Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як бізнесу створити вдалий інформаційний привід та зробити його віральним: три техніки, п’ять дієвих форматів та п’ять обов'язкових правил

Victoria Bereshchak
Victoria Bereshchak керівна партнерка платформи Act4Change, консультантка зі стратегічних комунікацій
26 липня 2023 6 хвилин читання

Щоб створити інформаційний привід, який підхоплять медіа та буде обговорювати та репостити аудиторія, багато не треба: слід достеменно розібратись в інформаційних потребах і запитах аудиторії, мати достатній рівень експертизи у ніші і бути готовим давати цінність через контент. Пропоную три безпрограшні техніки для будь-якого бізнесу та ніші, які ви можете почати використовувати вже зараз без будь-якого бюджету на просування.

Серфити на хвилі чужих новин

Ньюсджекінг — безпрограшна техніка, яка вимагає від вас знання контексту та швидкої реакції. Суть доволі проста: шукаємо якірну новину чи інфопривід, який зараз на слуху і чіпляємось за нього. Важливо не просто переказати своїми словами чи висловити загальновідомі істини з теми, а переосмислити, створити додану вартість, подивитись під іншим кутом, розширити тему або зовсім її заперечити.

Якірні інформаційні приводи у вас під носом: у стрічках новин, публікаціях профільних міністерств, на сторінках конкурентів, у фейсбук-обговореннях та google-трендах тощо.

Головні табу: хайп на війні та горі, соціально чутливих темах, нав’язлива самореклама, відсутність фактчекінгу. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Що ви можете зробити, коли вже знайшли якірну новину? Ось 5 дієвих форматів:

  • 1
    Дати експертну оцінку: пояснити причиново-наслідкові зв’язки, передумови та наслідки, зробити прогноз за принципом варіативності сценаріїв.
  • 2
    Дати внутрішню аналітику по сегменту, продукту, поведінкових трендах на підтвердження/спростування якірної новини.
  • 3
    Дати чеклист в форматі “бери та роби”, “how to”.
  • 4
    Пояснити, розтлумачити простими словами з “юридичної мови на людську” закони.
  • 5
    Зібрати кейси, досвід (свій, чужий, вітчизняний, закордонний в ніші) плюс дати власний аналіз.

Внутрішня аналітика: data-driven комунікації

Вміння збирати, накопичувати, аналізувати дані, зіставляти їх між собою, порівнювати, бачити причиново-наслідкові зв’язки, тенденції та тренди — запорука успішних комунікацій. Адже ви завжди в темі, бачите продукт, аудиторію через поведінкові тренди, ринок, маєте достатньо інформаційних приводів та відкриттів, які можуть допомогти і в дизайні матриці бізнес-процесів в компанії, і в створенні/покращенні продукту безпосередньо.

Зіставляйте внутрішню аналітику з ринковими даними. Скажімо, забудовник, який будує сьогодні, завжди може проаналізувати кількість соціально-побутової інфраструктури в районах старої забудови на одного мешканця і порівняти цей показник із даними по своїх проєктах комплексної забудови. 

Виділяйте ключову тенденцію в лід — перший абзац вашого тексту та пояснюйте, що це означає. Можна це зробити двома способами: було/стало (рік до року, наприклад) плюс наслідки або “тенденція набирає обертів і що це означає конкретно для ринку”.

На один абзац краще давати не більше двох взаємопов’язаних показників і обов’язково пояснювати, що вони означають і чому ми їх взагалі досліджуємо.За цифрами і поясненням причиново-наслідкових зв’язків, тенденція та трендів обов’язково має йти коментар-експерта: що це нам дає в контексті зараз та на перспективу, де приховані небезпеки, як може розвиватись ситуація (передбачувано та ні) по темі далі.

Свій небанальний погляд на проблему

Неважливо, чи ви просуваєте особистий бренд, продукт чи компанію, завжди думаєте, де ви можете висловити по темі з користю, а де краще змовчати. Найкраще “вписуватись” із своїм баченням через чек-листи. Існує безліч різновидів, проте я рекомендую використовувати ось ці:

  • 1
    Пам’ятка. Добре працює на небанальні і дієві психологічні поради, інструкції, як діяти тощо. Має бути чітка ієрархія, практична користь, чіткість та зрозумілість тез.
  • 2
    Інструкції. Важливо обмежувати: локація, часові рамки, фрагмент теми. Наприклад, “Як українському діджитал-агентству вийти на ринок Чехії”, “Як підготувати спікера до інтерв’ю з топовим медіа”.
  • 3
    Бери і роби. Алгоритм дій, де послідовність конкретних кроків приводить читача до бажаного результату. Функцією такого тексту може бути як поінформувати, викликати інтерес, спонукати до глибшого вивчення теми, так і зміна поведінкових практик. Наприклад, “Як сприяти адаптації колег-ветеранів: поради від психолога для свідомих бізнесів”.

Незалежно від того, яку техніку ви оберете, нижче перелік важливих кроків, як перетворити інфопривід на справді цікавий контент для медіа та аудиторії:

  • 1
    Будьте в контексті та ринку: слід відслідковувати новини, законотворчі ініціативи, зміни, професійні дебати і обговорення.
  • 2
    Слідкуйте за інформаційним полем: тональність, теми, що мають інформаційний резонанс, очікування аудиторії.
  • 3
    Майте, що сказати по темі, відштовхуючись від ЦЕКП: цінність, експертиза, користь, потреба. Причому у вас дві аудиторій: професійні медійника і цільова аудиторія відповідно. 
  • 4
    Не суйте всюди компанію, продукт, себе: намагайтесь відбудуватись і представити себе, продукт чи бренд. Читайте пункт три.
  • 5
    Тримайте персональний зв’язок із профільними журналістами та редакціями: робіть індивідуальний інформаційний оффер, давайте ексклюзив, готуйте якісну фактуру та фактаж, щоб інформаційні приводи перетворились на постійну взаємодію і нові прес-запити.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Випивка — так: Таїланд хоче переглянути свої обмеження на алкоголь

Владислав Паливода 18 годин тому

Як побудувати бренд спортсмена: п'ять кроків wow-маркетингу

Єлизавета Нечет 2 липня 2024 17:43

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40