Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українці зможуть перевірити алкоголь та сигарети у «Дії»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
17 березня 2023 2 хвилин читання

В Україні планують запровадити «еАкциз„, завдяки якому кожен українець зможе перевірити справжність акцизного коду на алкогольній та тютюновій продукції.

Зараз у парламенті готують до другого читання законопроєкти 8286 та 8287. Їх ухвалення дасть старт упровадженню електронної марки акцизного податку для алкогольних та тютюнових виробів та створенню електронної системи обігу алкогольної та тютюнової продукції, розповідає міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у колонці для «РБК-Україна».

Ключовим елементом системи буде електронна марка акцизного податку. Це унікальний двовимірний DataMatrix-код, що буде наноситися на товар. Код візуально майже не відрізняється від QR-коду, проте містить набагато більше даних.

Як перевірити алкоголь та сигарети

Запровадження «еАкцизу» ускладнить продаж продукції з підробленими акцизними марками у магазинах. Після запуску такої системи кожен споживач, зчитавши код на продукції через «Дію», зможе перевірити алкоголь та сигарети і визначити, перед ним оригінальний продукт чи підробка.

Наприклад, людина хоче придбати товар. Сканує код через «Дію» й одразу отримує інформацію про товар та виробника: фото, назву, опис, об'єм тари, вміст спирту, а також перевіряє легальність акцизної марки. У разі виявлення фальсифікату споживачі зможуть миттєво сповістити про це контрольні органи через застосунок «Дія».

Впровадження електронної системи має на меті зменшити обсяги нелегального ринку цих продуктів та на 15% збільшить доходи до бюджету від сплати акцизного податку.

Законопроєкт 8287 передбачає, що нові правила будуть чинними з 1 січня 2025 року.

Нещодавно у «Дію» додали можливість отримати судове рішення з кваліфікованим електронним підписом суддів. Документ має таку ж юридичну силу, як і його паперовий аналог.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Мінцифри запускає освітній курс з протидії ворожій пропаганді та маніпуляціям

Катерина Колонович 30 березня 2023 13:00

Наскільки зростає ВВП за використанні урядом цифрових технологій — дослідження

Руслан Сорока 29 березня 2023 15:33

Nokia стала резидентом «Дія.City»

Анастасія Ковальова 25 березня 2023 16:49

У шерингу авто у «Дії» з'явилася нова функція

Катерина Колонович 23 березня 2023 10:20

Михайло Федоров отримав нову посаду

Катерина Колонович 21 березня 2023 11:45