Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як змінилися внутрішні комунікації протягом війни

Катерина Березовська
Катерина Березовська HR People Partner Govitall
15 грудня 2022 5 хвилин читання

Скільки вже було сказано та написано про те, що ніхто не був навчений вести бізнес-процеси під час війни, але ідеї та рекомендації не закінчуються досі. І HR-курсів немає таких, які б навчили, як правильно проводити ті ж 1to1 у воєнний час, як заохочувати людей до роботи, як тримати мотивацію та, найголовніше, як самому не зламатися, щоб допомагати іншим, і витримати це нескінченне психологічне навантаження.

Що для компаній змінилося після російського вторгнення

Так, чи не кожна компанія продумувала різні сценарії дій у випадку можливого вторгнення рашки, але до цього не можна підготуватися на 100%, як не намагайся.

Життя — найкращий тренінг. Десятий місяць триває повномасштабна війна в країні і постійно показує, що людяність — це найголовніше, що має значення.

Підписуйтеся на наші соцмережі

В мої 1to1 додалися якось самостійно питання, які звучать тепер обов'язково – як себе почуває людина? Чи в безпечному місці? Чи в порядку сім'я? Чи нормально вона вже може спати і їсти? Нагадати, що в нас є психолог. І я питаю це не тому, що я HR, а тому, що я людина. Це в мирний час ми розглядаємо кожного як професіонала, а зараз всі навчились спочатку бачити людину і її психологічний стан. А вже потім думати про ефективність та залучення. 

Ба більше — і співробітники також в своєму 1to1 постійно виділяють час для мене і також питають, як я? Дають якісь поради, щось рекомендують, діляться враженнями. Війна вивела емпатію на перше місце у внутрішніх комунікаціях, незалежно від посад та статусів. 

Чим ще, крім додаткової підтримки, це корисно для бізнесу? Таким чином будується місток довіри і у людини виникає розуміння, що кожен може вийти зі строю і це нормально, що його підстрахують колеги (хтось волонтерить, хтось не в ресурсі, бо родичі в окупації, а буває і гірше… і всі все розуміють, і стараються допомогти). Це така неймовірна емпатія, на якомусь космічному рівні. 

Головні рекомендації з емоційного менеджменту

Я виокремила для себе кілька важливих рекомендацій з емоційного менеджменту, які стануть у нагоді не тільки ейчарам, але і менеджерам, тімлідам та будь кому, хто має команду. 

  • 1
    Давайте людині змогу відчути психологічну безпеку. Вміння вислухати зараз вкрай цінне. Іноді саме цього не вистачає, щоб ефективно будувати роботу.
  • 2
    Якщо емоційний стан людини зовсім не стабільний, то краще звернутись до психолога, поділитися власним досвідом роботи з таким спеціалістом, якщо ви теж звертались (я зверталась). Іноді це ніби полегшує думки людини, що вона не одна така, бо не може справитись самотужки (це зараз нормально). 
  • 3
    Під час командних зустрічей спочатку давайте простір для емоцій, а потім плавно перейдіть до обговорення робочих планів.
  • 4
    Якщо колега зовсім не може зібратись і включитись в робочі задачі, то ефективніше буде поговорити з ним/нею і запропонувати відпочити, взяти на декілька днів відпустку (здебільшого на досягнення робочих цілей пару днів не вплинуть, але якщо протягом цих днів людина візьме тайм-аут, вона зможе відновитись і зрозуміє, що на неї ніхто зараз не тисне). Це також гарний приклад того, як компанія насправді ставиться до людей, який безумовно підсилить ваш бренд роботодавця. 
  • 5
    Давайте чесний і своєчасний фідбек, навіть негативний. Не робіть виключень через війну, не варто його пом'якшувати або відтягувати з розмовою (особливо, якщо він зовсім негативний). Повірте — чим довше ви затягуєте з цим, тим потім буде важче вийти з цієї ситуації. Краще дати своєчасно негативний зворотній зв'язок, в такому випадку ще можна буде виправити ситуацію (розмовою, відпусткою, спробою пропрацювати проблемні місця та ін.). Це стане у нагоді як компанії, так і людині, яка також потім формуватиме вашу репутацію як роботодавця на ринку. 

Чому такий підхід важливий? Згідно опитування DOU, головними почуттями влітку 2022 року, як і на початку війни у березні, у IT-фахівців залишаються втома (58% опитаних спеціалістів) і тривога (48%), відчувають сум 37%. Саме тому людяність та емпатія — найдієвіші інструменти для будь-якого керівника сьогодні. Звичайно, не забуваємо про OKR, KPI тощо. Але коли всі ми сьогодні наче та шафка з півником, то першим нашим запитанням одне до одного повинно бути: як ти? Це універсальний ключ, що відкриває всі дверцята та наближає бажаний результат.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

IT-ринок праці. Прогноз 2025 року — надії та сподівання

Сергій Коноплицький 29 січня 2025 14:13

Людський капітал — найбільший сьогодні виклик для бізнесу

Інна Настенко 28 січня 2025 10:00

25 січня відбудеться віртуальна конференція UA Online PMDay 2025

Інна Настенко 20 січня 2025 10:05

Як створити Employer Branding проєкт, що допомагає айтівцям спати

Марія Герасимяк 9 січня 2025 09:50

Жіноче здоров'я та FemTech в Україні

FemTech UA 20 грудня 2024 14:13