Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Перші п’ять хвилин: як розпочати виступ так, щоб вас хотіли слухати

Максим Олійник
Максим Олійник Тренер з ораторської майстерності, бізнес-коуч
29 листопада 2023 3 хвилин читання

Якщо вам доводилося проводити публічні виступи на різні теми, то ви могли помітити важливу закономірність: вся увага слухачів залежить від вдалого початку. Це цілком логічно, бо з перших слів оратора зрозуміло, чи варто слухати його далі. Тому саме на старт свого виступу я ставлю найбільший пріоритет. А як саме оформити свій старт — розповідаю далі.

Як захопити увагу слухачів

Перше враження у публіки складається за зовнішнім виглядом. Ще до того, як спікер починає промову, люди несвідомо оцінюють його за критерієм “свій/чужий”. Недоречні деталі будуть відштовхувати слухачів, тож образ має відповідати аудиторії. Якщо на бізнес-зустрічі усі в ділових костюмах, то і вам слід його вдягнути. Те саме стосується поведінки: “мімікруйте” під своїх слухачів, молоді люди віком 20-35 років добре сприймають неформальність та гумор, натомість старше покоління орієнтоване на більш серйозну поведінку (що теж не виключає гумор, але зважено).

Коли виступ почався, перший крок — активувати аудиторію. Поки триває підготовка, всі занурені у свої справи та клопоти. Справа оратора — витягнути слухачів з цього стану, привернувши до себе увагу. Для цього прекрасно підходять питання до слухачів та історії, що можуть не стосуватися теми виступу.

Підписуйтеся на наші соцмережі

У цих історіях також допоможе ефект маятника: спочатку ви висвітлюєте свій стан у негативному забарвленні, а потім переводите все у позитив. Наприклад: ваші перші виступи проходили дуже важко, ви хвилювались, а публіка була байдужою, але зараз перед вами така прекрасна публіка, від якої ви відчуваєте світлу енергетику та почуваєтесь дуже комфортно.

Крім цього прийому, добре працюють і простіші речі: жарти (тільки у тому разі, якщо ви вмієте жартувати, інакше це зіграє проти вас), компліменти аудиторії, подяка, що слухачі довірили свій час та увагу та готові розвиватись з вашою допомогою. І, звісно, цікавий сторителінг. Навіть можете вигадати деталі про те, як ви приїхали до місця проведення. Ця частина здається позбавленою сенсу, але вмілий оповідач зможе захопити увагу такою історією.

Наостанок самопрезентація. Вона має бути цікавою та зарекомендувати спікера з найкращого боку, люди повинні не тільки бути зацікавлені, а й переконані, що слухають професіонала, який допоможе їм з усіма проблемами. Отже, якщо у вас достатньо часу, то зробіть презентацію персоналізованою. Якщо ж час обмежений, то промова має влучити у біль цільової аудиторії, аби вони слухали та чекали на розв’язання саме своєї проблеми.

Коротка післямова

Про що б не був ваш виступ, його можна провести так, що його будуть слухати усі або не буде слухати ніхто. Дотримуючись цих порад, ви зможете зацікавити аудиторію.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Стратегії подолання страху публічних виступів: поради для лідерів стартапів

Роман Лях 28 червня 2024 14:45

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Техніки, які допоможуть звучати впевнено під час публічних виступів та співбесід

Анастасія Шкіря 26 червня 2024 15:26