Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Гроші на вітер: неприємна правда про просування вашої компанії у соцмережах

Герман Сєвальнєв
Герман Сєвальнєв Диджитал-маркетолог, рекламник, співзасновник диджитал-агенції ВДВОХ
8 грудня 2023 6 хвилин читання

Компанії заробляють гроші. Для цього вони продають свій продукт. Для цього використовують різні методи просування, зокрема, рекламу в соцмережах. Вони знають свій продукт, свою цільову аудиторію, будують довгострокову маркетингову стратегію. Для її виконання наймають кваліфікованих людей. Ці люди вирішують бізнес-завдання клієнта. Оце ідилія! А правда трохи сумніша.  

Нижче — 25 фактів про те, як насправді робиться просування у соцмережах.

Маркетинг і стратегія

  • 1
    Продавати дорогий продукт у соцмережах не складно. Просто ваша пропозиція нецікава.
  • 2
    Ймовірно, у вас немає відповіді на запитання, навіщо люди підпишуться на мої пательні / логістичну компанію / стоматологію.
  • 3
    Ваші підписники ≠ ваше комьюніті. Тому ваше «А які двері обрали б ви? Напишіть в коментарях!» зазвичай залишається без відповіді.
  • 4
    Якщо у вас виникає питання, де вести сторінку компанії, то поки відповідь буде — ніде. Ви ще не знаєте свою ЦА, а отже, і сказати вам нічого.
  • 5
    В 9 із 10 SMM-стратегій, які я бачив, є фраза «Робимо корисний контент». У 9 із 10 випадків це неправда.
  • 6
    Без довіри до підрядника не буде класного проєкту. Ви із своєю агенцією / фрилансером / власним СММ-ником або партнери та в одному човні, або розбігайтеся якнайшвидше.

Контент

Підписуйтеся на наші соцмережі

  • 1
    Поки ви у декілька кіл пекла узгоджуєте кілька постів на тиждень, розумні люди випускають з десяток рілз та сторіз, отримуючи у десятки разів більші охоплення та реальні замовлення.
  • 2
    19 із 20 ваших тікток-відео не отримають значимих переглядів. 20-те відео може окупити всі зусилля. А може й не окупити.
  • 3
    Штучний інтелект — це благо для розумного СММ-ника. Монтаж відео, апскейл картинок, генерація картинок, інсайти із аналітичних звітів, субтитри, брейнштормінг та багато іншого. Штучний інтелект — це біда для нерозумного сммника. Якщо пишете пости за допомогою ChatGPT — вам гайки.
  • 4
    Банки дають фінансові поради, туристичні агенції складають списки топ-10 місць, молочники постять рецепти. Вам буде що писати на сторінці, коли Гугл забанить?
  • 5
    Не вийде бути «креативними» в соцмережах, а в інших каналах «більш серйозними». Це не врахування специфіки платформи, це шиза.
  • 6
    Жодні сервіси автоматизації SMM не працюють коректно. Вони відбирають ваш час, а не економлять. І ви за це платите. Як не можна автоматизувати секс, так і тут не треба.

Таргетинг

  • 1
    Фейсбук розумніший за вас. Поки ви намагаєтесь шаманити із налаштуваннями, розумні люди думають над пропозицією, а все інше довіряють алгоритмам.
  • 2
    Ріст вартості ліда із вашої реклами не завжди означає, що фейсбук став біль жадібним. Змінити колір картинки, по-іншому описати продукт зазвичай недостатньо. Бо люди не тупі, і зазвичай мають чітку потребу. Хто хотів, той купив. Тож або змінюйте офер, або змінюйте продукт.
  • 3
    …або довго і виснажливо вкладайтесь в формування потреби у нової аудиторії. Апелюю до пункту про офлайн  — одними соцмережами тут обмежитись не вийде.
  • 4
    Все ще популярні курси таргетингу, де вчать “фішкам” та “секретам”. Головний секрет в тому, що фішки — дурня. Найкращий курс по таргетингу в Фейсбуці дає сам Фейсбук. Безкоштовно.
  • 5
    Офлайн-реклама все ще має великий вплив. Якщо ви присутні тільки онлайн — вас майже не існує.

Інфлюенсер-маркетинг

  • 1
     Більшість блогерів, із якими ви співпрацювали, не варті жодної вкладеної у них гривні. Ще пʼять лайків, і розповідаю, що із цим робити.
  • 2
    Якщо блогеру нецікавий ваш продукт, то варто шукати іншого блогера. Зрозуміти цікавість просто: якщо він готовий працювати за бартер або за суттєву знижку, любіть його і будуйте стосунки.
  • 3
    Блогери — це взагалі мій особистий біль. 90% популярних «лідерів думок» не є ані лідерами, ані мають своєї думки. Велика загадка, чому вони досі мають рекламні контракти. Задонатьте гроші від інтеграції у мільйонника на ЗСУ — в рази більше користі.

Метрики

  • 1
    Engagement Rate в будь-яких її інтерпретаціях — це показник, який не цікавий нікому, окрім сммників. Особливо, коли ви починаєте мірятись ним із конкурентами. Як тільки це сталося — ви починаєте дарма витрачати кошти на SMM.
  • 2
    Взагалі, постановка задачі "маємо мати більше підписників, ніж у конкурентів" — помилкова. Це тішить ваше его, цього досить нескладно досягти, але компанія втрачає, а не заробляє.
  • 3
    Якщо ви винаймаєте агенцію або фрілансера, то кожного місяця ви отримуєте від них звіти про роботу. Із більшістю цих слайдів ви не знаєте, що робити. Ті, хто звітує — теж.
  • 4
    Зазвичай, у звітах пишуть щось типу “ми отримали +500 підписників”. Чи це мало, чи це багато? А скільки отримали минулого місяця? А чому? А що краще спрацювало? А чи нам взагалі потрібні ці підписники? Риторичне питання.
  • 5
    На курсах з SMM вчать висловів “підвищити впізнаваність” та “лояльність до бренда”. Якщо запитати, як ми будемо міряти ці “підвищення” і “лояльність”, то можна отримати збій системи. 

Наостанок

Якщо те, що я для вас написав, хоч трошки є новинкою, то це означає, що вам потрібна кваліфікована допомога. Ви точно десь втрачаєте гроші. Десь трошки не розумієте, навіщо робите ті чи інші речі. 

Знайдіть собі спеціаліста чи команду, якій довіряєте. Покажіть їм цю статтю. Якщо вони готові із вами працювати краще, ніж тут описано — це ваші люди. 

А як не згодні зі мною, то прийдіть на мою сторінку і накидайте мені гівна. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кейс Moyo: як збільшити видимість застосунку вдвічі за три місяці та отримати перші позиції у сторах

Сергій Коноплицький 6 годин тому

9 помилок під час просування застосунку

Сергій Коноплицький 3 липня 2024 15:40

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00