Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як повʼязані біткоїн та зайнятість у США?

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
13 червня 2024 6 хвилин читання

У пʼятницю, 9 червня, біткоїн зазнав значної корекції, знизившись у ціні на понад 4%. Водночас стали публічними травневі дані про зайнятість у США. Чи може кількість робочих місць слугувати чинником динаміки біткоїна? Розбираємося у статті. 

Зайнятість як чинник впливу на біткоїн

Травневий звіт із зайнятості у США показав, що у травні було додано 272 тис. робочих місць, що значно перевищило очікувані 190 тис. Хоч це й стало чудовою новиною для найманих робітників, вона негативно позначилася на ринку. 

Звіт про зайнятість є одним із ключових чинників, які Федеральна резервна служба США (ФРС) використовує для ухвалення рішень щодо монетарної політики, зокрема, у розрахунку відсоткової ставки. Пресконференція голови структури Джерома Павелла, на якій стануть відомі результати засідання ФРС, відбудеться вже 12 травня.

Позитивні результати звіту із зайнятості ускладнюють перспективу зниження ставок ФРС на червневому засіданні. Зростання відсоткових ставок зазвичай послаблює крипторинок через зниження схильності інвесторів до ризику, збільшення альтернативних витрат і підвищення маржинальних вимог, що призводить до падіння цін.

Чого очікувати від ФРС?

Попри те що показник звітності ускладнює ситуацію, на ринку превалює оптимізм щодо майбутньої заяви Павелла. Так, Чарльз Едвардс, засновник крипто-хедж-фонду Capriole Investments, вважає, що зниження відсоткових ставок є неминучим у довгостроковій перспективі. 

«Безробіття досягло дна, а це означає, що найближчим часом ліквідність (на ринках) США буде лише зростати. Наближається зниження ставок», — зазначив аналітик у пості в X.

Позитивні очікування зросли ще більше, після того як Європейський центральний банк (ЄЦБ) і Банк Канади (БК) знизили свої відсоткові ставки, що може ініціювати глобальне кількісне пом’якшення. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Що стосується США, то шанси на зниження ставки ФРС останнім часом різко зросли. Згідно з моніторинговими даними CME Group, абсолютна більшість (99,4%) трейдерів відсотковими ставками очікують, що останні не зазнають змін цього місяця. Такі результати демонструють оптимізм на противагу до частки в 55%, яка передувала виходу травневої звітності.  

Ймовірність впровадження цільової ставки на засідання ФРС 12 червня. Джерело: CME Group Ймовірність впровадження цільової ставки на засідання ФРС 12 червня. Джерело: CME Group

Реакція біткоїна

На тлі важливих макроекономічних оновлень аналітик під нікнеймом Amr Taha зазначив, що зміна ринкової капіталізації короткочасних утримувачів біткоїна (short-term holders / STH) різко перевищила $10 млрд.

Реалізована капіталізація позицій короткострокових і довгострокових утримувачів біткоїна. Джерело: Amr Taha | CryptoQuant Реалізована капіталізація позицій короткострокових і довгострокових утримувачів біткоїна. Джерело: Amr Taha | CryptoQuant

Він зазначив, що збільшення реалізованої капіталізації STH на понад $6 млрд зазвичай супроводжує власників, які отримують невеликий прибуток, і покупців, які виходять на ринок під час його піку.

Хоч це й не гарантує негайне зниження ціни біткоїна, однак варто зауважити, що з березня 2023 року після стрибків реалізованої капіталізації STH до понад $6 млрд протягом наступних кількох тижнів почалася корекція.

У той же час, у березні 2024 року 7-денний показник реалізованої капіталізації довгострокових утримувачів біткоїна (long-term holders / LTH) опустився нижче $6 млрд. Така тенденція вказує на активність з отримання прибутку від LTH і може означати локальні максимуми у найближчому майбутньому.

Графік ліквідованих позицій біткоїна показав нечисленність ліквідацій за цінами, нижчими за поточні ринкові. І навпаки, зона $73 тис. — $75 тис. була переповнена короткими ліквідаціями. Цей пул ліквідності може бути вичерпаний перед наступним падінням.

Графік ліквідацій позицій біткоїна (квітень-червень). Джерело: HyblockCapital Графік ліквідацій позицій біткоїна (квітень-червень). Джерело: HyblockCapital

Водночас 4-годинний графік біткоїна у кореляції з доларом США підтверджує неоднозначність. На час написання статті біткоїн торгується на рівні 0,5 за Фібоначчі, тобто на рівні $69 900. На цьому рівні спостерігається певний опір за незначного відновлення ціни після пʼятничного зниження.

Чарт BTC/USD, таймфрейм: 4 години. Джерело: WhiteBIT TradingView Чарт BTC/USD, таймфрейм: 4 години. Джерело: WhiteBIT TradingView

Судячи з графіка, навколо вищих рівнів корекції спостерігається очевидний тиск на продаж, оскільки біткоїн намагається підтримати свій висхідний рух після цих точок.

Інші рівні корекції Фібоначчі, розташовані вижче на рівні $70 477 (0,382), $71 177 (0,382) і $72 307,79 (0), створюють зони підтримки.

Крім того, індикатор Moving Average Convergence Divergence (MACD) натепер демонструє ведмежий імпульс. Це означає, що нещодавні цінові зміни можуть продовжуватись у тому ж напрямі. Однак, якщо відбудеться перетин таких ліній, негативний тренд може змінитися на висхідний.

Індекс відносної сили (RSI) на графіку біткоїна перебуває на рівні 41,96, що свідчить про ведмежі настрої. Це значення показує, що ринок досі перебуває у невеликій негативній зоні, оскільки RSI продовжує демонструє тренд на зниження. Це падіння може свідчити про те, що купівельний імпульс сповільнюється, і якщо ця тенденція триватиме, розворот тренду неминучий.

Крім того, зниження позиції RSI від середньої точки до нижчих рівнів ковзної середньої також свідчить про збереження ведмежого настрою. Якщо RSI знизиться далі і перетне рівень 30, ринок буде перепроданий і бики можуть взяти гору. І навпаки, коли RSI перебуває трохи нижче 50, трейдери можуть відчути більший потенціал зниження у найближчій перспективі.


Минуло майже два місяці після халвінгу, а тренд біткоїна залишається млявим. Історично склалося так, що ц третьому кварталі показники BTC завжди були відносно слабкими. Інвесторам варто готуватися до затяжного періоду зниженої волатильності. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Рейтинг ШІ-стартапів із США з доходом понад $100 млн у 2024 році

Олеся Дерзська 19 годин тому

Meta скасує обмеження в Instagram та Facebook для Трампа

Владислав Паливода 13 липня 2024 13:12

США оголосили про 61-й пакет допомоги Україні на $225 млн

Владислав Паливода 11 липня 2024 21:20

Майбутнє вже тут: огляд новинок від Samsung

Анна Старкова 11 липня 2024 14:20

Як створити канал у Viber — алгоритм

Вікторія Рудзінська 10 липня 2024 20:43