Як гейміфікація допомагає налагодити зв'язки з колегами на ремоуті
У командах стартапів, народжених в маленьких офісах, на горищах, в гаражах або на кухнях майбутнього власника великого бізнесу, зазвичай відчувається драйв та високий рівень персональної відповідальності один перед одним. Але зі зростанням компанії градус сімейності та корпоративної “ламповості” поступово стихає, а йому на зміну приходить холоднокровний професіоналізм. Згодом, співробітники компанії насилу можуть пригадати імена 10 своїх колег, не кажучи вже про їх особисті якості.
В чому особливості віддаленої роботи
Карантин, війна, повальна глобалізація принесли та міцно закріпили у нашому житті поняття ”ремоут” — робота віддалено. Коли ваші колеги з усміхнених, жартівливих, харизматичних, особливих і людяних перетворились в маленькі іконки на моніторах лаптопів. Ваше спілкування обмежується жорскими аджендами онлайн-мітінгів, за якими складно розгледіти нові ідеї та можливості для творчої колаборації.
І найголовніше, під час тривалої роботи команди віддалено, рівень персональної відповідальності між співробітниками суттєво знижується, що може негативним чином вплинути на продуктивність команди. Що саме допомагає утримувати згуртованість команди? Одна з можливих відповідей — гейміфікація.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Як гейміфікація допомагає гуртувати команду на ремоуті
З початком війни в Україні більша частини команди Everstake працює в релокейті. 70% команди не відвідують наш київський офіс більше ніж 18 місяців. 30% співробітників, які приєдналися до команди у другій половині 2022 та першій половині 2023 років, взагалі не бачили жодної людини з компанії у реальному житті.
Відсутність неформальної комунікації між співробітниками негативним чином вплинула на традиційні корпоративні цінності компанії — відчуття командного духу, лояльності співробітників до компанії, персональну відповідальність. HR команда прийняла цей челендж та запропонувала ряд активностей, одна з яких – створення віртуальної монети Everstake coin, за допомогою якої співробітники можуть дякувати один одному, знаходячись за десятки тисяч кілометрів один від одного.
Заробити монети можна не тільки завдячуючи колегам, але й отримати їх від компанії, генеруючі ідеї, просуваючи бренд компанії, приймаючи участь у внутрішніх опитуваннях та активностях, перемагаючи у внутрішніх перегонах.
Але що ж далі? Витратити “неіснуючі” гроші можна придбавши щось в Everstake shop. Everstake shop – це внутрішна віртуальна платформа компаніїї, де співробітники можуть подякувати один одному, пераховуючи коїни Everstake з поміткою за що саме.
Також на платформі можна витрати токени придбавши мерч компанії (до речі, Everstake має якісний та стильний мерч), корисні дрібниці для роботи та хобі, сертифікати на навчання та книги. Крім того, платформа містить унікальні пропозиції про надання непрофесійних послуг від колег. Наприклад: намалювати дружній шарж, вишити хрестиком рушник, заспівати твою улюблену українську пісню, вигуляти твою собаку, або приготувати смачні шоколадні тістечка та інше.
Подібні активності допомагають колегам відчути людяність за іконками з фото на моніторі. Людяність робить співпрацю простішою: якщо ти розумієш, що твій колега не лише висококласний професіонал, а й звичайна людина, яка має спільні з тобою захоплення (можливо він зранку гуляє з собакою, ввечері грає в футбол в аматорській команді, а у вікенд смажить з родиною барбекю), то тобі простіше обговорити з ним твої ідеї, навіть якщо вони поки трохи сирі, але при правильному підході, можуть стати проривом.
Це також допомагає глибше зрозуміти оточення в якому ти працюєш, сприяють розвитку творчої взаємодії, що розсуває рамки виключно професійної співпраці і надає можливість мислити більш відкрито та креативно під час виконання професійних завдань.