Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як побудувати кар'єру Product Owner. П'ять правил від топменеджера Uklon

Roman Petryk
Roman Petryk VP of Product / Uklon
12 липня 2022 4 хвилин читання

Роман Петрик влаштувався бізнес-аналітиком у компанію Uklon у 2018 році й за чотири роки доріс до посади VP of Product (віце-президент з продукту). Зараз Роман відповідає за розвиток усім відомого сервісу для онлайн-замовлення авто Uklon, а саме за застосунок для пасажирів.

Роман каже, що аби подолати кожну зі сходинок кар'єрного зростання на посаді Product Owner треба докладати постійних зусиль. Кожен крок потребує віддачі, кропіткої роботи та самовдосконалення. Перш за все – це робота з командою на результат. Саме успішний результат забезпечує можливість кар'єрного зростання Product Owner.

В колонці для SPEKA Роман розповідає про свої пять правил, які дозволяють досягти успіху на цій престижній посаді.

1. Команда – це ти, а ти це команда

Команда – це літак для досягнення результату. І це впливає на перфоманс кожного із учасників, а вже потім на твій.

Тому дивлюсь на ефективність роботи команди, намагаюсь виявляти «вузькі місця» та усувати їх. Команда має бачити результат, а не тільки працювати над новими продуктами та фічами. 

Ми з командою переглядаємо показники, отримані у зв'язку з випуском нового функціоналу. Це стає крутим мотиватором для досягнення прогресу у майбутньому.  Всі члени команди – різні люди. Тут є місце психології та індивідуальному підходу до спілкування з кожним її учасником.

2. Єдина комунікація

Я роблю акцент на тому, щоб спілкування по всіх питаннях зосереджувалося в спільних чатах. Це ніби очевидна річ, але багато хто нехтує цим. 

Всі учасники команди мають бути в єдиному інформаційному просторі. Приватні повідомлення намагаюсь мінімізувати та напрацьовую звичку у команді спілкуватись в загальному каналі. 

Дублюю домовленості у канал/Jira/Confluence і тегаю відповідальних осіб. Це щоб учасники бачили інфо. А за потреби можу ближче до дедлайну нагадати про домовленість чи задачу. 

Важливо не затягувати та не зволікати з комунікацією. Зараз треба бути максимально оперативним та швидко відповідати на всі повідомлення, де тебе тегнули. Твоя відповідь може впливати на швидкість.

3. Зона відповідальності

Іноді я отримую запитання на кшталт: «Як працює API-запит? Де необхідний параметр?» або «Необхідно виконати міграцію з однієї бази на іншу». І з часом в голові з'являються логічні запитання: «Це взагалі не до мене / не моя зона відповідальності / чому до мене?».

Тоді кажу цим думкам «Па па 👋🏻 / Adios або see you never». 

Треба розуміти свою зону відповідальності. Для мене як PO – це продукт, плюс все що поруч і трохи більше. Але я не відхрещуюся від питань не по темі, а сприймаю їх як прокачку скілів.

Якщо не знаю відповідь, то шукаю, до кого можна звернутись для вирішення запитань. Головне – не бути «людиною-проблемою». Краще триматися позиції «людина-рішення». Просто накидую можливі варіанти вирішення. Так, питання не по темі, але без них нікуди.

4. Метрики та показники

Цифри не брешуть. Моніторинг ключових показників обов'язковий. Потрібно знати їх на пам'ять, як би це банально не звучало. Саме на показники я спираюсь під час аргументації або валідації гіпотез. 

Рішення також приймаються на основі даних. Очевидні речі для тебе і команди не завжди очевидні для користувачів. Тому показники – наше все. 

Раджу ставити таке запитання: «Як можливо покращити і вдосконалити показники?».  Для роботи з ними формується роадмеп. Якщо не бачу прогресу, порівнюю цифри на початку і в кінці кварталу.

5. Підвищення кваліфікації

Додатковою прокачкою себе як профі я займаюсь у неробочий час. Це саме так і працює. Хочеш більше/швидше/краще – працюєш над собою додатково. Youtube- та Telegram-канали та клуби за інтересами, друзі, колеги – інформаційних джерел низка. Потрібні тільки бажання та час. 

Формую також власний роадмеп з розвитку себе як PO. Дізнаюся, що необхідно в рамках компанії, щоб підвищити скіли. І рухаюсь далі. 

Корисно спостерігати за колегами і вчитися кращому. Не бійся запитань або інформації, якої не знаєш. Завжди можна подякувати за можливість розширити горизонт своїх знань.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Щоб не «зірвати оборонзамовлення». На росії співробітники IT-компаній зажадали бронь від призову

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 14:32

Україні час прощатися з 1С: чим та як замінити е-бухгалтерію від росіян

Cергій Гузенко 23 вересня 2022 13:50

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49

IT-волонтерство в дії. Розробники з NIX долучилися до створення онлайн-платформи для волонтерів ЮНІСЕФ

IT-команда NIX 22 вересня 2022 18:04

Доїхати за «БігМаком». Кількість поїздок до точок поблизу відкритих McDonald's зросла на 20-30% — дані Uklon

Юлія Даниленко 21 вересня 2022 16:32