Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Генеруємо попит на B2B-послуги у LinkedIn: Частина 1: пакування профілю

Дмитро Суслов
Дмитро Суслов Founder at Addlium
29 січня 2024 8 хвилин читання

Час агресивного просування брендів уже минув, а підхід до продажів кардинально змінився. До такого висновку я дійшов, коли заснував компанію Addlium. Замість того щоб намагатися продати послуги B2B-компаній, ми генеруємо попит. Тобто говоримо не про те, як продати, а робимо так, щоб у компаній хотіли купувати. Для цього ми використовуємо соціальну мережу LinkedIn.

Чому саме LinkedIn? Бо це ідеальна платформа для маркетингових стратегій ключових клієнтів (account-based marketing). Ви можете спілкуватися із представниками компаній напряму та підходити до такої комунікації персоналізовано. Цифри говорять самі за себе: 96% маркетологів використовують LinkedIn для органічного просування брендів, а чотири з п’яти користувачів цієї соціальної мережі — особи, які ухвалюють рішення. 

Генерація попиту через LinkedIn — це системна, спланована робота. Як і для будь-якого маркетингового каналу просування. Тож я хочу поетапно розповісти про те, як ми в Addlium працюємо з нашими клієнтами, від оформлення профілів до збирання бази контактів. Планую цикл статей, у яких докладно розповім про кожен аспект. І перша тема — це правильне оформлення персонального профілю, що надалі працюватиме на вас 24/7. 

Десять елементів профілю LinkedIn, на які варто звернути увагу 

Коли користувачі LinkedIn шукають інформацію, перше, на що вони звертають увагу — ваш профіль. Іншого шансу справити перше враження у вас не буде. Як показує наш досвід, правильно заповнений профіль може підвищити відсоток конверсії додавання у середньому на 60%. 

Ось на що варто звернути увагу.

URL-адреса 

Коли ви створюєте профіль у LinkedIn, платформа самостійно генерує ваш URL, що складається з довільного набору символів. Таку інформацію важко сприймати та запам’ятовувати. Тож я рекомендую зробити його більш зручним. Наприклад, в URL ви можете вказати своє ім’я, прізвище та назву компанії. 

Фото

Люди хочуть мати справу з іншими людьми. Тому персональне фото — це те, на що користувачі соцмереж звертають свою увагу найперше. Ось декілька рекомендацій: 

  • оберіть фото, де ваше обличчя займає половину простору; 
  • надавайте перевагу нейтральним фонам — білому, сірому чи розмитому, бо це не відволікатиме користувачів. 
  • легка усмішка викликає емпатію на підсвідомому рівні;
  • краще обирати фото, де ви одягнені у діловий одяг, адже LinkedIn — це про бізнес-відносини.

Обкладинка

Обкладинка — це простий спосіб візуально донести найбільш цінну інформацію про вашу компанію. Як і персональне фото, вона перше, на що звертають увагу користувачі. Тому зробіть так, що вона працювала на вас: 

  • Додайте зображення, що чітко розкриває специфіку вашої компанії. Наприклад, якщо ви займаєтесь виготовленням меблів, можете використати декілька зразків зі свого каталогу. 
  • Використайте ваш слоган або ціннісну пропозицію. Наприклад, на обкладинці своєї персональної сторінки у LinkedIn я додав фразу «Increase sales and improve brand awareness in B2B», бо вона чітко відображає, яких результатів клієнти можуть досягти з Addlium. Ми також додали нагороди від Clutch, щоб підтвердити якість наших послуг. 
  • Використовуйте елементи корпоративного стилю. Коли ми готуємо обкладинки для своїх клієнтів, то запитуємо брендбуки. Використовуємо однакові шрифти, символіку, кольори. 

LinkedIn рекомендує використовувати обкладинки розміром 1584×396 px для персонального профілю. 

Хедлайн

Хедлайн — це коротка інформація про вас у LinkedIn. Він розташований під рядком із вашим іменем. Тут ви можете коротко розказати про те, чим ви займаєтесь та які цінності доносите клієнтам. 

Декілька порад: 

  • Ви більше, ніж ваша посада. Тож не обмежуйтесь цим описом. 
  • Поясніть користувачам, чим можете бути корисні. Наприклад, я зазначив, що можу допомогти збільшити дохід та стимулювати зростання продажів. 
  • Оперуйте фактами. Цифри у хедлайні працюють добре. 
  • Будьте лаконічними та чіткими, адже кількість символів у хедлайні обмежена до 120.

