Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як отримати доступ до ChatGPT в Україні

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
1 лютого 2023 5 хвилин читання

До того як ChatGPT став мейнстримом, я почув чимало захоплених відгуків. Його описували як мовну модель, що спілкується як людина. Це вражає. Я спробував провести з ним інтерв'ю і запитав, чий Крим, чи була у Роса та Рейчел перерва та попросив написати есе про ліберальну економіку і реп-текст. 

На жаль, цей корисний інструмент офіційно недоступний в Україні. SPEKA розповідає, як все-таки отримати до нього доступ.  

Чому ChatGPT заблокований в Україні 

Проблема у тому, що чат вперто не хотів авторизувати український номер. Офіційно OpenAI не надає доступ до ChatGPT в Україні. Винні у цьому, звісно ж, росіяни. Як заявили у компанії, це було вимушене рішення, щоб не порушувати світові санкції. 

За словами заступника міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, через санкції OpenAI має  блокувати самопроголошені «ЛНР/ДНР» та Крим. Вони не знають, як їх відрізняти від клієнтів з решти України.

В OpenAI раніше ніколи не пояснювали, чому саме відбувається блокування доступу до власних продуктів. Варто наголосити, що відповідь доволі дивна, оскільки авторизуватись у сервісі можна за допомогою мобільного номера, а жителі самопроголошених  ЛНР/ДНР та окупованого Криму використовують послуги переважно локальних операторів. 

Міністерство цифрової трансформації зверталося до OpenAI з проханням надати Україні доступ до ChatGPT. Цитуючи лист-відповідь від OpenAI, Борняков додав: «Якби був дешевий класифікатор, ми б переглянули політику».

Серед країн-аутсайдерів, у яких немає ChatGPT, ще росія, Китай, Іран, Афганістан, Білорусь та Венесуела. 

Як отримати доступ до ChatGPT в Україні 

Спосіб №1 зареєструватись в ChatGPT: авторизація з іноземного номера

Найпростіший спосіб — є купити іноземну сім-картку й увімкнути VPN перед тим, як зареєструвати акаунт. VPN потрібен лише для реєстрації, далі його вмикати не обов'язково. 

Або ж попросити знайому людину за кордоном зареєструвати вам акаунт через місцевий номер, як це зробили для мене. 

Переважно OpenAI добре визначає згенеровані фейкові номери телефонів, тому цей спосіб не спрацює (усі спроби авторизуватися за їх допомогою були марними).
Інтерфейс ChatGPT Інтерфейс ChatGPT

Спосіб №2 отримати доступ до ChatGPT: Telegram-боти

Оскільки ChatGPT надає свій API, у країнах, де сервіс офіційно недоступний, з'явилось кілька Телеграм-ботів, які пропонують повний або частковий функціонал ChatGPT, але є платними. Кілька з них російські, тому їх я не радитиму. Єдиний український — ChatGPT. За його тарифами є два пакети підписок: лімітована — 5 запитів за 50 грн та безліміт на місяць за 300 грн.

Інтерфейс чат-боту в Telegram Інтерфейс чат-боту в Telegram

Спосіб №3 отримати доступ до ChatGPTChatGPT: розширення для Google Chrome 

Є чимало розширень, які намагаються інтегрувати ChatGPT одразу у ваш браузер. Однак розширення ChatGPT Assistant та ChatGPT for Search Engines не працюють без авторизації на Open AI, так само як і сервіси для написання електронних листів ChatGPT for Gmail та ChatGPT Writer. 

Єдиним розширенням, яке працювало, виявився Merlin. Це розширення безкоштовне і працює як застосунок до пошукового рядка Google. Ви можете ввести запит у браузері, а, натиснувши клавіші Ctrl+M, викликати «Мерліна» та передати запит йому. 

Merlin доволі добре працює для написання листів, складання текстів, пояснює код та жартує. Він без проблем написав мені лист, яким можна завершити стосунки, надав приклад та визначення операторів if та else у мові програмування Python, склав жарт про компанію Apple та текст у стилі Емінема. 

Пояснення операторів if, else у мові програмування Python.

Однак він має і суттєві недоліки: ChatGPT іноді помиляється у простих фактах. Наприклад, не одразу відповів, з чого складається яблуко.

Помилкова інформація надана ChatGPT у відповідь на запит.
Правильна відповдь на подібне питання

Також у нього не можна попросити доповнити текст. Він не дуже ладнає з математикою, хоча останнє оновлення сервісу було саме для того, щоб виправити цю проблему. Математичний вираз 3+8(4-2)/2= виявивсь йому заскладним, хоча стандартний калькулятор від Google легко його розв'язав. 

Тому я б радив давати йому лише ті завдання, правильність виконання яких ви можете перевірити самостійно. 

Також Merlin не працює, коли у ChatGPT відбуваються оновлення та має лише 15 безкоштовних запитів. 

 

 

 

 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

OpenAI підписує угоду з News Corp для доступу до новинного контенту

Вікторія Рудзінська 4 години тому

EasyJet впроваджує штучний інтелект для управління польотами

Вікторія Рудзінська 5 годин тому

Федеральна комісія зі зв’язку вимагає розкривати використання ШІ у політичній рекламі

Вікторія Рудзінська 5 годин тому

Amazon планує впровадити платну версію Alexa з штучним інтелектом

Вікторія Рудзінська 17 годин тому

Японський виробник порцеляни охолоджує датацентри

Олеся Дерзська 18 годин тому