Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи забере штучний інтелект роботу у програмістів?

Олександр Краковецький
Олександр Краковецький Ph.D., Software Engineer and Architect, AI/Data Science Expert
3 лютого 2022 3 хвилин читання

2 лютого компанія Deepmind (належить Google) оприлюднила дані про те, що її система штучного інтелекту AlphaCode навчилася програмувати «не гірше за середнього розробника». Поки що AlphaCode здатна демонструвати високі результати лише на завданнях зі «спортивного кодингу», але у майбутньому може стати інструментом для повністю автоматизованого програмування.

У колонці для спецпроєкту SPEKA про штучний інтелект засновник та CEO компанії DevRain Олександр Краковецький розмірковує про те, чи зможе ШІ замінити програмістів.

Автоматизація дійсно забирає у людей робочі місця, і штучний інтелект пришвидшить цю тенденцію. Однак на місці зниклих робочих місць з'являться інші. Із нещодавнього можу пригадати страх ІТ-адміністраторів втратити роботу після переходу бізнесів у хмару. Але DevOps-спеціалістів (та інших Ops) катастрофічно бракує, а роботодавці готові платити їм величезні гроші.

Деякі скептики вважають, що швидкість створення нових робочих місць недостатня і націлені вони не на тих людей, що втратили роботу. З цим можна частково погодитися, бо насамперед збільшується попит на skilled people. 

Приблизно 30% нового програмного коду на GitHub уже створили з використанням GitHub Copilot, спільного проєкту на базі штучного інтелекту від Microsoft та OpenAI. Чи загрожує штучний інтелект розробникам програмного забезпечення (читай — програмістам)? У найближчій перспективі — ні. 

На те є кілька причин.

 • 1
  У світі мало програмного коду. Дійсно, якщо подивитися тверезими очима на рівень цифровізації, то ви знайдете системи, що написані у 80-90 роках, Excel як основний інструмент, а багато хто навіть не дістався CRM/ERP-систем. Кількість ІТ-систем буде збільшуватися, старі рано чи пізно замінять на більш сучасні аналоги. 
 • 2
  Якщодо інтероперабельності ІТ-систем? Навіть зараз не є проблемою знайти потрібний інструмент. Їх дуже багато. Проблема у тому, щоб об'єднати всі необхідні системи в одне ціле. Це надзвичайно складне завдання, бо ваше рішення залежить від роботи інших, а конфігурацій і потенційних проблем може бути безліч. І найближчим часом ШІ тут не надто допоможе.
 • 3
  Бум стартапів. Нині спостерігаємо черговий бум стартапів. А це потребує більшої кількості інженерів. Оскільки стартапи мусять створювати щось унікальне, то й ШІ тут не допоможе. А такі моделі, як GPT-3, самі по собі є джерелом великої кількості нових проєктів та стартапів.
 • 4
  Даних є багато, а буде ще більше. З даними можна робити багато цікавих і корисних речей. А отже, потрібно буде дуже багато датаінженерів. І, звісно, data scientists.
 • 5
  Нові та трендові галузі, як-то космос, економіка спільного споживання, воєнна галузь, е-гроші, метавсесвіт. Це потребуватиме колосальної кількості ІТ-спеціалістів.

Розробка програмного забезпечення змінюється. Так, щодня виходять нові фреймворки, інструменти, бібліотеки. Так, зараз важко сконцентруватися на чомусь одному. Тому головними навичками буде уміння адаптуватися та вчитися, уміти розв'язувати бізнес-завдання. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

100 компаній, які розвивають штучний інтелект в Україні

Юлія Даниленко 30 травня 2024 19:00

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 10:05

Програмування та креативність. У які галузі залучатимуть штучний інтелект і чи варто його боятися

Наталія Миронова 28 вересня 2022 16:10

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38

На Steam уперше з'явилася компʼютерна гра, створена штучним інтелектом

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 18:10