Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Виводимо стрес червоним. Топ-10 застосунків для вибору вина

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
7 липня 2023 6 хвилин читання

Готуючись до можливого теракту росіян на ЗАЕС, багато українців запаслися вином, щоб раптом що виводити радіацію з організму (хоча кожен, хто грав у S.T.A.L.K.E.R., знає, що купувати треба було горілку «Козаки»). Насправді це міф родом з 1986 року чи навіть раніше: алкоголь, зокрема вино, жодним чином не захищає від променевої хвороби і не виводить радіонукліди з організму. Проте якщо у вас вдома накопичилася чимала колекція вин, ми пропонуємо десять застосунків, які допоможуть вам розібратися у напоях, а також не розгубитися перед великим асортиментом у магазині.

Топ-10 застосунків для вибору вина Топ-10 застосунків для вибору вина

Vivino

Це найвідоміший і найрейтинговіший застосунок для вибору вина. У ньому є все, що треба: сканер етикеток та пошук за назвою у базі, рейтинги у різних цінових категоріях, зручний та зрозумілий інтерфейс. Проте фішка застосунку — величезна кількість відгуків (зокрема й українською) та адекватна користувацька оцінка, яка базується на смаку та якості вина, а не на маркетингу. Це, мабуть, найфункціональніший винний застосунок у світі і мастхев для всіх поціновувачів вина. 

Vivino
Vivino
Vivino
Vivino
Vivino
Vivino

Vinnie — Wine and food pairing 

До червоного вина — м’ясо, до білого — рибу. Ця універсальна порада насправді цілковита дурниця, адже підібрати відповідне до їжі вино, яке б не забивало, а підкреслювало смак страви, доволі складно. Застосунок Vinnie бере на себе цей клопіт. У ньому у формі діалогу можна підібрати відповідні вина не тільки до страв, а й до відповідного приводу, часу доби, місця тощо. Серед недоліків — мало українських вин. Інтерфейс підбору у вигляді діалогу також не досить зручний, але результати цілком адекватні, що від цього застосунку й хочуть.

Vinnie — Wine and food pairing
Vinnie — Wine and food pairing
Vinnie — Wine and food pairing
Vinnie — Wine and food pairing

iOS | Android  

Wine Searcher

Це чудовий застосунок для порівняння цін на вино, який дозволяє зокрема відстежувати коливання цін протягом певних періодів, а також надає доступ до відгуків фахівців та покупців. Головний недолік програми — не для кожного вина доступні українські ціни, тож насамперед Wine Searcher буде корисним для тих, хто перебуває за кордоном. Окрім цін можна поюачити відгуки користувачів та оцінку критиків, а також переглянути профіль вина, зокрема його нагороди. Окрім застосунку Wine Searcher має і повноцінну вебверсію.

Wine Searcher
Wine Searcher
Wine Searcher

Delectable

Ще один популярний сканер винних пляшок. Застосунок дозволяє читати відгуки користувачів про конкретне вино, бачити їхні оцінки та довідкову інформацію. У базі застосунку відсутні деякі нішеві продукти і далеко не всі вина з України. Але найбільш популярні напої є. А щойно пляшка потрапляє до системи Delectable, вона стає доступною для інших користувачів, тож винотека застосунку поступово поповнюється.

Delectable
Delectable
Delectable

Wine List — Taste, Rate, Notes

Як не забувати гарні вина, які куштував? Правильно, робити нотатки. Цей застосунок саме для цього. Працювати з ним просто: пишемо назву вина та фотографуємо пляшку, заповнюємо за потреби додаткові параметри (тип, рік врожаю, вміст спирту тощо), зазначаємо смакові характеристики, ставимо загальний рейтинг і зберігаємо. Все, нотатка про вино залишилася у пам’яті програми, а ви завжди знатимете, які вина ви вподобали.

Wine List — Taste, Rate, Notes
Wine List — Taste, Rate, Notes
Wine List — Taste, Rate, Notes

Preferabli

Застосунок на основі штучного інтелекту, який дізнається про ваші особисті смаки й уподобання та надасть рекомендації чи розповість вам про вино перед купівлею. З українською продукцієї майже не дружить, але у напоях відомих виноробних країн та регіонів орієнтується гарно.

Preferabli
Preferabli
Preferabli

VinoCell

Чудовий інструмент для тих, хто професійно займається вином — сомельє, колекціонерів тощо, але підійде і для звичайних поціновувачів напою. Застосунок дозволяє легко додавати етикетки, керувати розміщенням пляшок, робити нотатки про дегустацію, отримувати професійні відгуки, підбирати страви до вина, шукати напої за 40 фільтрами. У програми дуже багато функцій і ледь не єдиний недолік — відсутність Android-версії.

VinoCell
VinoCell
VinoCell

Vinofy

Це соціальна мережа, в якій користувачі у форматі відео діляться своїми відгуками про вина. Україна тут не представлена, але можна знайти відгуки щодо продукції провідних виноробних країн світу — Франції, Італії, Іспанії, Аргентині, Чилі тощо. Також присутнє сортування за типами і стилями вина, сортами винограду, є свої блогери, система відгуків та оцінок. 

Vinofy
Vinofy
Vinofy

Decanter — Know Your Wine

Це застосунок для тих, хто лише починає знайомитися з вином і хоче вибирати цей напій не лише за прикольними етикетками. Програма пропонує вичерпну інформацію про виноробство, хоча за це доведеться заплатити. Перевірка отриманих знань відбувається у формі квізу. Застосунок Decanter — Know Your Wine не підтримує українську, тож підійде лише для тих, хто знає англійську.  

Decanter — Know Your Wine
Decanter — Know Your Wine

Wine Events

Як зрозуміло з назви, цей застосунок присвячений різноманітним подіям у світі вина. У базі програми досить великий список подій, які можна сортувати за регіонами та типами, наприклад, винні тури, дегустації, освітні заходи тощо. Є розділ, присвячений гастрономічним турам до найкращих винних місць світу.

Wine Events
Wine Events
Wine Events
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

PRO наголоси, академічно правильну українську, приказки та сракознавство

Наталя Місюк 14 червня 2024 17:45

Обираємо інструменти для тестування кросбраузерності: популярні сервіси для QA

IT-команда NIX 5 червня 2024 15:30

Інклюзивність в iOS: як забезпечити доступність для користувачів з обмеженими можливостями

Vladyslav Khambir 5 червня 2024 14:00

Google привабить користувачів до застосунків

Олеся Дерзська 21 травня 2024 21:02

Як відгуки клієнтів можуть покращити застосунок: кейс NovaPay

Яна Левада 20 травня 2024 15:30