Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Топ-5 уроків від Apple Entrepreneur Camp: поради для розробників мобільних застосунків

Інна Максименко
Інна Максименко CEO та засновниця Keiki
15 червня 2023 6 хвилин читання

Іноді все, що потрібно — мати поруч едвайзера, який порадить на що варто звернути увагу в першу чергу чи розповість про принципи та правила ведення справ. У 2019 році я створила бізнес з розробки застосунків та постійно стикалась з невизначеністю та стресом, багато часу на навчання я не мала, оскільки потрібно було працювати на 3-4 різних ролях у стартапі. Цього року Apple Entrepreneur Camp прийняв мою заявку на участь, хоча подавалася я вже не вперше. Озираючись у минуле, розумію, наскільки тоді мені не вистачало подібного досвіду, але навіть зараз, я знайшла для себе інсайти та корисні поради від Camp-а, якими поділюся тут в матеріалі.

Зробіть свій застосунок доступним для якомога більшої кількості людей

Створюючи продукт для різних користувачів потрібно враховувати інклюзивність. Підтримка різних мов, доступність та культурні особливості у дизайні надзвичайно важливі. Запуск інклюзивного продукту не лише відповідає етичним цінностям, але й відрізнить вас від конкурентів, будуючи базу вірних користувачів.

Оскільки моя команда розробляє застосунок для навчання дітей в ігровій формі, Apple Camp допоміг нам побачити потребу урізноманітнити наших персонажів. Такий підхід допоможе отримати ширшу аудиторію серед людей різних національностей, гендерів, та людей з інвалідністю.  

Користувач завжди має бути в пріоритеті №1

Часом легко загубитися в бізнес-процесах, особливо коли компанія швидко розвивається. Проте для створення успішного продукту важливо вивчати потреби своїх користувачів попри все. Проведення досліджень аудиторії, тестування, вдосконалення дизайну, а також збір фідбеку допоможуть створити зручний, інтуїтивно зрозумілий та цінний продукт.

Щоб краще зрозуміти своїх користувачів варто сегментувати їх за різними факторами. Серед можливих варіантів — країна, вік, стать, потреби, проблеми, улюблені категорії в вашому застосунку та спосіб, яким вони дізналися про ваш продукт. Так ви отримаєте більше інсайтів про те, як краще оптимізувати вашу продуктову пропозицію саме для них.

У Keiki ми постійно тестуємо наш продукт на зручність разом з командою дизайну. Наразі компанія розпочинає тривалий процес дослідження користувачів через глибинні інтерв'ю.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Кастомізуйте сторінку продукту в сторах для кращого користувацького досвіду

Молоді підприємці часто не звертають уваги на процес оптимізації сторінки продукту — один і той же опис використовується для всіх користувачів. Насправді ж ваш продукт може мати одразу кілька важливих функцій, що закриватимуть особливі потреби різних частин аудиторії й на них варто робити акцент. Кожна окрема функція може привабити користувачів з різних каналів різних когорт чи поведінкових сегментів.

Ось кілька запитань, що допоможуть вам переконатися, чи використовуєте ви можливості оптимізації на максимум:

  • Чи має ваш продукт функції, які можна запропонувати різним сегментам?
  • Чи потрібно змінювати сторінки продуктів для різних джерел трафіку, наприклад, для платних користувачів із соцмереж чи тих, хто знайшов вас в результаті брендового партнерства?
  • Чи потрібно змінювати екрани продуктів залежно від країни?
  • Чи додаєте ви сезонний контент?
  • Чи тестували ви зміну іконок додатка та екранів з різними стилями й кольорами?
  • Чи тестували ви зміну іконок додатка та екранів з різними стилями й кольорами?

Підготуйтесь до App Review — це процес розгляду вашого застосунку під час релізу на платформу магазину

Відгуки під час App Review є надзвичайно цінними для розробників. Кожен коментар — це унікальна можливість вдосконалити додаток та покращити користувацький досвід.

Що ви можете зробити для підготовки?

Визначте найкращі застосунки у вашій категорії за показниками завантажень та прибутку — для цього використовуйте App Annie, Sensor Tower та інші схожі інструменти. Подивіться чим продукт конкурентів особливий, що у вас є схожого, а що відмінне, почитайте відгуки та проаналізуйте доступні загальні показники — вони вже проходили процес релізу.

Винагороджуйте свого користувача

По-перше, особисто для мене проста навігація застосунком та зрозумілий онбординг вже не аби яка винагорода для користувача. Проте, я хочу поділитися ще одним моментом: вам варто створити захопливу подорож з системою винагород для клієнтів.

Коли кожен крок сприйматиметься як досягнення, користувачі відчуватимуть щастя та відкриватимуть додаток частіше. Крім того, це допоможе довше зберігати аудиторію — такий собі win-win!

Для нашого флагманського застосунку ми розробили рівні винагород, куди маленькі користувачі поринають після кожного пройденого завдання.

На завершення

Спілкуючись з людьми з Apple, ви починаєте розуміти, чому компанія така неймовірна та має змогу створювати продукти рівня Vision Pro. Їх користувач завжди посідає перше місце за пріоритетом, незалежно від будь-яких факторів, а кожен робітник — профі з безмежним багажем знань.

Наша задача — досягати такого ж рівня. Сучасний світ переповнений можливостями для особистого та професійного розвитку. Тому найкраща порада — бути активними, ставити запитання і бачити в кожній людині потенційне джерело мудрості для власного досвіду та навчання.

Трохи про себе

У 2019 році я заснувала Keiki — компанію на стику EdTech та GameDev, мета якої допомогти дітям по всьому світу полюбити навчання. До цього я працювала маркетологом і аудитором у банку.

Наш основний продукт — додаток Keiki World, що забезпечує дітей віком до 5 років ігровим освітнім контентом. Застосунок також допомагає батькам скласти план навчання для своїх дітей і відстежувати прогрес малюків у профілі. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Коли замовники не платять за ІТ-контрактами

Максим Носарев 23 липня 2024 16:42

Kharkiv IT Cluster: бронювання, критичність та «Дія.Сіті» — як айтівцям працювати у 2024-му?

Olga Sukhorukova 23 липня 2024 07:36

Як німецький уряд підштовхнув крипторинок до відновлення: огляд

Павло Осадчук 22 липня 2024 08:51

Дизайн дитячого простору: середовище, яке виховує та надихає

Алеся Карнаухова 18 липня 2024 12:28

Інклюзивність в iOS: як забезпечити доступність для користувачів з обмеженими можливостями

Vladyslav Khambir 17 липня 2024 16:40