Що відбувається з ціною біткоїна на тлі халвінгу?
Контекст
Атака Ірану на Ізраїль у ніч з 13 на 14 квітня спричинила колапс на криптовалютному ринку. Серед усіх активів постраждав і біткоїн, ціна якого повернулася до $61 000.
Потужна корекція послідувала за різким зростанням ціни BTC до позначки $71 000. Та серед основних причин такої динаміки називають прийдешній халвінг і макроекономічні чинники.
Що чекає на ціну біткоїна відновлення у довгостроковій перспективі та чи дійсно саме халвінг зумовлює високу волатильність активу? Розберімося у матеріалі.
Throwback: причини позитивної динаміки біткоїна
Як повідомляє IT Tech, автор для аналітичного ресурсу CryptoQuant, реалізація величезних прибутків від торгів біткоїном стала однією з головних причин відновлення криптовалюти до рівня $71 000, який передував нинішній корекції.
Окрім цього, IT Tech зазначив, що тиск продажів на біткоїн знизився, оскільки короткострокові трейдери перестали зазнавати збитків від цінової корекції. На противагу цьому BTC продемонстрував збільшення притоку коштів на накопичувальні адреси, що привело до того, що їхні реверси досягли історичних максимумів.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Паралельно стало відомо, що у вільний обіг була випущена певна кількість нових токенів Tether (USDT). Ураховуючи його потужну кореляцію з біткоїном, IT Tech вважає цей чинник взаємоповʼязаним із зростанням криптовалюти минулого тижня.
Окрім технічних чинників, аналітик наголосив на зміні у поведінці довгострокових інвесторів, що спричинила послаблення дистрибуції біткоїна.
Атмосфера на ринку дійсно змінилася на більш святкову на тлі очікування зниження вдвічі, що, очевидно, було викликано високим індексом Fear&Greed та залученістю бірж. Великі криптовалютні біржі сприяють активності спільноти, як-от CoinMarketCap або WhiteBIT, яка нещодавно запустила активність, присвячену прийдешньому халвінгу біткоїна.
Видання CoinDesk наголосило, що останній прорив у ціні біткоїна зумовило зростання зарплати у несільськогосподарському секторі США. Свідчення про зміцнення економічної стійкості держави відбилося і на висхідній динаміці золота, S&P 500 та Nasdaq.
Про потенційну корекцію біткоїна було відомо раніше
Зважаючи на зниження активності довгострокових власників біткоїна за останні сім днів, що свідчить про їхнє бажання притримати свої активи, а також високі чисті потоки обміну біткоїна, корекційний тренд наразі домінує на чарті.
Короткостроковий песимізм спостерігається й через співвідношення мережевої вартості біткоїна до кількості транзакцій, яке різко зросло.
Технічний аналіз підтверджує факт тенденції. Довгострокові індикатори, зокрема експоненціальні ковзні середні (EMA) довжиною 50, 100 і 200 свідчать про нейтральний тренд біткоїна. Водночас індекс відносної сили (RSI) залишається у зоні низхідного тренду, як і EMA 20.
Про корекцію повідомляв і аналітик Rekt Capital, передбачивши відхилення біткоїна від його висхідного тренду та його подальшу консолідацію.
Сподівання на майбутнє
Маркус Тілен, засновник 10X Research, вважає $80 000 наступною точкою для ціни біткоїна. У записці, надісланій своїм клієнтам 8 квітня, він заявив:
На підтвердження тези Тілена CoinDesk помітив на денному графіку BTC/USD патерн «бичачий прапор». Симетричний трикутник, який часто називають котушкою, відображає консолідацію у межах цінового діапазону, що звужується. Під час консолідації ринок зазвичай накопичує енергію, яка врешті вивільняється у напрямку, у якому діапазон буде розширено. Найчастіше симетричні трикутники закінчуються бичачим проривом ціни.
Графік біткоїна має всі шанси просунутися вгору, але це буде зроблено коштом підвищеної волатильності, що передує халвінгу. Це підтверджує й знижена активність довгострокових утримувачів криптовалюти (холдерів).