Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Подобається компанія, але не подобається посада? Екссейлз, офіс-менеджерка та маркетологиня розповідають, як змінити роботу всередині компанії

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
23 березня 2023 6 хвилин читання

Деякі компанії заохочують працівників розвиватися в інших напрямах, якщо бачать таке бажання. Але іноді складно уявити, як стати розробником, якщо ти працював у продажах, наважитися опанувати нове чи покинути звичне.

Екссейлз, офіс-менеджерка та маркетологиня розповідають, як змінити роботу всередині компанії Екссейлз, офіс-менеджерка та маркетологиня розповідають, як змінити роботу всередині компанії

Три спеціалісти розповіли SPEKA про власний досвід горизонтальної зміни ролей у компаніях. 

Від Sales-менеджера до Junior Fullstack розробника в Mate academy Від Sales-менеджера до Junior Fullstack розробника в Mate academy

Я навчався у КПІ на лінгвістиці, і так склалося, що у гуртожитку мене поселили зі студентами технічних спеціальностей. Відтоді й почалося моє знайомство з ІТ.

У Mate я прийшов на посаду Sales Manager, маючи три роки досвіду в продажах. Моє резюме знайшов співзасновник і написав мені. Побачивши, що робить Mate academy, я швидко погодився на скринінг, бо зрозумів, що саме у Mate і хотів би працювати, тому що культура компанії мені подобається, тут я зможу прокачати багато скілів. 

Сейлзом пропрацював рік. Мені подобалось, що, окрім прямих робочих зобов'язань, я міг впливати на продукт своїми ідеями та пропозиціями. 

На випробному етапі у Mate academy обов'язковим є проходження базового курсу Java Script. Це роблять усі нетехнічні новачки, аби розуміти продукт. Було складно, але тішила думка про те, що я торкаюся сакральних знань, про які чув від друга-технаря у гуртожитку.

А потім я підвернувся нашим менторам з Java — вони тестували програму базового курсу задля полегшення опанування азів новачками. Їм потрібні були люди без досвіду, щоб зрозуміти, що саме може бути складно новачку.

Я захотів допомогти. Щодня приходив на годину раніше в офіс, працював над базовим курсом і давав фідбек. Якраз тоді ідея переходу в ІТ почала активно спалахувати в голові.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Я планував плавний перехід, думав, що буду поєднувати з роботою. Але усі плани перевернуло повномасштабне російське вторгнення. У перші тижні великої війни компанія зробила щось на кшталт оплачуваних канікул.

Відновивши робочий режим, я повернувся до вивчення програмування. Порадившись з друзями та фаундером, вирішив, що варто повністю зануритись у навчання. За тиждень передав всі свої робочі зобов'язання, і з квітня минулого року почав вчитися. Навчання було в кайф, я себе не змушував. За час навчання я не випадав з мейтівської екосистеми, з усіма підтримував відносини. 

Наприкінці навчання звʼязався з рекрутером. Виявилося, що є відкрита позиція розробника. Я зрозумів, що хочу назад.

Головне для мене — можливість швидко зростати. Я знав, що вимоги до команди досить високі, тому технічні знання тут зможу отримати набагато швидше, ніж деінде. Далі були інтерв'ю та технічні співбесіди, які завершились офером.

Основний продукт Mate academy — LMS-платформа, на якій студенти вчаться ІТ. Один із розділів на платформі — вивчення англійської мови. За цю частину продукту я і відповідаю. Студенти Mate безкоштовно отримують до неї доступ: відвідують уроки, прокачують свій рівень і стають сильнішими кандидатами під час пошуку роботи.

Спочатку мені було складно прийняти, що я знову джун. Але від переходу я вже багато отримав — роботу у сфері, яка мені подобається, здобуття технічних скілів, прокачування продуктового бачення.

Про зміни не шкодую. Розробляти продукт для мене природніше, ніж продавати. Тепер я можу покращити продукт своїми руками. Це дуже мотивує.

Від офіс-менеджерки в RIA.com до керівниці служби турботи про користувачів Від офіс-менеджерки в RIA.com до керівниці служби турботи про користувачів

У компанію я прийшла на позицію офіс-менеджерки. Завдання були стандартні: зустріч гостей, відповіді на телефонні дзвінки, забезпечення життєдіяльності офісу.

Першим тригером для змін стала зустріч зі знайомою, що працювала у компанії вже два роки. Я  почала мріяти про довгу історію з компанією. Невдовзі мій тодішній керівник обмовився, що шукає помічницю для моєї знайомої, яка працювала у підтримці. Я була дуже наполегливою, і мені вдалось обійняти посаду.

За кілька місяців мене зарахували до менеджерського резерву. Згодом я стала керівницею відділу першої лінії підтримки. Потім був декрет довжиною рік. Ще за кілька років я виросла до керівниці служби турботи. 

Вона містить весь пул взаємодії з користувачем:

  • перша лінія (розв'язання питань користувачів проєктів AUTO.RIA, DOM.RIA, RIA.com);
  • модерація (перевірка оголошень щодо відповідності правилам за допомогою AI та вручну);
  • кіберінспектори (опрацювання коментарів на пропозиції від потенційних покупців, відгуків про продавців);
  • безпека (все, що стосується безпечного користування нашими проєктами).

З RIA.com я вже багато років і ні про що не шкодую.

Від Marketing Manager до Product Manager в Universe Від Marketing Manager до Product Manager в Universe

Я прийшла в Universe приблизно три роки тому на позицію маркетинг-менеджерки. Маркетинг — одна з ключових функцій у компанії, рекламний бюджет на місяць сягає $1 млн. Завдяки цьому мені давали багато свободи, я відчувала відповідальність за продукт та бачила свій вплив на результати компанії.

За девʼять місяців я захотіла глибше розібратись у тому, як працює продуктовий бік, і впливати на стратегію розвитку самого продукту. Я сказала менеджеру, що мені цікаво було б розвиватися у цій сфері, й мене підтримали. Чотири місяці я працювала і як маркетолог, і як продакт-менеджер. Згодом перейшла до команди R&D-центру для створення навчальної платформи Wisey.

Насамперед мене мотивувала можливість запуску продукту з нуля, адже я доєдналася ще на моменті створення MVP. На той час команда запустила проєкт у сегменті моди та паралельно вивчала нішу EdTech для нового продукту. У команди R&D висока експертиза у розвитку продуктів з нуля, а мої навички у маркетингу стали у пригоді. Тож у мене був найкомфортніший перехід з усіх можливих.

Зараз я відповідаю за web-напрям Wisey. За два роки ми створили більш ніж 50 годин контенту щодо персонального саморозвитку, вивели платформу на ринок США, Канади та Австралії, створили застосунок для полегшеного проходження навчання та провели безліч експериментів всередині платформи. Вже два роки я відчуваю себе на своєму місці. У мене є можливість щодня впливати на різні сегменти нашого продукту.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як змінились зарплати в українському IT з початку 2024

Олеся Дерзська 1 липня 2024 13:29

Для чого потрібна карʼєрна стратегія або чому важливо розуміти, що тебе очікує за 5 років?

Марія Баня 27 червня 2024 17:20

Освіта 2024: Чи треба школярам іти у технарі?

Сергій Коноплицький 25 червня 2024 18:28

Робота пришвидшується, але замовлень меншає: як ChatGPT та інші нейромережі впливають на ринок фрилансу

Олександр Тартачний 20 червня 2024 09:00

Можливості, які ви несвідомо втрачаєте: три неочевидні способи знайти роботу у 2024 році

Владислав Миронович 17 червня 2024 15:30