Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Правоохоронці цікавляться криптовалютою. Ще один крок до регулювання?

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
25 жовтня 2023 4 хвилин читання

7 жовтня 2023 року спеціалісти Департаменту кіберполіції, СБУ та ДБР, а також керівництво АРМА провели робочу зустріч, яку присвятили відсутності правового регулювання цифрових активів. Державні службовці зосередилися на законі «Про віртуальні активи», а саме на тому, чому він не набрав чинності. 

Що цікаво, зустріч аж ніяк не була формальною, адже її метою було створення єдиної інструкції щодо регулювання криптовалютних активів задля збереження їхньої економічної цінності. Таку стратегію управління криптовалютою запропонують в Офісі генпрокурора.

Здавалося б, зазначені вище факти є прямим свідченням того, що робота з упровадження регуляції криптовалюти йде на повну силу. Та чи це дійсно так?

Адміністративні органи та їх інтерес до криптовалют

Поки закон «Про віртуальні активи» перебуває у постійному розробленні, а зміни до Податкового кодексу так і не імплементується, інтерес до цифрових активів зростає саме в адміністративних і силових структурах. 

Зокрема, раніше цього року спеціалісти Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) розпочали дослідження криптовалюти щодо протидії корупції. Згідно з пресслужбою НАБУ, воно виявилося наймасштабнішим тренінгом в історії державного органу: понад 250 аналітиків і спеціалістів підвищують кваліфікацію під проводом фахівців із віртуальних активів із України та світу, а також розробники криптоспільноти. 

Найбільш важливим є саме обʼєкт навчання спеціалістів НАБУ — відстежування незаконних криптоактивів. 

Цікаво, що НАБУ, як і АРМА, вбачає у крипті певну загрозу. І це не дивно разом із важкістю її відстеження, що відкриває додаткові можливості для корупції. За останній рік структура інтенсифікувала співпрацю з найбільшими криптовалютними біржами світу для обміну інформацією, а також змогла відстежити віртуальні активи фігурантів кримінальних проваджень на суму понад 223 тис. USDT. 

Разом із зацікавленістю у регуляції крипти з боку Мінцифри й інших структур влади, пріоритизація такого питання НАБУ, АРМА й іншими спеціальними органами України досить чітко ілюструє вірогідність наближення контролю за віртуальними активами. 

Криптовалюта як елемент економічної безпеки

Активне дослідження криптовалюти адміністративними органами може свідчити про те, що криптовалюта дійсно є вагомим чинником економічної безпеки. Не тільки проблематичність її трекінгу, але й використання її силовими структурами росії створює окремий сектор для підтримання національної безпеки.

Як, зокрема, США й Ізраїль, Україна теж усвідомлює ризики, пов’язані з цифровими активами. Саме тому запровадження відповідних заходів здається відокремленим процесом від центрального регулювання криптовалюти. 

Цей факт підтверджує й певна розгалуженість між секторами влади у розвʼязанні проблеми регулювання криптовалюти. Та попри це усі вони домагаються однієї мети, хоч і з різними інтересами. 


А як гадаєте ви? Зацікавленість правоохоронців криптовалютою свідчить про те, що вони дбають про економічну безпеку, чи це все-таки регулювання віртуальних активів?

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як блокчейн змінює майбутнє ШІ: огляд від Coinbase

Владислав Гринів 21 годину тому

Як запобігти вигоранню на роботі: поради для підтримки внутрішнього балансу та ментального здоров’я

Віталій Курдюмов 17 квітня 2024 13:15

Офіційний іспит Meta Blueprint: що це таке, навіщо і як скласти

Maksym Senchenko 16 квітня 2024 17:00

Найважливіші криптоподії місяця: на що варто звернути увагу в квітні

Павло Осадчук 16 квітня 2024 15:45

Власний сайт, просування у соцмережах та якісне обслуговування: як залучити нових клієнтів для малого бізнесу

Даніелла Шихабутдінова 16 квітня 2024 14:15