Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Автоматизація бізнес-процесів: як убезпечитися від економічної нестабільності

Інна Соловйова
Інна Соловйова Co-Founder & CEO Integrity Vision
13 липня 2023 6 хвилин читання

Економічна активність у Європі та Центральній Азії, ймовірно, залишатиметься низькою цього року через безперервні наслідки вторгнення росії в Україну, стійку високу інфляцію та жорсткіші фінансові умови. Про це йдеться в оновленому Економічному огляді регіону від Світового банку. Управління організацією в нестабільні часи є, мабуть, найважчим завданням у бізнесі.

Залучення цифрових рішень в управління організацією стає справжнім рятівником за нестабільності. Особливо корисною є технологія автоматизації, яка дозволяє зменшити навантаження на співробітників, замінити неефективні процеси на ефективні та отримати більше з меншими ресурсами. Це є надійним захистом від економічної нестабільності, а також може стимулювати зростання бізнесу. Розгляньмо автоматизацію трохи докладніше.

Що таке автоматизація процесів?

Автоматизація бізнес-процесів (BPA) використовує програмне забезпечення для автоматизації рутинних завдань, як-от введення даних або організація документів. Деякі платформи використовують навіть передові досягнення, наприклад, штучний інтелект і машинне навчання, для виконання складніших операцій, зокрема, сканування та отримання інформації безпосередньо з документів.

BPA допомагає організаціям вирішувати різноманітні завдання. Ця технологія може автоматично надсилати важливі документи для затвердження зацікавленим сторонам, швидко збирати інформацію про рахунки-фактури, усуває ручне введення даних, оптимізує потік інформації між системами тощо.

Проте BPA не замінює людей, на цьому треба наголосити! Ця технологія стає підтримкою для змін та інновацій, які привносять співробітники. Автоматизація просто дозволяє нам досягати більшого під час роботи, рухаючись вперед разом з нашим бізнесом та світом. Замінюючи витратні рутинні справи на безперебійні автоматичні дії, ми прискорюємо повсякденну продуктивність і насолоджуємося більшим часом для творчості, повноцінних занять та цінних завдань. Це особливо важливо в сучасному комерційному середовищі, де невизначеність стає ще більшою проблемою.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Переваги використання BPA під час фінансової нестабільності

Під час періодів значних економічних труднощів автоматизація процесів може принести підприємствам цілий ряд доступних та помітних переваг. BPA дозволяє знизити витрати на ручну роботу, звільняючи персонал від повсякденних завдань та даючи можливість зосередитися на інших важливих аспектах бізнесу. Це забезпечує керівникам більшу прозорість та контроль над операціями, виділяючи аспекти роботи, які потребують удосконалення та змін.

Крім того, BPA сприяє розвитку підприємств під час фінансових труднощів шляхом прискорення взаємодії з клієнтами, що може підвищити рівень задоволеності та розкрити внутрішній потенціал для залучення більшого обсягу бізнесу.

Також BPA створює сприятливе середовище для зародження ідей, які допомагають підприємствам захиститися від стагфляції та знайти інноваційні рішення. Співробітники, звільнені від рутинних завдань, можуть зосередитися на реалізації оригінальних та масштабних проєктів, які сприяють залученню нових клієнтів, покращенню відносин зі старими клієнтами та посиленню позицій організації на ринку.

Враховуючи нашу поточну економічну нестабільність, немає кращого часу для інвестування в інструменти BPA, які забезпечать безпеку та успіх бізнесу. Розглянемо, як ви можете отримати ідеальну платформу для автоматизації процесів, яка відповідатиме вашій організації.

Що треба врахувати за вибору відповідної системи

Пошук правильного програмного забезпечення BPA починається з аналізу поточних процесів вашого бізнесу та дослідження того, як ви можете використовувати пропоновану платформу. Важливо врахувати такі аспекти:

 • 1
  Оцінка поточних процесів, які ви плануєте покращити за допомогою автоматизації.
 • 2
  Визначити, де є можливості для автоматизації взяти на себе контроль над завданнями
 • 3
  Розгляд потенційних користувачів програмного забезпечення, доступу та повноважень — чи буде це одна команда, кілька відділів чи вся організація?
 • 4
  Оновлення апаратного забезпечення та інфраструктури, які можуть знадобитися для повного впровадження системи BPA.

Після цього варто розпочати дослідження платформ BPA, які найкраще задовольняють ваші потреби. Вивчайте звіти аналітиків, рекомендації клієнтів та вебсайт, які присвячені оглядам програмного забезпечення. Зверніть увагу на вендорів, які спеціалізуються у вашій галузі. Після створення довгого списку потенційних постачальників, глибше ознайомтеся з їхніми специфікаціями та рекламними матеріалами, а також спробуйте пробні або демонстраційні версії програмного забезпечення. Остаточний вибір залежатиме від кількох критеріїв:

 • переконайтеся, що система BPA надає інструменти, необхідні вашій організації для досягнення бажаних результатів; 
 • розгляньте віддачу від інвестицій, зручність налаштування під ваше робоче місце та масштабованість; 
 • зверніть увагу, де буде розміщено систему — через вендора, постачальника послуг програми, локально чи в хмарі; 
 • переконайтеся, що система має відповідні заходи безпеки та відповідає галузевим стандартам вашої організації; 
 • не менш важливим є доступ до навчання для максимального використання інструментів BPA та підтримки у разі виникнення проблем.

Не відкладайте цифрову трансформацію

Завдяки наявним цифровим процесам і готовим рішенням, які чекають на підвищення ефективності, BPA пропонує, можливо, найшвидше повернення інвестицій серед усіх заходів з економії ресурсів.

Найголовніше — діяти заздалегідь. Оскільки ми все ще не можемо точно передбачити, як економіка України розвиватиметься у 2023 році. Бізнес-лідери, які здійснюють відповідні зміни прямо зараз, матимуть найкращі передумови для підтримки своїх організацій у майбутньому. Щоб захистити та розвивати свій бізнес під час нестабільності, настав час почати використовувати BPA вже сьогодні.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Коли замовники не платять за ІТ-контрактами

Максим Носарев 6 годин тому

Kharkiv IT Cluster: бронювання, критичність та «Дія.Сіті» — як айтівцям працювати у 2024-му?

Olga Sukhorukova 15 годин тому

Zero HR: інноваційний підхід до управління персоналом — Kharkiv IT Cluster

Olga Sukhorukova 22 липня 2024 16:04

Monobank відкрив онлайн-сервіс для бізнесу

Олеся Дерзська 22 липня 2024 13:39

Як німецький уряд підштовхнув крипторинок до відновлення: огляд

Павло Осадчук 22 липня 2024 08:51