Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Продуктові компанії набирають обертів на українському ІТ-ринку — опитування DOU

Артем Житкевич
Артем Житкевич
2 жовтня 2023 3 хвилин читання

За даними опитування DOU, вперше за історію спостережень кількість айтівців, які працюють в продуктових компаніях, зрівнялась з кількістю тих, хто працює в аутсорсингу. Це свідчить про те, що продуктовий сектор набирає обертів на українському ІТ-ринку.

За останні п’ять років частка фахівців, які працюють у продуктових компаніях, поступово зростала, а тих, хто працює в аутсорсингу — зменшувалась. З 2018-го по 2021 рік частка фахівців у продуктових компаніях зросла з 32% до 36%, а в аутсорсингових — знизилась з 52% до 48%.

Повномасштабне вторгнення пришвидшило цей процес: за 1,5 року війни частка фахівців у продуктових компаніях зросла до 40%, а в аутсорсингових — скоротилась до 40%.

кількість айтівців у різних типах компаній / DOU кількість айтівців у різних типах компаній / DOU

Які переваги має продуктовий IT-сектор

Одним з факторів, який сприяє розвитку продуктового сектора, є більша стабільність та безпека роботи. Ще одним фактором є бажання фахівців працювати над цікавими та складними проєктами, якими можуть похизуватися перед колегами та друзями. 

Продуктовий сектор також приваблює фахівців бонусами та пакетами акцій, якими не можуть похизуватися багато аутсорсингових компаній.

Чи важко новачку потрапити в продуктову IT-компанію

За даними DOU, новачкам влаштуватися в продуктові компанії важче, ніж в аутсорсингові. В продукт частіше наймають фахівців, які вже мають певний досвід роботи, і рідше фахівців рівня Junior. 42% розробників у продуктових компаніях мають понад п’ять років досвіду, а в аутсорсингу — тільки 30%.

досвід айтівців у різних типах компаній / DOU досвід айтівців у різних типах компаній / DOU

Середня зарплата в продуктових IT-компаніях

Середня зарплата розробників у продуктових компаніях становить $2 500 на місяць, тоді як в аутсорсингових — $2 000. Розробники рівня Senior у продуктових компаніях отримують $3 500 на місяць, а в аутсорсингових — $2 800. Розробники рівня Lead у продуктових компаніях отримують $4 500 на місяць, а в аутсорсингових — $3 500.

Середня зарплата в залежності від досвіду роботи [Фото]

В яких містах найбільше продуктових IT-компаній

Продуктові компанії в Україні найчастіше розташовані в Києві, Одесі та Дніпрі. 50% айтівців у Києві, 43% у Одесі та 40% у Дніпрі працюють саме в продуктових компаніях.

Львів, Харків, Вінниця, Івано-Франківськ і більшість інших міст більше орієнтуються на аутсорсинг та аутстафінг. 68% айтівців у Львові працюють в аутсорсингу чи аутстафінгу і лише 27% — у продуктових компаніях, у Харкові — 63% та 31% відповідно.

кількість компаній за типом в різних містах / DOU кількість компаній за типом в різних містах / DOU
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Майже 50% айтівців відчули зміни у своїй роботі у 2023 році — IT Research Ukraine

Юлія Мирська 25 січня 2024 13:07

Нові виклики для IT. Мілітарна економіка та срібний вік

Сергій Коноплицький 4 січня 2024 15:03

Топ-3 європейські країни для відкриття ІТ-компаній у 2024 році

Valeriy Stalirov 19 грудня 2023 15:00

Як змінились IT-фахівці в Україні — дослідження MacPaw

Артем Житкевич 12 грудня 2023 19:00

Рекордна конкуренція серед QA та запит на DevOps, Front-end і Java-спеціалістів: огляд IT-ринку за листопад 2023 року

Олександр Тартачний 5 грудня 2023 13:25