Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що відбувається з ціною біткоїна на тлі халвінгу?

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
19 квітня 2024 5 хвилин читання

Майнерам залишилося розкрити менш ніж 500 блоків у мережі біткоїна для запуску халвінгу. Чи повʼязана ця подія з останніми коливаннями у ціні першої криптовалюти?

Контекст

Атака Ірану на Ізраїль у ніч з 13 на 14 квітня спричинила колапс на криптовалютному ринку. Серед усіх активів постраждав і біткоїн, ціна якого повернулася до $61 000.

Потужна корекція послідувала за різким зростанням ціни BTC до позначки $71 000. Та серед основних причин такої динаміки називають прийдешній халвінг і макроекономічні чинники. 

Що чекає на ціну біткоїна відновлення у довгостроковій перспективі та чи дійсно саме халвінг зумовлює високу волатильність активу? Розберімося у матеріалі.

Throwback: причини позитивної динаміки біткоїна

Як повідомляє IT Tech, автор для аналітичного ресурсу CryptoQuant, реалізація величезних прибутків від торгів біткоїном стала однією з головних причин відновлення криптовалюти до рівня $71 000, який передував нинішній корекції. 

Реалізовані прибутки біткоїна. Джерело: IT Tech/CryptoQuant Реалізовані прибутки біткоїна. Джерело: IT Tech/CryptoQuant

Окрім цього, IT Tech зазначив, що тиск продажів на біткоїн знизився, оскільки короткострокові трейдери перестали зазнавати збитків від цінової корекції. На противагу цьому BTC продемонстрував збільшення притоку коштів на накопичувальні адреси, що привело до того, що їхні реверси досягли історичних максимумів. 

Притік біткоїна до накопичувальних адрес. Джерело: IT Tech/CryptoQuant Притік біткоїна до накопичувальних адрес. Джерело: IT Tech/CryptoQuant

Паралельно стало відомо, що у вільний обіг була випущена певна кількість нових токенів Tether (USDT). Ураховуючи його потужну кореляцію з біткоїном, IT Tech вважає цей чинник взаємоповʼязаним із зростанням криптовалюти минулого тижня.

Окрім технічних чинників, аналітик наголосив на зміні у поведінці довгострокових інвесторів, що спричинила послаблення дистрибуції біткоїна. 

Атмосфера на ринку дійсно змінилася на більш святкову на тлі очікування зниження вдвічі, що, очевидно, було викликано високим індексом Fear&Greed та залученістю бірж. Великі криптовалютні біржі сприяють активності спільноти, як-от CoinMarketCap або WhiteBIT, яка нещодавно запустила активність, присвячену прийдешньому халвінгу біткоїна. 

Видання CoinDesk наголосило, що останній прорив у ціні біткоїна зумовило зростання зарплати у несільськогосподарському секторі США. Свідчення про зміцнення економічної стійкості держави відбилося і на висхідній динаміці золота, S&P 500 та Nasdaq. 

Про потенційну корекцію біткоїна було відомо раніше

Зважаючи на зниження активності довгострокових власників біткоїна за останні сім днів, що свідчить про їхнє бажання притримати свої активи, а також високі чисті потоки обміну біткоїна, корекційний тренд наразі домінує на чарті.

Короткостроковий песимізм спостерігається й через співвідношення мережевої вартості біткоїна до кількості транзакцій, яке різко зросло. 

Співвідношення мережевої вартості біткоїна до кількості транзакцій. Джерело: Glassnode Співвідношення мережевої вартості біткоїна до кількості транзакцій. Джерело: Glassnode

Технічний аналіз підтверджує факт тенденції. Довгострокові індикатори, зокрема експоненціальні ковзні середні (EMA) довжиною 50, 100 і 200 свідчать про нейтральний тренд біткоїна. Водночас індекс відносної сили (RSI) залишається у зоні низхідного тренду, як і EMA 20.

Чарт BTC/USDT, таймфрейм: 1 день. Джерело: WhiteBIT Trading View Чарт BTC/USDT, таймфрейм: 1 день. Джерело: WhiteBIT Trading View

Про корекцію повідомляв і аналітик Rekt Capital, передбачивши відхилення біткоїна від його висхідного тренду та його подальшу консолідацію.

Біткоїн затиснутий між старими історичними максимумами на рівні $69 000 (підтримка) і максимумами двотижневої давності на рівні $71 300 (супротив). Тут є простір для консолідації у майбутньому. 
аналітик Rekt Capital у своєму пості для X
Чарт BTC/USD, таймфрейм: 1 тиждень. Джерело: X/Rekt Capital Чарт BTC/USD, таймфрейм: 1 тиждень. Джерело: X/Rekt Capital

Сподівання на майбутнє

Маркус Тілен, засновник 10X Research, вважає $80 000 наступною точкою для ціни біткоїна. У записці, надісланій своїм клієнтам 8 квітня, він заявив:

«Якщо прорив буде бичачим (як ми й підозрюємо), біткоїн може піднятися вище $80 000 протягом наступних кількох тижнів, якщо не раніше. Купівля на рівні $69 280 і встановлення стоп-лосу на рівні $65 000 видається доцільною».
Чарт BTC/USD, таймфрейм: 1 день. Джерело: CoinDesk Чарт BTC/USD, таймфрейм: 1 день. Джерело: CoinDesk

На підтвердження тези Тілена CoinDesk помітив на денному графіку BTC/USD патерн «бичачий прапор». Симетричний трикутник, який часто називають котушкою, відображає консолідацію у межах цінового діапазону, що звужується. Під час консолідації ринок зазвичай накопичує енергію, яка врешті вивільняється у напрямку, у якому діапазон буде розширено. Найчастіше симетричні трикутники закінчуються бичачим проривом ціни. 


Графік біткоїна має всі шанси просунутися вгору, але це буде зроблено коштом підвищеної волатильності, що передує халвінгу. Це підтверджує й знижена активність довгострокових утримувачів криптовалюти (холдерів). 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Китай продає в росію товари за криптовалюту

Владислав Паливода 4 години тому

Криптореволюція. Як українці відтепер зможуть законно купувати біткоїни на «Prozorro.Продажі»

Дмитро Бойко 9 годин тому

Як запітчити медіа на кшталт Tech.eu та Reuters: 11 порад від журналістів

Катя Бохинська 10 годин тому

Криптобіржа Mt.Gox переказала $9 млрд у біткоїнах кредиторам через 10 років після банкрутства

Кіра Іванова 11 годин тому

Працевлаштування та освіта: як допомогти ветеранам?

Olga Sukhorukova 12 годин тому