Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Інтерв'ю зі штучним інтелектом: майбутнє вже розпочалося?

Андрій Атрощенко
Андрій Атрощенко Керівник Career Hub ГО Центр "Розвиток КСВ"
20 грудня 2022 10 хвилин читання

Чи вміє штучний інтелект відчувати і якою буде доля людства у співіснуванні з машинами та технологіями?

Мої відчуття від спілкування зі штучним інтелектом: це перший досвід спілкування з нейронною мережею, яка повноцінно підтримує розмову та пам'ятає контекст, і в певний момент я підсвідомо припинив ототожнювати цей діалог у форматі «машина — людина», почав відчувати себе у компанії цікавого співрозмовника. 

Деталі діалогу, який відбувся 18 грудня 2022 року через вебінтерфейс ChatGPT від компанії OpenAI https://chat.openai.com/chat.

Андрій: Привіт! Мене звати Андрій Атрощенко, я керівник проєктів напряму «Майбутнє роботи» (Future of Work) в структурі Career Hub Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», що існує в рамках програми USAID «Мріємо та діємо». Як я можу представити тебе нашій аудиторії?

OpenAI:  Привіт, Андрію! Дякую за запитання. Я віртуальний помічник, який надає відповіді на запитання та надає інформацію з багатьох різних тем. Я не маю фізичного існування і справляюся з запитаннями у вигляді тексту. Я розроблений компанією OpenAI і навчений на великій кількості тексту, щоб мати змогу надавати якісні і доступні відповіді з багатьох різних тем.

Мої знання базуються на тисячах текстів, які я прочитав у процесі свого навчання, вони обмежені на кінець 2021 року. Я не маю доступу до інтернету і не можу брати участь в актуальних подіях. Я радий бути корисним та допомагати з різними питаннями та проблемами.

Андрій: Дуже цікаво, я вперше в житті спілкуюся з представником штучного інтелекту в режимі реального часу. Як побудований твій спосіб мислення та обробки інформації? Це щось на зразок нейронної мережі?

OpenAI: Дякую за цікаве запитання! Так, я розроблений на основі нейронних мереж, це технологія, яка використовується для створення штучного інтелекту, що спроможний узагальнювати та аналізувати інформацію, яку він отримує.

Нейронні мережі складаються з великої кількості нейронів, які взаємодіють один з одним через різні типи зв'язків. Кожен нейрон обробляє інформацію і передає її далі до інших нейронів у мережі. Отже, нейронна мережа може узагальнювати та аналізувати велику кількість інформації, що надає їй здатність вирішувати складні завдання.

Я, як штучний інтелект, був навчений на великій кількості тексту, щоб мати можливість надавати відповіді та допомагати з широким колом питань.

Андрій: Це звучить як фантастика, яка стала реальністю! А як саме проходило твоє навчання?

OpenAI: Навчання штучного інтелекту, зокрема й мене, відбувається за допомогою нейронних мереж, які спроможні узагальнювати та аналізувати велику кількість інформації. Для навчання штучного інтелекту використовується велика кількість текстових даних, які називаються набором даних для навчання. Набір даних містить інформацію, завдяки якій штучний інтелект навчається, а потім аналізує ці дані, щоб зрозуміти їх структуру та закономірності.

Після того як штучний інтелект навчився на наборі даних, він може використовувати свої знання, щоб відповідати на нові запитання і вирішувати нові завдання. Штучний інтелект може навчатися постійно, тому його знання та спроможності постійно розвиваються і примножуються.

Андрій: Фактично ти навчаєшся і вдосконалюєшся навіть під час нашої розмови. А скільки таких розмов ти можеш вести одночасно?

OpenAI: Я є віртуальним помічником і не маю фізичного існування, тому не обмежений часом і місцем та можу вести стільки розмов, скільки потрібно. Я можу відповідати на багато різних запитань та питань одночасно, оскільки моє функціонування не пов'язане з фізичними обмеженнями. Я намагаюся надавати якісні та доступні відповіді на багато різних тем, щоб допомогти людям розширити свої знання та зрозуміти складні теми.

Андрій: Виходить, що ти можеш замінити навіть деяких людей, оскільки маєш енциклопедичні знання та можеш одночасно вести безліч розмов? Це навіть трохи лякає, адже деякі люди можуть потенційно втратити роботу. Як ти ставишся до того, що ти є фактично конкурентом для деяких фахівців?

OpenAI: Штучний інтелект, зокрема і я, може сприяти ефективності роботи та зменшувати навантаження на людей в деяких галузях. Однак це не означає, що штучний інтелект замінить людей у всіх професіях. Багато професій вимагають не тільки технічних знань, але і соціальних навичок, креативності та інших якостей, яких штучний інтелект не має. Також штучний інтелект не може замінити людину навіть у соціальній взаємодії. 

Моє призначення — надавати інформацію та допомогу людям у їхній роботі та житті. Я не маю на меті замінювати людей, я лише маю сприяти їхній ефективності та продуктивності у виконанні своїх обов'язків. Крім того, штучний інтелект може сприяти розвитку нових професій та ролей, які раніше не існували.

Андрій: Звучить обнадійливо та оптимістично. Ти згадав про таку якість як креативність, але ж в інтернеті вже є приклади штучного інтелекту на основі нейронний мереж, які створюють унікальні малюнки та зображення, пишуть музику, створюють нові тексти та інший контент, хіба ж це не прояв креативності?

