Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ринок ІТ падає. Де шукати гроші?

Natalia Folgina
Natalia Folgina Founder рекрутингової агенції Digital Hiring
1 квітня 2024 4 хвилин читання

Експорт ІТ-послуг з України упав до мінімуму від початку повномасштабної війни. За січень він становив $508 млн. За лютий 2024 року склав $518 млн. Це аж на $321 млн менше, ніж в довоєнному лютому 2022 року. ІТ-сектор стагнує, і це позначається на рівні оплати.

Нині Україна у топі рейтингу найнижчих середніх зарплат розробників — з $22 000 на рік. Загалом попит на ІТ-спеціалістів в Україні найменший за п’ять років. 

Ще є спеціальність в ІТ, яка добре оплачується — СТО 

Chief Technology Officer відповідає за розроблення нових продуктів, розвиток і впровадження технологічних стратегій. 

Середня зарплата СТО в Україні — $8000 на місяць плюс бонуси. В США, Європі та Дубай рівень зарплати може сягнути $20 000 місяць і більше. Але не тільки рівень зарплат має значення, закордонні компанії значно активніше шукають СТО, ніж українські. Різниця попиту — у кілька десятків разів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Щоб отримати заповітний офер від закордонної компанії, замало бути крутим спеціалістом. Є ще кілька критеріїв:

  • 1
    Важливо володіти високими лідерськими якостями, уміти мотивувати, вести за собою команду. 
  • 2
    Обов’язково мати досвід роботи у міжнародних компаніях. 
  • 3
    English — на рівні Fluent. СТО — це керівна позиція, тому англійська має бути впевненою. 
  • 4
    Необхідно відповідати культурним особливостям — бути culture fit. Дуже важливо зрозуміти правила корпоративної культури країни, в якій хочеться працювати.

До прикладу, якщо в Європі практикують тихі вихідні, то у США можливі екстрені завдання у будь-який час доби будь-якого дня тижня. Відмова працівника виконати завдання може трактуватися як низька вмотивованість та недостатнє залучення у спільну справу. А отже, компанія може не захотіти продовжувати співпрацю з такою людиною.

Моя порада: на старті дізнатися якомога більше про підводні камені корпоративної культури країни/компанії та проаналізувати одразу, чи буде комфортно працювати у такому середовищі. Проте, на жаль, навіть відповідаючи всім вимогам, українські СТО можуть не отримати заповітний офер, бо закордонні компанії досі лякають ризики, пов’язані з війною.

Чому попри кризу дехто відмовляється від грошей? І що з цим робити?

Українські спеціалісти, які вже мають роботу, не зацікавлені змінювати контракти та компанію, навіть із пропозицією +30% до зарплати. Їх лякають ризики: не пройти випробувальний термін або, наприклад, не пристосуватися до корпоративної культури. Турбулентні часи мотивують триматися за роботу. 

Проте захантити спеціаліста можливо, якщо запропонувати щось цікавіше за гроші. Для одного кандидата це може бути можливість впливати на процеси та визначати вектори руху, а іншому припаде до душі Big Idea компанії та можливі перспективи її розвитку, наприклад, соціальний вплив.

Тому рекрутерам важливо детально вивчати, як всі особливості та переваги компанії, так і шукати істинні причини мотивації кандидатів. Інколи робота рекрутерів схожа на роботу психологів.

Коротка післямова

Зараз важко прогнозувати стрімке зростання ринку, навіть зважаючи на деякі позитивні сигнали на західних ринках про відновлення сектору. Однак не варто забувати, що ІТ-сектор лишається одним із найбільш високооплачуваних та має високий потенціал до розвитку, попри загальну кризу та війну в Україні.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як розставляти пріоритети: матриця Ейзенхауера

Сніжана Лепко 23 години тому

Як новий автоматизований онбординг підвищує продуктивність новачків в IdeaSoft

Юлія Коваленко 17 годин тому

Як ШІ допомагає адаптувати бізнес до різних країн: автоматична локалізація, персоналізація та аналітика

Юлія Венцковська 15 березня 2025 13:18

Мікроінфлюенсери: як співпраця з невеликими блогерами підвищує довіру до бренду

Олександр Христич 14 годин тому

ЗСУ знищили важливу для росіян військову систему: деталі

Владислав Паливода 20 годин тому