Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Спекотне промо
Спекотне промо
22 травня 2024 7 хвилин читання

Як Google підтримує українські стартапи під час війни

Компанія Google запускає другий етап Фонду підтримки українських стартапів розміром $10 млн. Робить це американська транснаціональна корпорація за підтримки Міністерства цифрової трансформації України.

Українські стартапи можуть подавати заявки на гранти до $100 тис. і за ці гроші розвинути бізнес, а також відновити бізнес-операції, які постраждали через війну, або створити основний продукт для виконання нових завдань. Про це оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, яка об’єднала представників бізнесу та влади, щоб обговорити виклики й перспективи розвитку ІТ-сфери. 

Ми співпрацюємо з Google від часів заснування міністерства. Зараз топова світова компанія за сприяння Мінцифри розширює підтримку українських компаній і відкриває додатковий Фонд підтримки Google для стартапів в Україні (Google for Startups Ukraine Support Fund) у розмірі $10 млн.
очільник Мінцифри Михайло Федоров

Як Google підтримує українські стартапи

Приймання заявок триває до 5 червня 2024 року за посиланням. Продукти з використанням штучного інтелекту матимуть перевагу. 

Обиратимуть переможців поетапно — у червні та вересні 2024-го, а також протягом 2025-го. 

У 2022 році під час першого етапу програми компанія Google надала $5 млн 58 українським стартапам у вигляді безоплатних грантів та технічної підтримки.

Історії переможців

Засновник і CEO онлайн-школи математики для дітей Mathema Віталій Шкіль згадує, що ініціативу Google команда не розглядала як змагання за фінансування. І це одна з переваг цієї програми. Отримати заявку цілком реально, зайвої бюрократії немає, навпаки, Google надає всіляку підтримку молодим компаніям. 

«Отриману допомогу ми скерували на розвиток продукту і підсилення маркетингу на ринку Польщі. Процедура була прозорою, ми отримали підтримку команди Google у процесі. Тому враження від участі максимально позитивні», — розповідає Віталій Шкіль.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Про підтримку з боку Google та інші переваги, крім фінансування, розповідають й інші учасники програми. Олександра Бернацька та Лідія Терпель, співзасновниці Skyworker, зазначають, що Google for Startups — великий нетворкінг та нові корисні зв’язки і знайомства.

Ментори Google for Startups будуть поруч, щоб скерувати вас на правильний шлях або просто вселити впевненість і натхнення. Ви також познайомитеся з багатьма іншими українськими засновниками на тому ж етапі розвитку та побудуєте нові та змістовні зв’язки.
Олександра Бернацька та Лідія Терпель, співзасновниці Skyworker

Учасники програми розвинули свій бізнес, досягли значних успіхів та презентували себе на світових сценах. SPEKA зібрала кілька прикладів.

Розроблений в Esper Bionics біопротез руки визнали одним із найкращих винаходів 2022 року за версією TIME, який потрапив на обкладинку журналу.

Обкладинка Time з Esper Bionics — переможцем Google for Startups  Обкладинка Time з Esper Bionics — переможцем Google for Startups 

Стартап, який розробляє застосунок на основі штучного інтелекту для створення та просування сторінок малого й середнього бізнесу у соцмережах Zeely, отримав $1 млн інвестицій, а всі троє засновників потрапили до списку Forbes Europe 30 under 30. Торік вони увійшли до трійки лідерів Slush100 серед тисяч претендентів.

Засновники Zeely, фото: grow.google Засновники Zeely, фото: grow.google

У Fuelfinance (програмне забезпечення для фінансового планування та аналізу, яке автоматизує збір даних) отримали $1 млн інвестицій від різних венчурних та ангельських інвесторів (зокрема двох засновників компаній-єдинорогів Маркуса Вілліга з Bolt та Джона С. Кіма із Sendbird).

Команда Fuelfinance, джерело: DOU.ua Команда Fuelfinance, джерело: DOU.ua

Виробник екологічного паковання з опалого листя Releaf Paper залучив €2,5 млн інвестицій від Європейської комісії.

