Як гейміфікація покращує емоційний стан рекрутерів: кейс IT-компанії CleverStaff
Продуктова ІТ-компанія CleverStaff, що спеціалізується на розробленні ПЗ для рекрутингу, влітку 2022 року презентувала ексклюзивне оновлення — систему гейміфікації для процесу підбору персоналу. Її мета — зробити працю рекрутерів більш цікавою та захопливою, зменшити прокрастинацію та ризик вигорання на роботі. CleverStaff — перші у світі серед розробників систем для рекрутингу, хто запропонував таке ноу-хау.
Що таке гейміфікація та як зробити операційку цікавою
Гейміфікація — це застосування ігрових елементів, притаманних комп'ютерним іграм в неігрових процесах. Її часто впроваджують у корпоративній культурі та освітніх програмах. Вона дозволяє позитивно впливати на поведінку та емоційний стан людей. Зокрема, навчати співробітників, покращувати ефективність роботи команди, змінювати поведінку клієнтів, підвищувати лояльність, просувати товар чи послугу.
Зазвичай, робота складається з певних етапів виконання та операційних завдань. Якщо говорити про рекрутинг, то пошук і підбір персоналу містить багато рутинної роботи, яку виконує рекрутер частково за допомогою софту. Проблема в тому, що її не стає менше, а навіть більшає, адже потік даних і обсяги баз постійно зростають.
Радісна мить у підсумку цього довготривалого процесу роботи — коли кандидат приймає офер і виходить на роботу. Інша ж частина взаємодії з кандидатами емоційно складна і рутинна. Це може демотивовувати. Як наслідок, спеціалісти втрачають фокус, відволікаються, примушують себе, а потім демонструють низьку ефективність, прокрастинують і вигорають до такого ступеня, що навіть відпустка не допомагає відновитися.
У цій ситуації жоден софт для автоматизації рекрутингу не зможе вирішити проблеми. Коли найзатребуваніші функції реалізовані, спростити рекрутинг ще хоча б на 10% — це дуже складне завдання, швидше за все, це роки наполегливої інтелектуальної роботи. Тож ми знайшли рішення, і взялись зробити такий рідкісний, складний та багатообіцяючий хід для корпоративного програмного забезпечення — зайнятися емоційною частиною роботи.
Як виглядає гейміфікація всередині АТS та які завдання вирішує
У системі Cleverstaff все «заточене» на дії, пов'язані з роботою, — гейміфікація заохочує активно додавати кандидатів, створювати вакансії, писати коментарі, листи, офери, організовувати співбесіди тощо. Також свою роль відіграють захопливий сюжет, гарна візуалізація й багато такого, що треба побачити і спробувати особисто.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Гейміфікація покликана відзначати та візуалізувати успіхи й досягнення рекрутерів, які зазвичай непомітні, бо їх важко порахувати. У нашій системі рекрутери отримують нагороди та відзнаки за закриття вакансій і за менші «ювілейні» досягнення.
Підсумки підводяться об'єктивно: наприклад, проста, середня і складна вакансії вимагають різної кількості зусиль, тому за них користувачі отримують різну кількість нагород. А для тих, кого захоплює конкуренція, ми реалізували внутрішні змагання з іншими рекрутерами за призові місця.
Ми відцифровуємо всі досягнення — підраховуємо отриманий досвід і ведемо його шкалу з проміжними етапами. Зростання досвіду відзначається новими професійними рівнями аж до бога/богині полювання. А нагороди призначає антична богиня Артеміда — сучасна покровителька рекрутингу, вона ж — богиня полювання, тваринної та рослинної родючості у минулому.
Якщо підсумувати, які завдання вирішує гейміфікація, то це три ключові аспекти:
-
1
Справедливі й заслужені нагороди і привітання.
-
2
Оцифровування прогресу та професійного зростання.
-
3
Підвищення зацікавленості співробітників.
Як гейміфікація підвищує ефективність бізнесу
Ми у компанії дослідили, скільки часу заощаджує найм з використанням гейміфікованої ATS (Applicant Tracking System, система з управління кандидатами):
-
1
Якщо бізнес взагалі не користувався професійним софтом, то після старту роботи з ним він підвищить свою продуктивність на 20%.
-
2
Якщо бізнес зараз переходить зі звичайного софту для рекрутингу на систему від CleverStaff, то може очікувати приріст результатів на 18,6% лише завдяки гейміфікації.
-
3
Та найбільш відчутний ефект буде, якщо бізнес раніше не використовував професійний софт й одразу розпочне з нашого гейміфікованого ПЗ — їхній результат буде вищим на 42% (за формулою: 1,2*1,186=1,42).
Якщо ці цифри конвертувати у вивільнений час у розрізі одного року, то у підсумку отримаємо такі результати:
- У випадку, коли бізнес продовжує працювати з нашим софтом, завдяки оновленню заощаджується 2,23 місяця роботи рекрутера (12 міс. х 18,6%).
- У випадку, якщо бізнес не користувався софтом взагалі, і розпочне одразу з гейміфікованого ПЗ CleverStaff, вони можуть вивільнити аж 5,04 робочих місяця (12 міс. х 42%).
Від двох до п'яти місяців заощадженого часу при закритті вакансій — погодьтесь, це чималий бонус. Особливо коли завдяки гейміфікації рутина перетворюється на ефективний та захопливий процес, досягнення матеріалізуються, а співробітники відчувають, що їхній вклад важливий. Робота і досвід стають веселішими й цікавішими — в цьому дійсно є сенс.