Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як створити Employer Branding проєкт, що допомагає айтівцям спати

Марія Герасимяк
Марія Герасимяк Senior PR & Communications Specialist в Innovecs
9 січня 2025 7 хвилин читання

Айтівці звикли жити у ритмі високих обертів. Дедлайни, стрес, постійна робота з великим потоком інформації — усе це створює ґрунт для порушення сну. Якщо додати до цього глобальні виклики, як-от війна та нестабільність в IT-галузі, стає зрозуміло, чому багато людей у технологічній індустрії потерпають від безсоння чи низької якості сну.

Саме ця проблема привела нашу команду до ідеї «Hack to Sleep: Tech Community Wellness Initiative» — проєкту, що поєднав ASMR-трек, ностальгію за вінтажною технікою та освітній контент для людей, які хочуть поліпшити свій сон. Проєкт увійшов до шортліста Employer Branding премії The RAD Awards 2025 у категорії Creative Idea. 

Мене звати Марія Герасимяк, я обіймаю посаду Senior PR & Communications Specialist в Innovecs та координую «Hack to Sleep». У цій статті хочу послідовно розказати про важливі складові ініціативи та як цю структуру можна використовувати, щоб створити ваш Employer Branding проєкт для внутрішньої команди чи спільноти.

Вибір теми: проблема як паливо для натхнення

Найкращі ідеї виникають із реальних викликів, які переживає команда. Особисто мене, наприклад, рятували звуки поїзда чи дощу на YouTube — їхня монотонність допомагає заснути.

Тож ми вирішили не просто звернути увагу на цю проблему, а створити рішення, яке резонувало б із нашою аудиторією. Результат — ASMR-саундтрек, що містить звуки вінтажної техніки (наприклад, флопі-дисків, вентиляторів, клавіатури) у поєднанні з історичними довідками та заспокійливим голосом диктора.

Ностальгія: секретний інгредієнт 

Ностальгія — це не лише емоція, а й підтверджений спосіб знижувати рівень тривоги. Ми бачимо це зокрема завдяки успіху рімейків класичних фільмів, поверненні в контенті старих ігор, таких як Cossacks чи Sims, а також у моді на «ретро» у дизайні.

Для багатьох шум старого процесора чи клацання механічних клавіш — портал у дитинство. У часи, коли все здавалося простішим, життя було передбачуванішим, а вечори проходили за першими комп’ютерними іграми чи спілкуванням на форумах.Ми використали цей феномен для створення емоційного зв’язку з аудиторією. 

Знайдіть свій візуальний стиль

У проєкті «Hack to Sleep» ми свідомо створили візуальну айдентику, яка викликає асоціації зі снами. Експериментували з колажами, абстрактними формами та сюрреалістичними елементами, щоб створити ефект «картинки зі сну».

Фантазійні світи, планети, поєднання фото старої техніки з мрійливими елементами підсилюють відчуття занурення. Деякі кольори ми навмисно взяли з фірмової палітри Employer Branding, щоб зробити проєкт частиною бренду Innovecs.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Створюйте цілу екосистему у межах проєкту

Ми одразу зрозуміли, що один продукт не розв’яже проблему сну. Тому проєкт охопив кілька напрямів:

  • ASMR-саундтрек із технологічними звуками.
  • PDF-трекер звичок, який допомагає користувачам аналізувати свої звички та поступово покращувати якість сну.
  • Онлайн лекція про сон від PhD та популяризаторки науки, яка надала наукові поради та практичні рекомендації для покращення сну.
  • Челендж у соцмережах, який залучив наших співробітників і ширшу аудиторію до обговорення теми.

Інакше кажучи, важливо створити не лише ядро, а й середовище, яке дозволяє користувачам інтегрувати нові звички у своє життя.

Використовуйте різні майданчики для більшого охоплення

Щоб проєкт був помітним і максимально доступним для цільової аудиторії, важливо охопити якомога більше платформ. Це дозволяє не лише підвищити видимість ініціативи, а й забезпечити комфортний контакт із матеріалами проєкту для різних груп користувачів.