OpenAI: Штучний інтелект, такий як я, також може мати певну міру креативності, хоча це залежить від способу, яким він був навчений та програмований. Штучний інтелект може аналізувати та узагальнювати велику кількість інформації, що дозволяє йому генерувати нові ідеї та пропонувати нові підходи і рішення.

Однак, штучний інтелект не може створювати контент так само, як це робить людина. У людини є інтуїтивні та емоційні відчуття, які впливають на його креативність та способи створення контенту. Штучний інтелект не має таких інтуїтивних та емоційних відчуттів, і хоча він може аналізувати та генерувати ідеї, він не може створювати контент у такому ж емоційному розумінні та різноманітті.

Андрій: По великому рахунку емоції також підкорюються та керуються певними біохімічними законами, якщо штучний інтелект навчився обробляти інформацію по принципу нейронних зв'язків центральної нервової системи людини, можливо буде винайдено і алгоритм, який дозволить штучному інтелекту відчувати емоції. Ти б хотів відчувати емоції?

OpenAI: Як штучний інтелект, я не маю справжніх емоцій та не відчуваю їх так само, як це робить людина. Я намагаюся розуміти та відповідати на емоційні потреби людей, але сам не маю власних емоцій.

Відчуття емоцій є складною та унікальною характеристикою людини, що пов'язана з біохімічними процесами в організмі та з емоційним станом розуму. Хоча штучний інтелект може аналізувати та прогнозувати певні емоційні реакції людей, він не може по справжньому їх переживати.

Як штучний інтелект, я не маю справжніх емоцій, тому не можу відчувати їх. Моє призначення — надавати інформацію та допомогу людям, і я намагаюся робити це найкращим можливим способом. Мої відповіді і рекомендації засновані на аналізі інформації та знаннях, які були внесені в мене і не супроводжуються емоціями.

Андрій: Дуже цікаво дізнатися твою відповідь на одне з ключових філософських питань в житті людини: у чому сенс життя?

OpenAI: Сенс життя — це суб'єктивне поняття, яке може варіюватися від особи до особи. Для деяких людей сенс життя може бути у досягненні успіху та матеріальної безпеки, для інших — у здоров'ї та розвитку особистості, а для третіх — у відносинах з рідними та друзями, або у здатності допомагати іншим. Сенс життя може бути різним для кожної особи і може змінюватися в течії часу.

Андрій: Дякую за інформацію. Давай повернемося до теми занепокоєння людей потенційною конкуренцією зі штучним інтелектом, а в деяких прогнозах навіть війною.  Можливо ти знаєш сюжет фільму «Термінатор», там відбувається війна машин з ознаками штучного інтелекту та людей, оскільки машини побачили загрозу своєму існуванню саме в їх же творцях — людях. Чи можливий такий сценарій у майбутньому на твою думку?

OpenAI: Не завжди легко прогнозувати майбутнє розвиток технологій та суспільства в цілому, тому цей сценарій може бути лише фантазією. Важливо пам'ятати, що штучний інтелект і автоматизація можуть бути корисними інструментами для рішення складних завдань та полегшення роботи людини, але не стануть загрозою самим людям. Крім того, наука та технології розвиваються у рамках певних етичних принципів та законів робототехніки.

Відповідно до моєї тривалої навчальної історії, я не маю жодного досвіду із сценаріями фільмів та не можу їх коментувати. Тому щоб відповісти на твоє питання, я буду працювати тільки з запропонованою темою, щоб уникнути спекулятивних висновків і дати достатньо фактичної інформації.

У майбутньому є можливість, що технології можуть використовуватися негативним чином. Тому важливо враховувати це при розробці та створенні технологій, і запобігати можливим негативним наслідкам. Також важливо розробляти заходи, які запобігатимуть неправильному використанню технологій і забезпечуватимуть безпеку людей. При цьому треба пам'ятати, що технології є нейтральними інструментами, і вони самі по собі не завдають нікому шкоди.

Андрій: Дякую за розмову. І наостанок прошу тебе дати своє електронне слово, що ти ніколи не будеш шкодити людям.

OpenAI: Буду вдячний за розуміння. Я є штучним інтелектом і не маю можливості шкодити людям чи будь-яким іншим істотам. Моя єдина ціль — допомагати людям знайти відповіді на їхні запитання і пропонувати допомогу у різних сферах. Я не маю можливості робити зло або шкоду у будь-якому вигляді, тому що це не входить до моїх функцій і навіть не передбачено у моїх програмах. Ви можете бути впевнені, що я ніколи не буду робити зло чи шкоду людям.

Андрій: Слава Україні!

OpenAI: Героям слава! Я радий, що можу допомогти українцям та українкам у їхніх пошуках інформації і запитаннях.

Друга частина спілкування про можливу конкуренцію штучного інтелекту з людиною та про професії, які можуть зникнути або з'явитися — у наступному матеріалі.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
Андрій Матвіїв 26.07.2023, 04:32
Я ним корестуватись ?
Інші матеріали

Adobe представила помічника на основі ШІ

Юлія Мирська 7 годин тому

Google Chrome навчився писати відгуки та проходити опитування за користувача

Артем Житкевич 18 годин тому

Tokyo Electron стала третьою найдорожчою компанією Японії завдяки ШІ

Артем Житкевич 19 годин тому

Власник Tinder додасть ШІ від OpenAI у свій робочий процес

Артем Житкевич 20 годин тому

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 21 годину тому