Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

No-code програмування: що це таке і в чому його особливість

Ярослав Кологривов
Ярослав Кологривов Cпівзасновник low/no-code асоціації FlowMates
21 липня 2023 4 хвилин читання

Автоматизація та підвищення продуктивності бізнесу неможливе без залучення різноманітних програмних рішень. І всі вважають, що для їх створення та впровадження потрібні програмісти. Проте це не завжди так: одним з революційних та надзвичайно ефективних рішень є використання no-code програмування.

Що ж таке no-code програмування?

Якщо сказати максимально просто, то no-code дає можливість створювати різноманітні програми та застосунки для ведення, систематизації та автоматизації бізнесу без використання традиційних способів програмування. Тепер зовсім не обов’язково генерувати код, адже за допомогою спеціальних платформ та сервісів, які пропонують зрозумілі інструменти та шаблони, майже кожен може створити власний унікальний IT-продукт.

Що таке no-code програмування Що таке no-code програмування

Це особливо зручно, коли є обмеження у часі та фінансах — не потрібно наймати додаткових співробітників, закуповувати доволі потужне обладнання та витрачатися на створення і постійне вдосконалення певних інструментів. 

За допомогою no-code можна створити:

  • сайти, лендінги, портали;
  • мобільні застосунки;
  • систему приймання та обробки електронних платежів;
  • чатботи;
  • поштові розсилки;
  • інтеграцію між різними сервісами;
  • бази даних;
  • аналітику та звіти для вебсервісів.

Чому варто обрати саме no-code для своїх програмних рішень?

І якщо описана вище інформація вас все ще не переконала, що no-code – це сучасне та інноваційне рішення у програмуванні, що значно полегшить ведення бізнесу, то ось вам топ-5 причин, чому вже зараз переходити на ці технології.

  • 1
    Доступність. Розібратися, як працює no-code не складно та не забере багато часу. І це точно простіше, ніж вивчати програмування з нуля. Завдяки таким платформам будь-хто може спробувати себе в IT та навчитися створювати елементарні продукти. 
  • 2
    Бюджетність. No-code технології справжня знахідка для проєктів з невеликим бюджетом. Завдяки таким рішенням не потрібно залучати додаткові інвестиції та формувати команду розробників.
  • 3
    Оперативність. За допомогою no-code створити робочий макет сайту можна за кілька годин. Не набагато більше часу піде на створення мобільного додатку чи генерування чат-борту.
  • 4
    Зрозумілість. Для створення рішень викорчовуються інтуїтивно зрозумілі блоки, комбінуючи які можна отримати унікальний продукт, що відповідає конкретно вашим потребам.
  • 5
    Підтримка. No-code платформи зазвичай мають широке співтовариство користувачів, які можуть поділитися досвідом та порадами щодо використання платформи.

Навіщо потрібен no-code і кому він підійде?

Ще кілька років тому створенням проєктів та їх подальшим розвитком займалися розробники та програмісти. Це потребувала чимало часу, постійних зустрічей з розробниками, для пояснення побажань до продукту та чималих коштів. Сьогодні ж власники бізнесу мають змогу обирати no-code платформи, які в рази скорочують витрати на повноцінну розробку. І чимало людей вже обрало таке рішення для себе. 

Крім того, з появою no-code багато процесів стали автоматизованими, а тому інтеграція необхідних сервісів, перенесення даних та виконання інших подібних завдань значно пришвидшилося.

Такими готовими сервісами часто користуються підприємці-початківці та стартапи при тестуванні нового продукту, адже це дозволяє  скоротити витрати на розробку. А представники малого та середнього бізнесу можуть максимально скоротити витрати на розробку і відмовитися від full-time спеціалістів у штаті. 

На останок

Останні кілька років no-code напрямок в Україні стрімко набирає популярність: впроваджуються нові рішення, проводяться різні конференції, де ком'юніті розробників та програмістів тестують, випробовують та впроваджують нові рішення. Саме поява об’єднань та асоціацій говорить про актуальність цього напрямку як серед початківців, так і серед спеціалістів, які вирішили відмовитися від традиційних методів програмування на користь no-code. То може час приєднатися?

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Прокоментувати
Petro Retro 22.07.2023, 12:36
Забули уточнити, що вакансій для таких "спеціалістів" немає. І потрібні лише в компаніях де працюють і де немає відділу розробки. А так годиться лише для прототипу/тимчасового рішення, щоб потім найняти вже спеціалістів, які зроблять продукт без обмежень
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 3 години тому

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 6 годин тому

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 10 годин тому

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36