Djooky (екосистема для артистів те експертів музичної індустрії, яка пропонує найбільший у світі музичний конкурс Djooky Music Awards онлайн, програму для любителів музики, які хочуть спробувати себе як експерти музичної індустрії HitHunter, маркетплейс, де користувачі платформи можуть вільно продавати і купувати права у музичних творах DjookyX) перемогла у фінтех-категорії на конференції SelectUSA 2023, де засновники презентували свій проєкт перед секретарем Міністерства торгівлі та головою відомства з авторського права та патентів.

Своєчасна допомога

Багато учасників визнають, що участь у Google for Startups та перемога були вирішальними для виживання у складні часи. Можливість отримати фінансування під час війни — це не тільки про гроші, а ще й про моральну підтримку, віру в команду, ідею та мотивацію.

Команда Discoperi створює смартрішення зі світу інтернету речей для запобігання аварійних ситуацій на дорогах. Засновник Discoperi Олександр Бондаренко розповідає, що Фонд підтримки України допоміг команді пережити складний рік.

Discoperi Discoperi

«Коли почалася війна, ми були шоковані, а наш бізнес опинився на паузі, адже основними клієнтами були муніципалітети. У цей час тотальної невизначеності Фонд підтримки України виступив як візіонер із чітким планом підтримки, щоб допомогти нам повернутися на правильний шлях. Ми й мріяти не могли про краще: унікальна експертиза, турботливе персональне менторство, ресурси та зв’язки стали доступними нам саме вчасно і допомогли перейти на нові бізнес-моделі та продукти», — каже Олександр Бондаренко.

З ним погоджується команда стартапа Vanongo, яка працює у сфері логістики: «Весна 2022 року була надзвичайно складною для всіх українських стартапів, і Vanongo не виняток. Команда була демотивована і виснажена через зосередження на волонтерській діяльності та перенесення бізнесу за межі України. Рішення від Фонду для стартапів стало рятівним колом, яке надихнуло команду рухатися вперед, попри відсутність реальних досягнень і драматичну ситуацію на батьківщині».

Команда Vanongo, фото: сайт компанії Команда Vanongo, фото: сайт компанії

Перемога дозволила  повністю зосередитися на розвитку бізнесу в ЄС, пришвидшити фандрейзингову діяльність та участь у заходах по всій Європі та США. «Нас вели крок за кроком у повній темряві лише тому, що нас надихнула віра Фонду підтримки Google для стартапів в Україні у те, що Vanongo заслуговує на інвестиції від Google», — кажуть у Vanongo.

Чому підтримка Google так важлива?

У 2022-2023 рр. фахівці фонду провели більш ніж 260 воркшопів та індивідуальних сесій для українських стартаперів. Цього року команда Google обіцяє не знижувати цей показник.

Участь у програмі — це не лише фінансування. Це менторська підтримка та значне паблісіті, яке допомагає у подальшому фандрейзингу.

Виклики війни заважають розвитку компаній, тому вони шукають підтримку, і Google for Startups — чудова нагода знайти її. 

Нагадуємо, що дедлайн подання заявок — 5 червня 2024 року за посиланням.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Олександр Яценко: Час будувати великі компанії з красивим українським прапором та написом Made in Ukraine

Сергій Коноплицький 9 годин тому

Як запустити новий бізнес в умовах обмежених ресурсів: від створення команди до стрімкого зростання

Віталія Гребнєва 9 годин тому

На ШІ-пошук у Google потрібно вдесятеро більше електроенергії, ніж на звичайний

Олеся Дерзська 3 липня 2024 15:08

Google в США вимагатиме маркувати ШІ в передвиборчій рекламі

Олеся Дерзська 3 липня 2024 13:12

Акцент США на ШІ не допоможе здоровому розвитку, впевнені у Китаї

Владислав Паливода 2 липня 2024 09:42