Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як знайти клієнтів та запітчити власний продукт: досвід Uspacy на Web Summit 2023

Дмитро Суслов
Дмитро Суслов Співзасновник та директор Uspacy
21 листопада 2023 6 хвилин читання

Web Summit давно став культовою подією у житті європейських стартапів і загалом для індустрії, пов’язаної з інтернетом, технологіями та інноваціями. І хоча ні в кого не повернеться язик назвати цю конференцію технологічною, десятки тисяч людей та тисячі компаній щороку прагнуть потрапити до Лісабону — як відвідувачі, стартапи чи скейлапи, інвестори або партнери, спікери. Web Summit 2023 далеко не мій перший, тому розповім, як було цього разу.

Як пройшов Web Summit 2023

Вперше я відвідав Web Summit два роки тому, коли ще працював в іншій компанії. Але того разу я був там просто як приватна особа. Торік ми вже мали власне виставкове місце як альфа-стартап, але тоді навіть не мали ще готового продукту (до першого релізу залишалося трохи більше трьох місяців). Тоді головними завданнями для нас були валідація продуктових гіпотез та встановлення зв’язків у стартап-екосистемі. 

Цього ж року, коли Uspacy вже має продукт, клієнтів та перспективний трекшен, ми поставили перед собою завдання лідогенерації з закордонних ринків. І, як на мене, ми впоралися з ним на 100%.

Кирило Мельничук (співзасновник, CTO), Дмитро Суслов (співзасновник, CEO), Крістіна Русу (провідна дизайнерка), Спартак Поліщук (співзасновник, CPO) Кирило Мельничук (співзасновник, CTO), Дмитро Суслов (співзасновник, CEO), Крістіна Русу (провідна дизайнерка), Спартак Поліщук (співзасновник, CPO)

Я вперше спостерігаю таку кількість потенційних користувачів нашого продукту. Раніше на Web Summit можна було зустріти багато інвесторів, потенційних партнерів, таких самих стартаперів, як ми, але не клієнтів. Цього ж разу до нас підходили люди, які одразу ставали цільовими лідами у нашій CRM.

Я пов’язую це з прагненням малого та середнього бізнесу оптимізувати свої витрати на передплати за інструменти управління бізнесом. А може, все набагато простіше: якщо ставиш собі за мету отримати саме клієнтів, то бачиш тільки їх.

Web Summit 2023
Web Summit 2023
Web Summit 2023

Підписуйтеся на наші соцмережі

Нагадаю, Uspacy — це єдиний робочий простір, який охоплює інструменти комунікації, спільної роботи та CRM. Тож коли до нас підходять люди і кажуть: «Тобто можна не платити за кожного користувача у Slack, Trello та Hubspot, а просто отримати ті самі функції в одному продукті за єдиної ціною??? Вау!», ми розуміємо, що доречні зі своїм продуктом.

Цього року особливу увагу я звертав на стенди країн. Звісно, український стенд, як на мене, був найкращим. Не тільки тому, що ми були в офіційний національній делегації, але й з погляду залученості його відвідувачів та українських стартапів. 

Web Summit 2023 Web Summit 2023

При цьому мене здивувало, що, наприклад, на бразильському стенді ми так і не знайшли, з ким предметно поспілкуватися. Він величезний, яскравий, привітний, сама делегації Бразилії становила понад 400 осіб. Але ніхто так і не зміг відповісти нам на прості запитання щодо партнерства. 

Така сама історія трапилася і на двох польських стендах. Спочатку нам відповідали доволі формально, а коли ми домовилися про зустріч, то у призначений час потрібної нам дівчини просто не було на місці. Доволі дивно, як на мене.

Цього року нам вперше вдалося потрапити до Web Summit PITCH. До цього ми подавалися туди і минулого року, і на інших заходах того ж організатора в Ріо та Торонто, але тільки зараз потрапили до конкурсу. Наш пітч відібрали з майже 3000 заявок, а конкурентами Uspacy по сцені стали ще 104 стартапа. На жаль, ми не пройшли до напівфіналу, але пітч нашого співзасновника та технічного директора Кирила Мельничука був просто неймовірним! 

Кирило Мельничук (співзасновник, CTO) Кирило Мельничук (співзасновник, CTO)

Дуже цікаво було спостерігати як різні компанії користуються рівними можливостями, які надає Web Summit. У перший виставковий день поряд з нами було два порожніх місця. Тобто якийсь стартап заплатив за участь у заході, а його представники просто не прийшли. Я не дуже розумію з точки зору підприємця як так може статися.

З іншого боку, коли ми дізналися, що на третій день біля українського стенду звільнилося одне виставкове місце, то ми негайно вхопили його. Не готові були працювати там увесь день? Одразу ж змінили плани. Не було таблички необхідної ширини? Побігли на паркінг, щоб дістати з автівки свою табличку з першого дня, та знайшли спосіб її прикріпити. І за цей день отримали двічі більше лідів, до яких додалися й відомі українські компанії. Причому, з приємним для нас формулюванням «Ми з самого початку за вами спостерігаємо». 

Спартак Поліщук (співзасновник, CPO), Дмитро Суслов (співзасновник, CEO), Кирило Мельничук (співзасновник, CTO), Крістіна Русу (провідна дизайнерка) Спартак Поліщук (співзасновник, CPO), Дмитро Суслов (співзасновник, CEO), Кирило Мельничук (співзасновник, CTO), Крістіна Русу (провідна дизайнерка)

А ще Web Summit — це гарантоване місце зустрічі давніх друзів та отримання нових знайомств. «Всі наші там» — це не гіперболічне висловлювання, а сталий факт. 

Web Summit 2023
Web Summit 2023
Web Summit 2023

Якщо ти познайомився з кимось в Лісабоні у середині листопада, то з великою часткою вірогідністі це переросте у дружні відносини, а наступного листопада ти будеш відкритим для сотень щирих обіймів з усіма цими чудовими людьми. Обіймів і обов’язкових селфі та сторіз.

Короткі висновки

  • Розповіді про те, що Web Summit помирає, є порожнім базіканням. Цей захід ще довго буде привабливим місцем зустрічі IT-ентузіастів і стартаперів з їх клієнтами, інвесторами та партнерами.
  • Не варто їхати на Web Summit без цілей та завдань. Що ти захочеш від цього заходу (тусовка, нові знайомства, ліди, інвестиції) — те й отримаєш.
  • Потрібно користуватися будь якими можливостями, за які тільки можеш вхопитися. Раптове знайомство може принести дружбу з неймовірними людьми, мільйонний контракт чи інвестицію.  


Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

IdeaSoft запустила внутрішній R&D-юніт для тестування гіпотез

Вікторія Рудзінська 4 жовтня 2024 20:45

Керівник Ajax Systems виступив проти підвищення податків

Вікторія Рудзінська 4 жовтня 2024 18:09

IT-сектор України втратив $19,3 млрд через російську агресію

Вікторія Рудзінська 3 жовтня 2024 17:36

Кіберполіція і Binance проведуть студентський конкурс Cyber Security Camp — як взяти участь

Павло Бартос 2 жовтня 2024 17:01

Як ШІ допомагає кенійським фермерам покращити врожай

Ангеліна Мусієнко 1 жовтня 2024 19:21