фінансового регулятора були сприйняті як можливість серйозних змін для Ethereum, Ether ETF і криптовалюти в цілому. Позитивний результат цієї події може поширитися на Whitechain, Polygon та інші мережі, зробивши Web3 більш привабливими для традиційних фінансів. 

Потенційні мотиви слідства

У коментарі для видання CoinDesk юрист, який має безпосередній стосунок до розслідування, повідомив, що швейцарська регуляторна установа спрямувала документи в Ethereum Foundation та інші компанії у співпраці з Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC), підтверджуючи версію Fortune.

Новина викликала песимістичну реакцію щодо довгоочікуваного схвалення обмінних фондів ефіра (Ether ETF). 

Так, Джеймс Сейфарт, аналітик Bloomberg Intelligence, зазначив, що його «обережно-оптимістичне ставлення до ETH ETF змінилося порівняно з останніми місяцями», натякаючи на розслідування Ethereum Foundation. А втім, аналітик досі вірить, що схвалення Ether ETF станеться восени цього року.

Домінувальним поясненням розслідування щодо Ethereum Foundation залишається навмисна зупинка Ether ETF, ініційована SEC. 

Цю ідею озвучив Тревіс Клінг, головний інвестиційний директор (CIO) в Ikigai Asset Management. У своєму пості на X він стверджує, що це скоординована атака на ETH:

«Це цікаво з огляду на рекорду Ларрі (Ларрі Фінк, генеральний директор BlackRock) 576-1 і на той простий факт, що він однозначно впливовіший за Гері (Гері Генслер, голова SEC)».

Невизначення щодо схвалення Ether ETF раніше наголошувалося директором Morgan Creek Марком Юско та аналітиком JP Morgan Ніколаосом Панігіртзоглу. Обидва підкреслювали важливість визначення ефіра як цінного папера задля подальшого прогресу схваленням біржових фондів. 

З іншого боку, левова частка користувачів бачить часткову перемогу Ripple в суді щодо статусу XRP і визнання багатьох криптовалют товарами головою Комісії з торгівлі товарними фʼючерсами США (CFTC) Роном Бенамом як позитивні зрушення на шляху до впровадження Ether ETF. 

Схожі настрої озвучувала й журналістка Fox Business Елеонора Терретт. У січні цього року вона висловила сподівання, що ETH ETF схвалять на одному із судових засідань SEC і Binance, на якому натякнули на визнання DAO-токенів цінними паперами. 

Тепер журналістка вважає запити щодо Ethereum Foundation причиною того, чому «SEC була такою суворою з емітентами спотових ETF ETH»:  

«Співробітники SEC, можливо, чекають завершення будь-яких затяжних розслідувань, перш ніж Гері Генслер дасть їм вказівки».

Серед інших причин юрист Скотт Джонссон назвав політичний чинник однією з підстав для «атаки» на Ethereum. За його словами, Комісія з цінних паперів може використовувати розслідування діяльності Ethereum Foundation для того, щоб заспокоїти криптоскептиків, які вимагають більш жорсткої позиції від відомства щодо криптовалют. 

Згідно з повідомленням Cointelegraph, раніше цього місяця сенатори Джек Рід і Лафонза Батлер закликали Гері Генслера припинити будь-які подальші схвалення спотових обмінних фондів криптовалют. Сенатор Елізабет Воррен також вкрай різко висловилася проти цих інвестиційних продуктів. 

Джонссон також припустив, що SEC може шукати аргумент для заперечення відсутності кореляції — усе задля того, щоб відмовити у видачі дозволу на створення спотових Ether ETF. Він пояснює, що це може бути тимчасовим рішенням, оскільки рівень кореляції з часом покращується. 

Джонссон вважає, що розслідуванням SEC може вбити двох зайців одним пострілом: забороняє спотові ефірні ETF, уникаючи при цьому «ослаблення аргументації» у судовому процесі проти Coinbase і Binance

«Враховуючи, що схвалення (Ether ETF) було б найбільш різким/явним підтвердженням відсутності статусу ефіра як цінного папера на сьогоднішній день, воно фактично ризикує підірвати CB/Binance і всю криптовалютну теорію SEC у широкому сенсі / перманентно», — написав Джонссон у своєму пості для X.

Реакція Комісії з цінних паперів і бірж США

Під час останнього інтервʼю для Bloomberg TV Гері Генслеру, голові SEC, поставили запитання щодо можливості визнання ефіра цінним папером. Відповідь держслужбовця виявилася доволі розпливчастою.

«У нас є заявки. Я не збираюся їх коментувати. Ми бачимо сьогодні мотивацію для SEC продовжувати розслідування статусу ефіра як додатковий привід для відмови у схваленні», — заявив Генслер.

Водночас плани компанії Ethereum залишаються незмінними. «Будь-які чутки про будь-яку діяльність», в якій беруть участь SEC та її закордонні колеги, можуть бути пов'язані з дедлайном 23 травня (потенційний день ухвалення Еther ETF. — Прим. авт.), із яким стикається SEC», — йдеться у відповідній заяві адвоката для Coindesk.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як залучати крутих фахівців на перенасиченому джунами ринку

Владислав Миронович 3 години тому

Блокчейн у спорті: як новітні технології змінюють спортивну індустрію?

Владислав Гринів 4 години тому

Бренд, побудований на провокації: історія Playboy

Артем Беседа 8 годин тому

Data Scientist та Data Analyst: що вони роблять та у чому різниця між ними

Владислав Миронович 10 годин тому

Китай продає в росію товари за криптовалюту

Владислав Паливода 22 години тому