Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що таке Web3 та як він змінює нашу онлайн-реальність?

Владислав Гринів
Владислав Гринів Digital-журналіст з досвідом роботи у WEB3-компаніях
28 березня 2024 5 хвилин читання

Поява Web3 здійснила революційні зміни у розвитку технологій. Web3 є наступним етапом після Web2.0. Його основна ідея полягає у наданні користувачам повного контролю над своїми даними та фінансами, а також можливість створювати й керувати різноманітними проєктами. У блокчейн-технологіях Web3 посідають важливе місце, адже гарантують безпеку та прозорість взаємодії між користувачами й децентралізованими застосунками.

Web3-застосунки та їхні переваги

Переваги Web3 містять децентралізацію, безпеку, відкритість тощо. Головною метою є створення більш відкритого і децентралізованого інтернету, де користувачі контролюють свої дані та цифрові активи. Він підкреслює залученість спільноти та право власності юзерів на контент. Крім того, Web3 використовує криптовалюту для здійснення переказів, завдяки чому користувачам не потрібно покладатися на посередників на кшталт банків. 

Web3-застосунки — децентралізовані програми, які застосовують технологію Web3, використовуючи блокчейн для підвищення децентралізації та конфіденційності. До таких програм входять блокчейн-ігри, додатки для децентралізованих фінансів (DeFi) та NFT.  

Деякими прикладами застосунків є: 

  • Браузери Web3. Вони забезпечують більш безпечний спосіб взаємодії з DApps порівняно з Web 2.0, використовуючи технологію блокчейн і криптогаманці для автентифікації та доступу. Прикладами таких браузерів є Brave Browser, Opera Browser і Puma Browser.
  • Децентралізоване зберігання даних. Це метод, при якому дані шифруються та розподіляють між декількома мережами, усуваючи потребу в центральному органі для управління і зберігання даних. Цей підхід підвищує безпеку та конфіденційність, зменшуючи ризик витоку даних. Прикладами є Storj, IPFS, and Filecoin.
  • Децентралізовані криптобіржі. P2P-платформи, на яких транзакції відбуваються безпосередньо між криптокористувачами без посередників.  Вони працюють за допомогою смартконтрактів на блокчейні, чим забезпечують надійні та безпечні транзакції. Популярними DEX є Uniswap, WhiteSwap, SushiSwap
  • Метавсесвіт. Це віртуальний світ, який дозволяє користувачам створювати контент, ділитись ним та монетизувати. Такими всесвітами є  Decentraland, ENJIN, and Voxels.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як Web3 поєднується зі світом криптовалют? 

За допомогою поєднання Web3 та криптовалюти розробники створюють застосунки на базі блокчейну. До того ж криптовалюти можуть бути використані як метод платежу у застосунках. Інтеграція Web3 та криптоіндустрії популяризуються, і щодня їх стає тільки більше. Далі розглянемо кілька прикладів подібних колаборацій.

Партнерство Ubisoft та XPLA

Нещодавно відомий розробник відеоігор Ubisoft приєднався до екосистеми XPLA як валідатор вузлів. Вступ компанії як валідатора є важливим кроком для зближення ігрових та блокчейн-технологій. Участь Ubisoft обіцяє покращити перевірки та зробити внесок у загальну цілісність та ефективність блокчейну.

Керівник групи XPLA, Пол Кім прокоментував свій ентузіазм до інтеграції: 

«Ми раді вітати Ubisoft як валідатора XPLA. Разом будемо працювати над створенням більш прозорої та надійної екосистеми Web3, прагнучи забезпечити привабливий ігровий досвід для гравців по всьому світу».

Це партнерство допоможе розкрити нові можливості в ігровій сфері Web3, що відкриває нову еру ігор, які готові охопити майбутнє.

Metamask тестує першу платіжну картку Mastercard 

За даними CoinDesk, популярний криптовалютний гаманець Metamask тестує мережеву платіжну картку, яка працює у мережі Mastercard і випущена банком Baanx. Картка дозволить користувачам витрачати криптовалюту на щоденні покупки у місцях, де приймають картки. 

Компанія має на меті стати першим децентралізованим платіжним рішенням Web3. 

Mastercard та її конкурент Visa постійно співпрацюють із розробниками блокчейнів та криптокомпаніями. У жовтні минулого року Mastercard розпочали співпрацю з  компаніями, що займаються виготовленням апаратних гаманців, Ledger і MetaMask. А Visa працює над міжнародними платежами зі стейблкоїном USDC та мережею Solana.

Підсумок

Web3 є наступним етапом розвитку Всесвітньої павутини, який розширить можливості користувачів та зменшить залежність від деяких гігантів, таких як YouTube, Netflix і Amazon. Інтеграції Web3 розширює можливості користувачів та дозволяє використовувати криптовалюту як метод платежу. Попри всі перешкоди та виклики, Web3 продовжує розвиватись та відкривати нові перспективи для світу інновацій.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00