Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

10 порад від Google: як привести користувачів на сайт

16 жовтня 2023 5 хвилин читання

Медіа завжди не вистачає аудиторії. І хочеться, щоб аудиторія проводила ще більше часу з брендом. Для цього потрібно повсякчас залучати нових відвідувачів і заохочувати їх ставати постійними.

Протягом вересня Google за підтримки Lviv Media Forum навчала медіа збільшувати відвідуваність та залученість своїх користувачів. Частина digital-команди SPEKA прослухала лекції та обрала ключові думки. 

Поради для медіа Поради для медіа

Як залучати та утримувати аудиторію онлайн-медіа: ключові інструменти

Медіа отримують багато трафіку саме з пошуку. Сайти мають бути максимально оптимізовані. Що це означає на практиці? 

 • Швидкість завантаження сайту має бути максимальною. Перевірити це можна за допомогою сервісу PageSpeed Insights. Бажано, щоб ваш сайт за всіма показниками був у зелених зонах.
 • На сайті варто коректно прописати всі актуальні метатеги: Title, Description, OG-теги, H1 тощо.
 • Інформація на сайті має бути унікальною.
 • Сайт має регулярно оновлюватися.

Погано, коли аудиторія на сайті не затримується, не робить активних дій і швидко йде. Щоб запобігти цьому, є декілька (окрім класного контенту) інструментів:

Підписуйтеся на наші соцмережі

 • Пуш-повідомлення. Вони дозволяють активно повертати аудиторію на сайт, їх можна досить непогано персоналізувати. Вартість пуш-повідомлень мінімальна, існує декілька українських сервісів.
 • Розсилка. Насамперед треба ретельно продумати, що, коли і як ви будете розсилати своїм користувачам. Якщо у вас немає досвіду  у розсилках, краще звернутися до сервісів (насправді тих самих, що роблять пуші) принаймні по консультацію.
 • Можливість ділитися вашим контентом. У матеріалах обов’язково мають бути кнопки, що дають можливість пошерити контент у соцмережах або швидко скопіювати посилання для подальшого збереження у нотатки чи щоб поділитися з друзями.

Також, за даними Google, читачі зараз підтримують улюблені медіа фінансово. Тому на сайті має бути можливість швидко задонатити, подякувати автору або підписатись на регулярну підтримку. 

Кому стануть у пригоді YouTube Shorts

Шортс — це вертикальне відео тривалістю до 60 секунд. На відміну від розповідей Facebook, Instagram чи YouTube, вони не зникають з каналу через 24 години після публікації. Ці короткі ролики доступні для перегляду на мобільних пристроях і ПК, проте публікувати їх можна тільки через мобільний застосунок YouTube. 

Шортси — це відносно нова функція короткометражних відео для каналів, що є альтернативою Instagram Reels чи TikTok.

Формат шортсів можуть використовувати відеоблогери, геймери і навіть новинарі. 

Важливо! Якщо ваші шортси узгоджуються з вашим контентом на повний метр, є сенс публікувати короткі відео на основному каналі. Та якщо на своєму каналі ви розповідаєте про ігрові новинки, то навряд чи шортси із вашим котиком будуть доцільними (хоча, погоджуємося, коти актуальні завжди).

Регулярна публікація якісних шортсів — це один із найшвидших способів підвищити упізнаваність каналу та монетизувати контент. 

Окрім того, щоб залучити більше глядачів та збільшити кількість переглядів, до Shorts можна додавати популярні хештеги YouTube.

Де можна використати шортси

Не тільки на YouTube. Використовуйте шортси як трейлери до повнометражних відео на своєму каналі, щоб підвищити кількість переглядів. Окрім цього, YouTube Shorts дають авторам змогу використати старі відео у новому форматі для підтримки кількості переглядів. 

Для економії зусиль і часу можна «перепрофілювати» свої відео для різних платформ у вигляді Instagram Reels, Facebook Stories або TikTok. Тільки не забудьте змінити розмір відео відповідно до вимог інших платформ.

Як знімати шортси для YouTube-каналу онлайн-медіа

 • 1
  Вказуйте дати. Це важливо для інформування глядачів та уникнення дезінформації та непорозумінь. Також це забезпечує належний контекст. 
 • 2
  Додавайте субтитри у відео. Не всі люди дивляться відео зі звуком. Додавайте субтитри за допомогою застосунків із функцією автоматичного субтитрування.
 • 3
  Пам’ятайте про цікавий вступ. Щоб не дати аудиторії відірватися від перегляду, переконайтеся, що ви зможете зачепити глядача першими секундами відео. Заголовки також можуть допомогти, якщо вони на достатньому рівні дражнять аудиторію.
 • 4
  Використовуйте тренди та графіку. Залучайте аудиторію за допомогою гумору та зважайте на тренди, щоб утримати увагу. Подумайте, як це може бути ефективним способом не тільки охопити нову аудиторію, але й забезпечити поширення інформації у цікавий спосіб. 
 • 5
  Будьте лаконічними. У вас є лише декілька секунд перед тим, як глядач свайпне ваше відео, і всього хвилина, щоб донести необхідну інформацію до тих, хто вирішив додивитися ваш шортс. Переконайтеся, що ви переходите одразу до суті, не жертвуючи при цьому контекстом і розумінням.  

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google запустив Центр прозорості в Україні

Олеся Дерзська 11 липня 2024 14:29

Чому штучний інтелект майже не впливає на економіку

Олександр Тартачний 10 липня 2024 11:45

Що таке агенти штучного інтелекту

Олександр Тартачний 9 липня 2024 09:00

Кейс Moyo: як збільшити видимість застосунку вдвічі за три місяці та отримати перші позиції у сторах

Сергій Коноплицький 4 липня 2024 11:46

9 помилок під час просування застосунку

Сергій Коноплицький 3 липня 2024 15:40