Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як розвивати продукт з мільйонами користувачів і що має знати product manager. Builders в IT

Макс Лисак
Макс Лисак Cпізасновник Mate academy
19 вересня 2023 7 хвилин читання

Цього року співзасновник Edtech-стартапу Mate academy Макс Лисак запустив Builders — подкаст для tech-підприємців. Макс розмовляє з фаундерами українських стартапів про наболіле: запуск продукту, команду, факапи та gamechanger-рішення.

Спеціально для SPEKA Макс підготував текстові версії кожного з епізодів. Гість другого епізоду — Богдан Кіт, Head of Product у Tumblr.

Макс Лисак (Mate academy) та Богдан Кіт (Tumblr) Макс Лисак (Mate academy) та Богдан Кіт (Tumblr)

Про співбесіду в Tumblr

Спочатку Tumblr був незалежною компанією, яку пізніше придбав Yahoo та підпорядкував внутрішньому медіапідрозділу. Цей підрозділ згодом викупила компанія Verizon. Вона не знала, як працювати з User Generated Content, тому доволі швидко почала шукати потенційного покупця, зрештою CEO Automattic Метт Мулленвег 2019 року придбав усі активи. Так Tumblr став частиною Automattic.

До мого приходу в Tumblr Метт проводив співбесіду з кожним кандидатом. Тож пропускна здатність була дуже низькою. Від середини 2020-го до 2021-го компанія зросла удвічі, й Метт відійшов від постійних співбесід. 

Як відбувається відбір: спочатку базовий скринінг резюме, два-три інтерв’ю — синхронні або асинхронні через Slack, опісля тобі можуть запропонувати trial-проєкт. 

Automattic всіх наймає через work trial — тестовий період, де ти будеш працювати від двох до чотирьох тижнів над певним проєктом. Тобі дадуть доступ до усіх систем, потрібних чатів, познайомлять з людьми, які необхідні для роботи, дадуть обмежені доступи до Jira або GitHub. Після ти виставляєш рахунок за своїм годинним рейтом. Тоді неодмінно заплатять, а рішення, наймати тебе чи ні, ухвалюватимуть за результатами твоєї роботи.

У мене не було співбесіди, ми просто листувалися у Slack з HR та одним з наших senior-лідерів.

До речі, це класний бриф для hiring-менеджера, тому що перед співбесідою ти можеш глянути все листування кандидата з рекрутером, оцінити, наскільки якісно людина комунікує. 

Також у компанії є Support Rotation: незалежно від того, на яку позицію ти приєднався, повний тиждень ти працюєш у підтримці. 

За онбординг на весь Automattic (разом з Tumblr) 2026 працівників у 98 країнах відповідають 42 HR-спеціалісти. HR має працювати з усіма політиками, які стосуються diversity, equity, inclusion, щоб унеможливити культурні конфлікти. Також серед завдань HR — compensation review. 

Я як менеджер своїх підлеглих не маю доступу до їхніх компенсацій і не бачу, скільки вони заробляють. Це зробили для того, щоб менеджери не використовували компенсацію як важіль впливу у досягненні результатів.  

Як відбувається монетизація у Tumblr

Раніше компанія монетизувалася тільки завдяки рекламі, а це десятки мільйонів доларів. Після моєї появи у липні 2021-го ми почали тестувати різні підходи до монетизації. Я зараз орієнтований на те, щоб користувачі сплачували за додану цінність. 

Усе, що стосувалось креативної економіки, запуску маркетплейсу, монетизації контенту через креаторів, які його створюють, не спрацювало для монетизації. 

Спрацювало те, що ми перевернули майндсет і подивились на нашого користувача як на клієнта: що ми можемо йому продати, щоб це покращило його досвід на платформі. Ми почали з базових речей. Серед них була передплата аdd-free browsing — можливість браузити контент на платформі без реклами. Вартість передплати — $5,99 на місячному плані, $3,99 — річному. 

Як дізнатись, за що користувач готовий платити

Оскільки у нас багато користувачів, доволі просто попросити їх пройти опитування чи проінтерв’ювати когось із них. Наша маркетингова команда проводить багато опитувань, тож ми маємо вихідні дані, з якими можна працювати. 

Наприклад, ми знаємо, що серед аудиторії Tumblr популярні Хелловін та День дурня. У цей час наша команда запускає пранки і тестить божевільні концепти, які потенційно можуть стати продуктом.

Про продуктові команди у Tumblr

У Tumblr два product-менеджери й майже шість продуктових команд, у складі яких 6-8 людей. 

Наш OKR — це гібрид OKR та outcome-based дорожніх карт. Наприклад, однією з наших outcome-цілей є збільшення adoption нерекламних revenue-фіч. Тож якщо ми збільшимо цей adoption, будемо мати збільшений прибуток компанії та кращу диверсифікацію наших revenue-стримів. Далі це трансформується в ініціативи (теми), які є важелями впливу. 

Про інженерну культуру в Tumblr

Те, що дуже добре працює для будь-якого product-менеджера, це, з одного боку, постійно повторювати ціль і запитувати у команди, чого ми намагаємось досягти, з іншого — постійно підвищувати планку. 

Приміром, приходить до тебе людина з команди і каже, що у неї є ідея, яка може принести $100 тис. Ти запитуєш її, що нам треба зробити, щоб збільшити потенційний outcome у 10 разів і згенерувати $1 млн. Це змушує людину розгортати ідею. Цього я навчився у Метта Мулленвега. Іноді справді планку немає куди піднімати, але це стимулює думати у правильному напрямі та знаходити нові рішення. 

​​Портрет ідеального продакт-менеджера

Все залежить від стадії розвитку продукту та роботи, на яку ви наймаєте продакта. Якщо продукт вже існує, потрібно дивитись, з одного боку, наскільки він хороший operator, а з іншого — наскільки він бачить продукт як систему. 

Щоб протестити людину, можна запропонувати їй представити продукт як систему, виявити ключову метрику і важелі, які на неї впливають. Якщо вийшло — людина розуміє, як працює сам бізнес, може розкласти його на складові і так розподілити завдання у команді, щоб усі працювали на те, щоб рухати ключові метрики. 

Також для product-менеджерів (особливо у маленьких продуктів) важлива креативність. Продакт має розуміти, як знайти хак, не йти протоптаними стежками, запропонувати рішення, що допоможуть досягти результату швидше. Адже на ранніх етапах можна ще не до кінця розуміти, як підступити до проблеми. Якщо людина звикла працювати системно й оптимізовувати якусь метрику інкрементально, це не спрацює. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

KOLO запитує у волонтерів: «Чому?»

Олеся Дерзська 23 травня 2024 19:25

Фонд KOLO тепер має CEO, щоб підвищити ефективність допомоги військовим

Вікторія Рудзінська 8 травня 2024 17:34

Як співпраця з командами Support та Sales допомагає створювати кращі продукти

Yana Yevsiukova 4 березня 2024 18:00

Як змінились зарплати в українському IT взимку 2024 року

Богдан Камінський 12 лютого 2024 17:10

Курси від топ 10 навчальних платформ, які варто пройти у 2024 році

Діана Полуніна 30 січня 2024 09:00