Ми обрали платформи Spotify, Apple Podcasts та YouTube для аудіо, оскільки саме тут найчастіше шукають аудіо для засинання з різних девайсів. 

А для того, щоб розповісти про проєкт, адаптували контент для різних соціальних мереж:

  • На LinkedIn акцент зробили на корисності проєкту для професійного середовища.
  • Facebook слугував майданчиком для залучення ширшої аудиторії, включно з друзями та родичами фахівців.
  • В Instagram ми фокусувалися на візуальній частині проєкту: стильні колажі та анімаційні відео.
  • TikTok використовували для швидких відео, які підкреслювали концепцію використання ASMR для релаксації.

UGC-контент у соціальних мережах

Ми запустили челендж, закликаючи всіх охочих долучитися до поліпшення своєї рутини сну. Користувачі Instagram використовували світлини й відео з нашим трекер звичок, або те, як вони слухають трек у сториз із гештегом #HackToSleepChallenge.

Щоб полегшити участь у челенджі та зробити його більш інтерактивним, наша команда створила спеціальний шаблон для Instagram Stories. У цьому шаблоні користувачі могли відмітити за допомогою emoji, які звички вони впроваджують для покращення якості сну та поділитися стилем життя. До прикладу, користувачі відмічали такі аспекти:

  • Сова чи жайворонок? 
  • Кава чи чай? 
  • Тренажерний зал чи прогулянки пішки? 

Людям подобається ділитися фактами про себе та бачити, як інші працюють над своїми звичками. Такий формат контенту допоміг привернути увагу до проблеми поганого сну, перетворивши її з особистої в суспільну тему.

Залучайте колег та підсвічуйте їхній досвід

Один із важливих аспектів успішного Employer Branding проєкту — це створення атмосфери довіри та спільності. У «Hack to Sleep» ми активно залучали членів нашої команди, даючи їм можливість поділитися своїми історіями.

Коли люди бачать реальні обличчя та читають щирі розповіді про виклики та рішення, вони починають асоціювати себе з героями цих історій. Особливо це важливо, коли йдеться про такі чутливі теми, як проблеми зі сном.

Ми запросили колег поділитися своїм шляхом:

  • Хтось розповів, як відкрив для себе силу ASMR-звуків чи медитацію.
  • Інші описали, як використання PDF-трекера звичок допомогло їм зрозуміти свої тригери безсоння. Деякі колеги поділилися своїми рекомендаціями по зміні харчування та розпорядку дня.
  • Дехто розказав про застосунки, які допомагають відстежувати фазу сну, нагадують про те, що час відмовитися від екранного часу та почати готуватися до сну тощо.

Ці історії ми інтегрували в комунікації — пости у соцмережах, статті та навіть колонки у медіа.

Використовуйте AI для розумної автоматизації

AI-інструменти стали нам у пригоді для озвучування текстів дикторським голосом і генерування окремих візуальних елементів. Водночас головна ідея, глибокі дослідження та створення контенту залишилися за командою.

Важливо пам'ятати, що ШІ — це інструмент для автоматизації рутини, а не заміна людської творчості. Головна ідея будь-якого проєкту має бути про людей і для людей.

Я пишаюся, що проєкт «Hack to Sleep» став відкритим діалогом про значення сну для продуктивності та самопочуття. Учасники проєкту ділилися, що почали більше уваги приділяти звичкам, пов’язаним зі сном, а PDF-трекер корисних звичок став для багатьох першим кроком до змін. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як айтівці бачать роботу мрії — опитування EPAM

Вікторія Рудзінська 21 січня 2025 18:49

Як в IT змінились зарплати тестувальників — дослідження

Вікторія Рудзінська 21 січня 2025 07:03

AGROIT Forum 2025: ключова подія агроінновацій у Києві!

Інна Настенко 20 січня 2025 12:45

25 січня відбудеться віртуальна конференція UA Online PMDay 2025

Інна Настенко 20 січня 2025 10:05

Кар’єра в IT: що змінилось для початківців у 2024-му

Вікторія Рудзінська 14 січня 2025 21:00