Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український Esper Bionics отримав $5 млн на розвиток біонічних технологій

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
1 липня 2024 4 хвилин читання

Українсько-американська компанія Esper Bionics, виробник високотехнологічних біонічних протезів, отримала $5 млн інвестицій на розвиток першої в світі біонічної екосистеми. Про це повідомила сама компанія.

Раунд інвестування очолив YZR Capital за участі Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і u.ventures. Отримані кошти призначені на розвиток досліджень RnD компанії, масштабування виробництва та оновлення біонічної екосистеми.

В Esper Bionics нагадують, що у світі сьогодні живуть близько 50 млн людей з ампутованими кінцівками, ще 140 млн мають параліч різного ступеню. І багато хто шукає функціональні, доступні та естетично привабливі протези.

Інвестиції збільшать нашу здатність надавати людям у всьому світі кращі можливості для підвищення їхніх здібностей.
Esper Bionics

Що відомо про біонічні протези Esper Bionics

Стартап Esper Bionics був заснований в Києві в 2019 році. У 2020-му компанія представила прототип першої роботизованої руки для конкретного користувача.

У травні 2022 року стартап переніс штаб-квартиру до Нью-Йорка в травні 2022 року через повномасштабне вторгнення росії, згодом з’явився офіс в Берліні. Проте 40 із 55 співробітників, включаючи основну частину RnD, працюють саме в Києві.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Бойовий медик добробату «Госпітальєри» Алексіс Чолас, що втратив руку на сході України, отримав гладку чорну роботизовану руку зі штучним інтелектом від Esper Bionics – та повернувся на передову. 

Для Алексіса та інших військових розробили Esper Hand зі спеціально розробленими м’язовими датчиками, які дозволяють краще контролювати  рухи та мають спритнішу реакцію за інші на ринку, підкреслюють в компанії.

Бойовий медик батальйону «Госпітальєри» Алексіс Чолас втратив руку на сході України, але отримав роботизовану руку з ШІ Esper Hand Бойовий медик батальйону «Госпітальєри» Алексіс Чолас втратив руку на сході України, але отримав роботизовану руку з ШІ Esper Hand

Зазвичай роботизовані протези використовують два датчики для керування всіма функціями руки: виявляють рухи груп м’язів згиначів і розгиначів, каже Ґазда. 

«Це як керування багатофункціональним пристроєм лише за допомогою двох кнопок. Esper Hand можна керувати за допомогою приблизно 20 кнопок».
Діма Ґазда, засновник і генеральний директор Esper Bionics

В США Esper продає біонічні протези через страховиків – по $22 тис. за кожний, на 10% дорожче, ніж за аналоги. 

Для пацієнтів в Україні його роботизовані руки коштують $7 тис. Це виключно собівартість виробництва, яку фінансують волонтери та уряд.

Компанія вже виробила та передала пацієнтам 120 протезів. З них 80% знаходяться в Україні, решта – у США. Esper планує продати ще 300 роботизованих рук протягом наступних 12 місяців. 

Значна частина фінансування буде витрачена на збільшення виробничих потужностей.

Чому Esper Bionics будує бізнес не на протезуванні

У той же час, протезування кінцівок – це не бізнес, каже засновник і генеральний директор Діма Ґазда. 

Роботизована рука – це перш за все платформа для тестування датчиків наступного покоління для «масового ринку», які можна використовувати на носимих пристроях або імплантувати всередину тіла, розповів він виданню Sifted. 

Такий підхід відкриває «набагато більший дохід», аніж просте виробництво протезів, впевнений Ґазда.

Компанія створила хмарну програмну платформу, яка доповнює свою роботизовану руку, збираючи й обробляючи дані та вміщуючи алгоритми керування штучним інтелектом, які, разом із датчиками та протезною рукою, Ґазда називає «архітектурою збору даних».

«Якщо ви намагаєтеся отримати прибуток з першого дня, ви будете створювати продукти, які точно відповідають вимогам, які будуть відшкодовуватися страховими компаніями, але ви не розроблятимете нові технології охорони здоров’я»
Діма Ґазда

Наразі Esper збирає дані, які можуть бути використані для розробки датчиків наступного покоління для носіїв та імплантатів у майбутньому. Щоб наступні версії мали кращий дизайн та функціональність, а головне, менший розмір, розробку потрібно протестувати на великій кількості користувачів.

Ґазда вважає, що більшу частину майбутніх доходів стартап отримуватиме від ліцензування датчиків, які він розробляє, для інших виробників носимих пристроїв. Він сподівається вийти на ринок із цією пропозицією через 18-24 місяці.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стартап «Соня»: чи може ШІ замінити психотерапевтів-людей

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 09:44

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14

Японці створили технологію, що може повністю відновлювати зуби

Олеся Дерзська 25 червня 2024 15:53

У Львові відкрився реабілітаційний центр Superhumans Lviv

Олеся Дерзська 21 червня 2024 21:25

Superhumans відкриє ще один центр протезування та реабілітації — в Одесі

Кіра Іванова 14 червня 2024 08:05