Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Шість застосунків для бігу, які допоможуть ефективно тренуватися та не втратити прогрес

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
18 липня 2023 9 хвилин читання

Наважитись на регулярні пробіжки влітку простіше, ніж будь-коли. А краще відстежувати активність та підтримувати мотивацію можна завдяки застосункам для бігу. У багатьох із них є аналітика вашої активності та статистика тренувань, можливість обмінюватися результатами чи спілкуватися з іншими бігунами, а також тренувальні плани. 

SPEKA зібрала шість застосунків, які допоможуть ефективно займатися спортом і спостерігати власні результати.

WOWBODY — домашні тренування

WOWBODY — домашні тренування
WOWBODY — домашні тренування

Працює на iOS та Android
Оцінка: 3,9/5 на GooglePlay; 4,9/5 на AppStore
Мова інтерфейсу: українська

Плюси: безкоштовний 7-денний пробний період, онлайн-консультації, спільнота користувачів
Мінуси: немає безкоштовних функцій після пробного періоду

Український застосунок для схуднення та підтримання форми від тренерок Аніти Луценко та Юлії Богдан. Містить різні програми тренувань: схуднення, здорова спина, проблемні місця, прес та сідниці, розтягування та біг. Також він пропонує меню.

Програма бігових тренувань розроблена тренером вищої категорії з легкої атлетики Сергієм Басенком. Вона розрахована на 4 тижні. 

Тренування містить інтервальний біг різної інтенсивності, розтягування та виконання технічно правильного бігу. Програма годиться як для підготовлених бігунів, так і для початківців.

Функції WOWBODY:

 • Спільнота та зворотний зв’язок. WOWBODY дозволяє спілкуватися з тренерами через месенджери. Також у нього є Telegram-спільнота, де можна обговорювати релевантні питання. 
 • Різний формат тренувань. Тренування проводять у форматі відео, аудіосупроводу. Також можна тренуватися тільки під супровід таймера.
 • Врахування фізичних можливостей. Можна обрати програму тренувань згідно зі своїм фізичним розвитком, а також подивитися, чи є для вас протипоказання.

Adidas Runtastic: Run Tracker

Adidas Runtastic: Run Tracker
Adidas Runtastic: Run Tracker

Працює на iOS та Android
Оцінка: 4,6/5 на GooglePlay; 4,8/5 на AppStore
Мова інтерфейсу: англійська

Плюси: працює в офлайн-режимі, є різні челенджі та гарна безкоштовна версія
Мінуси: відсутність української

Можна додати цілі щодо дистанції, часу, кількості тренувань за обраний період. Серед видів активності є їзда на лижах, біг, велоїзда, верхова їзда, веслування, ходьба, їзда на велотренажері, плавання, ходіння сходами тощо.

До застосунку можна прив’язати смартгодинник.

Функції Adidas Runtastic:

 • GPS-трекінг. Застосунок вимірює відстань, швидкість, темп та маршрут тренування. Підтримує різні види активності.
 • Персоналізовані тренування. Ви можете обирати програми для покращення витривалості, зниження ваги, підготовки до забігів тощо. Застосунок надає плани тренувань та рекомендації.
 • Аналітика та статистика. Adidas Runtastic надає детальну статистику, зокрема відстань, швидкість, темп бігу, спалені калорії, серцевий ритм. Ви можете порівнювати тренування та відстежувати свій прогрес.
 • Аудіосповіщення та музика. Застосунок підтримує аудіосповіщення, які інформують вас про час, відстань та інші показники тренування. Також можна підключити плейлисти зі Spotify або Apple Music.
 • Спільнота та змагання. Adidas Runtastic дозволяє спілкуватися з іншими користувачами, ділитися своїми тренуваннями, досягненнями, додавати друзів  та викликати їх на змагання. 

Caynax Sports Tracker

Caynax Sports Tracker
Caynax Sports Tracker

Працює на Android
Оцінка: 4,6/5 на GooglePlay
Мова інтерфейсу: синхронізується з мовою смартфону

Плюси: безкоштовний (є реклама, яка не заважає)
Мінуси: небагато функцій

Caynax підійде для поціновувачів мінімалізму. Тут доступні різні види активності, зокрема біг, велоїзда, верхова їзда, веслування, ходьба, але немає спільнот та персоналізованих функцій.

Функції Caynax Sports:

 • GPS-відстеження та маршрутизація. Застосунок демонструє відстань, швидкість, тривалість тренування та маршрут. Є вибір видів активності.
 • Аудіосупровід та голосові сповіщення. Caynax Sports Tracker дозволяє слухати музику та аудіокниги під час тренування. Крім цього, застосунок має функцію голосових сповіщень про час, відстань, швидкість та інші параметри тренування.
 • Планування тренувань. Ви можете створювати розклади тренувань, визначати цілі для покращення фізичної форми та отримувати сповіщення для дотримання розкладу. 
 • Аналітика та статистика. Ви можете переглядати свої досягнення, середню швидкість, спалені калорії, тривалість тренувань тощо.