Контактна інформація

Хоча й LinkedIn — це окремий маркетинговий канал, користувачі однаково досліджують інформацію про вашу компанію в інтернеті. Тому добре написати додаткові джерела інформації. У полі контактної інформації нашим клієнтам ми рекомендуємо використовувати такі дані: 

  • електронна пошта; 
  • сайт компанії;
  • номер телефону; 
  • соціальні мережі.

Послуги 

Це ще один спосіб розповісти клієнтам про те, з чим ви можете допомогти. У цьому полі вкажіть всі послуги, що надаєте. Наприклад, СЕО-оптимізація, розроблення брендових матеріалів, IT-консалтинг, розроблення ПЗ тощо.

Персональна інформація

Якщо у попередніх пунктах інформація повинна подаватися лаконічно, то тут потрібно розписати все якомога детальніше. Звичайно, універсальних рішень немає, але є декілька порад: 

  • Розкажіть, які обов’язки ви виконуєте на своїй посаді. 
  • Опишіть свої робочі та персональні досягнення. Розповідайте з погляду користі для клієнтів. 
  • Поясніть докладніше, чим можете допомогти. 
  • Трохи розкажіть про себе як особистість. Наприклад, опишіть ваші хобі. 
  • Використовуйте ключові слова. Оскільки LinkedIn — це єдина соціальна мережа, що ранжується у Google, потенційни клієнти зможуть знайти ваш профіль через пошук. 
  • Зробіть текст зручним для читання. Наприклад, можете розбивати інформацію на абзаци, використовувати марковані списки або емодзі.
  • Додайте заклик до дії та вкажіть способи зв’язку з вами. 

Досвід

Релевантний досвід впливає на те, як сприймають вас користувачі LinkedIn. Тож заповніть цю секцію детально: 

  • Вкажіть своє поточне місце роботи та позицію. 
  • Додайте ваші релевантні місця роботи. Наприклад, якщо ви позиціонуєте себе як експерт з керування IT-командами, згадайте саме про цей досвід. 
  • Обов’язково опишіть ваш досвід роботи на кожному місці. Наприклад, які завдання вирішували та яких результатів досягли. 
  • Прикріпіть медіаматеріали — презентації, нагороди та відгуки.

Навички

Секція «Навички» допомагає привернути увагу потенційних клієнтів та з’являтися у релевантних результатах пошуку. 

  • Додайте до 50 навичок. 
  • Вказуйте як жорсткі, так і гнучкі навички. 
  • Виділіть три основні навички, що найбільш чітко описують ваш досвід. 
  • Просіть колег, друзів та партнерів підтверджувати ваші навички. Також  не забувайте робити те саме зі своєю LinkedIn-мережею. Адже бізнес — це завжди про взаємовигідний обмін. ;) 

Рекомендації 

Для того щоб підкреслити свою експертизу, ви можете обмінюватися рекомендаціями з іншими користувачами LinkedIn. Як це зробити: 

  • 1
    Перейдіть у секцію «Рекомендації».
  • 2
    Натисніть кнопку «Запитати рекомендацію».
  • 3
    Напишіть рекомендацію у відповідь, після того як отримаєте її від іншої людини. 

Чеклист для пакування LinkedIn-профілю від Addlium 

Щоб заповнити профіль, вам технічно знадобиться до 30 хвилин, однак на практиці зробити це набагато складніше. Вам потрібно подумати над тим, як презентувати себе, виділити час на те, щоб написати тексти та підготувати обкладинки. Ба більше, коли ми готуємо матеріали для пакування профілів у LinkedIn для наших клієнтів, то починаємо від самого початку — створюємо ідеальний портрет цільового клієнта (про нього ми поговоримо у наступних статтях). Це окремий великий шар роботи. 

Тож для того щоб змотивувати вас, ми у Addlium підготували окремий чеклист, який ви можете використовувати для мотивації. 

Заповнення профілю — це лише перший крок у стратегії генерації попиту через LinkedIn. У наступних статтях я розкажу про те, як працювати над своєю бізнес-мережею та чому потрібно створювати контент. А поки що заповніть свій профіль. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 3 години тому

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00