Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Результати великого апдейту Google 2024 року: чому одні компанії не встояли, а інші наростили трафік на хвилі оновлення

Олексій Шаповал
Олексій Шаповал Head of SEO, iProspect Ukraine
23 травня 2024 5 хвилин читання

19 квітня Google офіційно прозвітував про завершення апдейту, що розпочався 5 березня 2024 року. Він був значним і включав зміни в декількох основних системах, зокрема заходи, спрямовані на підвищення якості контенту

Як оцінив зміни сам Google

За словами представника Google, зважаючи на те, що тактики спаму й далі еволюціонують, вони продовжують працювати над зменшенням кількості низькоякісного, неоригінального контенту в пошуку. Спочатку компанія заявила, що очікує його зменшення на 40%, однак після завершення апдейту прозвітувала про перевершення показника до 45%. 

Що змінилось для SEO-світу за нашими спостереженнями

  • 1
    Контент сторінки повинен бути релевантним інтенту користувача. Це означає, що текст на сторінці повинен відповідати суто основному запиту сторінки. Тобто, якщо ми продаємо на сторінці пральну машину Bosh однієї серії, бажано тільки про цю серію й писати, а не про загальний модельний ряд, який представлено. Також не потрібно начиняти текст купою внутрішніх посилань на різні моделі чи категорії. Це розглядатиметься, як маніпуляція контентом і внутрішніми посиланнями.
  • 2
    «Expired» і «drop-домени». Домени, які були куплені, але не пролонговані в оплаті, можуть створювати виклики новим власникам. При яких умовах? Наприклад, якщо спочатку домен реєструвався для однієї мети – скажімо, домен освітнього закладу – а потім почав використовуватися для інших цілей – грального бізнесу. Таким чином, в минулому у домена була одна історія та тематика, а зараз – інша. Google може негативно відреагувати на таку непослідовність і понизити довіру до цього домена.
  • 3
    Зловживання репутацією сайту. Це відбувається, коли сайт публікує сторінки третіх сторін з мінімальним контролем з боку першої сторони, щоб маніпулювати рейтингами пошукових систем. Часто ці сторінки переповнені рекламним контентом, який не приносить користі читачам. Нова політика Google виокремлює прийнятний контент третіх сторін, такий як нативна реклама, яка не має на меті маніпулювати рейтингами і обслуговує звичайних читачів, від неетичних практик.
  • 4
    Зловживання мікророзміткою. Мікророзмітка на сайті має чітко відображати вміст тієї частини контенту, до якої вона застосовується. Не слід використовувати один і той же тип мікророзмітки для різного контенту лише з метою отримання, наприклад, rich snippet у результатах пошукової системи, якщо це не відповідає тематиці та цілям контенту.

Як апдейт відобразився на деяких клієнтах: неочікувані результати

У той час, як одні бренди суттєво відчули різкі коливання у бік зменшення трафіку, іншим вдалося не лише зберегти позиції, а й отримати зростання. Це як знайти 50 гривень у зимовій куртці – приблизно такі емоції ми відчули. Це навряд можна назвати удачею, швидше завбачливістю і увагою до превентивних заходів.

Якщо компанія сумлінно ставиться до створення контенту, постійно працює над технічним удосконаленням сайту, проводить якісний лінкбілдінг, то вона вже на 85% готова до апдейтів!

Кілька прикладів рекламодавців, які отримали буст від оновлення

Отже, наведу кілька прикладів, яку користь принесло оновлення деяким сайтам.

Кейс №1: фармпродукт, монобрендовий сайт 

Основний акцент у просуванні був зроблений на написання корисних статей як на сайті препарату, так і сторонніх сайтах для зовнішнього розміщення.

Прик.1 Зростання кількості кліків з моменту розгортання апдейту Прик.1 Зростання кількості кліків з моменту розгортання апдейту
Прик. 2 Зростання кількості показів з моменту розгортання апдейту Прик. 2 Зростання кількості показів з моменту розгортання апдейту

Кейс №2: медична тематика, сайт дитячого харчування

Окрім фокусу на експертизу в контенті, були пропрацьовані фактори E-E-A-T (концепція оцінки сторінки, яка складається з експертності, надійності та авторитетності). До створення контенту були залучені лікарі, фахівці з психології та харчування. Також була створена сторінка з детальними описами експертів-лікарів та статтями, які розширюють інформацію про їхню діяльність і досвід. Саме це стало запорукою зростанням трафіку і показів з моменту розгортання апдейту.

Прик.1 Зростання кількості кліків з моменту розгортання апдейту Прик.1 Зростання кількості кліків з моменту розгортання апдейту
Прик. 2 Зростання кількості показів з моменту розгортання апдейту Прик. 2 Зростання кількості показів з моменту розгортання апдейту

Висновки і рекомендації 

  • 1
    Важливо покращити якість, надійність та глибину контенту на ваших веб-сайтах. Такий підхід не тільки допоможе залучити більше користувачів, а й підвищить довіру до вашого сайту в очах Google.
  • 2
    Забудьте про стратегії накопичення безлічі посилань за будь-яку ціну. Замість цього, фокусуйтесь на отриманні якісних та релевантних посилань, які справді можуть додати цінності вашому контенту і підсилити позицію у пошуковій видачі.
  • 3
    Критично важливо виправити всі сумнівні та схожі на спам SEO-тактики, які ви могли використовувати до цього. Google все більше вдосконалює алгоритми, щоб виявляти та карати такі практики
  • 4
    Регулярно переглядайте та оновлюйте свої SEO-стратегії, аби вони відповідали останнім вимогам Google.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 3 години тому

Google допомагає постачальникам зменшити викиди завдяки новим енергетичним проєктам

Вікторія Рудзінська 1 липня 2024 08:25

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Google Translate навчився кримськотатарської

Олеся Дерзська 27 червня 2024 16:26

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00