Небезпечні новини. Як не попастися на російське ІПСО — тест
Те, що інформація теж зброя і може завдавати шкоди не менше за крилаті ракети, ми вже переконалися. Проте чи є у нас ефективне ППО проти влучань російського ІПСО?
Speka.Media від самого початку повномасштабної війни детально аналізує наративи та прийоми російської пропаганди і розробляє рекомендації, як не стати її жертвою.
Цей жартівливий тест на вашу готовність протидіяти російському ІПСО лише частково жарт. Бо кожен день в найнеочікуваніших джерелах на нас може чатувати «війна Путіна», «росіяни, які теж постраждали», «Захід, який своєю зброєю підтримує війну» чи «олігархи, що наживаються на нашій крові». І ви маєте знати, як протидіяти цьому. Чи хоча б за якими ознаками ідентифікувати дезу і ботів, що її закидають.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Потренуємося?
Про те, як захиститися від російських ботів та пропагандистів, читайте тут:
- Війна дипфейків. СТО Reface Олесь Петрів та експерти MIT про те, як розпізнати маніпулятивні відео, створені штучним інтелектом.
- Як росія намагається виграти інформаційну війну у Twitter і що пішло не так.
- Чим українські фактчекери псують життя агресору та про що найбільше брехала росія.
- Рашистські пабліки, даркнет-форуми та мережі інформаторів. Де бере інформацію та як працює воєнний аналітик Ігаль Левін.
- Не годувати російську пропаганду. Як правильно перевіряти візуальну інформацію та уникати фейків.
- Голограма Зеленського і діпфейки путіна: як розрізняти змонтовані відео.
- Як «хороші росіяни» шкодять Україні.
-
Як росія бореться за ваші мізки. Оксана Мороз про кремлівські ІПСО та про те, чому небезпечні анонімні телеграм-канали та кому можна вірити.