ASICS Runkeeper — Run Tracker 

ASICS Runkeeper — Run Tracker
ASICS Runkeeper — Run Tracker

Працює на iOS та Android
Оцінка: 4,2/5 на GooglePlay; 4,9/5 на AppStore
Мова інтерфейсу: англійська

Плюси: великий перелік тренувальних програм
Мінуси: відсутня українська мова, деякі функції недоступні без преміума

Функції ASICS Runkeeper — Run Tracker:

 • GPS-трекінг та статистика. Застосунок відстежує пробіжки та інші фізичні активності та надає детальну статистику про відстань, швидкість, темп, тривалість, підйоми, спалені калорії та інші параметри бігу.
 • Персоналізовані тренування. ASICS Runkeeper пропонує різноманітні тренування та програми, відповідно до ваших фітнес-цілей. Ви можете обирати тренування для покращення витривалості, швидкості, підготовки до забігів або відстежувати свій прогрес під час тренувань.
 • Аудіосповіщення та музика. У застосунок можна увімкнути аудіосповіщення під час активності, що допомагає вам відстежувати час, відстань та інші показники тренування. Також можна підключати музику.
 • Спільнота. У ASICS Runkeeper можна спілкуватися з іншими бігунами, ділитися своїми досягненнями, а також створювати та приймати виклики. Ви можете приєднатися до груп за інтересами.
 • Плани тренувань та поради. Застосунок може надати вам рекомендації щодо тренувань, зважаючи на ваші цілі та рівень підготовки. Ви можете отримувати тренувальні плани, а також поради від професійних тренерів.

Strava 

Strava
Strava

Працює на iOS та Android
Оцінка: 3,7/5 на GooglePlay; 4,3/5 на AppStore
Мова інтерфейсу: англійська

Плюси: є безкоштовна версія, зручний застосунок з великою спільнотою
Мінуси: немає української мови, відсутність мапи та трекінгу без преміума

Один із найвідоміших і найстаріших застосунків для бігу, який має понад 36 тис. активних користувачів по всьому світу. 

Функції Strava:

 • GPS-трекінг. Дозволяє відстежувати ваші тренування, зокрема відстань, швидкість, темп, висоту та маршрут, аби точно виміряти свої досягнення та переглядати прогрес у часі.
 • Сегменти. Strava використовує концепцію сегментів — визначених ділянок траси або шляху, де користувачі можуть змагатися один з одним. Ви можете порівнювати свій час на сегменті зі своїми попередніми результатами або з результатами інших.
 • Активність та тренувальні плани. Ви можете створити тренувальні плани, визначити цілі, налаштувати регулярні тренування та сповіщення.
 • Спільнота. Strava має активну спортивну спільноту, де ви можете спілкуватися з іншими користувачами, ділитися досягненнями, коментувати тренування. Також можна приєднатися до груп та клубів зі спільними інтересами та взяти участь у змаганнях.
 • Аналітика та статистика. Ви можете переглядати свої досягнення, порівнювати тренування, аналізувати темп та зміну витривалості. Також доступні серцевий ритм, зони темпу, спалені калорії тощо.

Strava також можна синхронізуватися з іншими фітнес-гаджетами та платформами для тренувань та відстеження активності. 

Біг по карті

Біг по карті
Біг по карті

Працює на iOS та Android
Оцінка: 4,9/5 на GooglePlay та на AppStore
Мова інтерфейсу: синхронізується з мовою смартфону

Плюси: частково безоплатний застосунок, автоматично створені персоналізовані тренування, які можна редагувати, підійде для різних видів бігу
Мінуси: реклама, що заважає, поверхнева аналітика та обмежені тренування без преміума

Функції «Бігу по карті»:

 • GPS-трекінг. Застосунок показує вашу реальну трасу на інтерактивній карті, а також вимірює відстань, швидкість, темп та інші параметри вашого бігу.
 • Планування маршрутів. За допомогою цього застосунку ви можете планувати свої маршрути перед тренуванням. Для цього виберіть початкову точку на карті та намалюйте свій бажаний маршрут. Так, можна намалювати маршрут будь-якої форми та призначення.
 • Аналітика та статистика. Ви можете переглядати свої досягнення, використовувати графіки та діаграми, щоб аналізувати свій прогрес та зрозуміти, як покращити свої результати.
 • Спільнота. «Біг по карті» також дозволяє взаємодіяти з іншими бігунами.
 • Аудіосупровід. Застосунок містить аудіосповіщення про ваші досягнення та прогрес. Також його можна синхронізувати зі Spotify чи музикою на пристрої.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Євро-2024 та ефективний менеджмент: 5 стилів управління персоналом, які можуть вирішити долю турніру

Олександр Тартачний 5 годин тому

Дослідники виявили новий вірус під Android, розроблений у Пакистані та Ірані

Олеся Дерзська 22 години тому

Android 15 вийшов в третій беті

Олеся Дерзська 19 червня 2024 17:11

Huawei не буде брати комісію за транзакції у застосунку WeChat

Олеся Дерзська 19 червня 2024 16:12

PRO наголоси, академічно правильну українську, приказки та сракознавство

Наталя Місюк 14 червня 2024 17:45