Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кейс Moyo: як збільшити видимість застосунку вдвічі за три місяці та отримати перші позиції у сторах

Андрій Провізіон
Андрій Провізіон
4 липня 2024 10 хвилин читання

Привіт, я Андрій Провізіон, засновник та CEO агенції мобільного маркетингу  ASO.Marketing

У цій статті поговоримо про те, як можна збільшити видимість застосунку в App Store та Google Play вдвічі за три місяці на прикладі класного кейса з компанією Moyo.

Moyo — одна з найбільших українських мереж, що спеціалізується на продажах електроніки та техніки. Бренд активно розвиває як офлайн-мережу (90 магазинів у більш ніж 45 містах України), так і онлайн, маючи однойменний інтернет-магазин та застосунок, де клієнтам пропонують широкий асортимент товарів від відомих та перевірених брендів.


Оксана Карлова, Head of paid acquisition в Moyo, пояснила:  «У нас немає окремої команди, яка б займалась оптимізацією застосунку. Початкові кроки у просуванні застосунку ми зробили самостійно, але з розвитком його функціоналу постало завдання у поступовому та стабільному збільшенні кількості завантажень апки та прокачуванні її позицій. В iOS ми опинились у ситуації із невеликим ринком щодо зарубіжних країн і високою конкуренцією. Тож видимість застосунку залишала бажати кращого».

Саме тому команда Moyo вирішила оптимізувати свій застосунок за допомогою ASO, аби збільшити увагу користувачів до застосунку в App Store.

У таких випадках одним із найкращих каналів просування може стати ASO-оптимізація. Класне ASO допомагає апкам отримувати більше органічних завантажень, а отже, зростати. За даними AppsFlyer, органічні завантаження — це завантаження, які відбуваються, коли користувачі самі шукають ваш застосунок у сторах за пошуковими запитами, а також завантажують його з різних добірок та категорій, які формує редакційна команда стору.

Для бренда Moyo ми проаналізували, за якими пошуковими запитами користувачі вже шукають Moyo та головних його конкурентів, оцінили об’єми трафіку за кожним ключем, прибрали нерелевантні слова і додали нові, вагоміші запити, до метаданих. 

Крок 1. Задіяли всі три локалі, які представлені на українському ринку

Це просто золоте правило, яке лежить на поверхні, приносить швидкі і бажані результати, але при цьому ігнорується багатьма паблішерами. 

Для застосунку в App Store в Україні ви можете заповнити три локалі — українську, російську та англійську (English U.K.). У кожній з трьох локалей краще використовувати унікальні та вагомі пошукові запити, таким чином значно розширюючи загальну кількість пошукових запитів, за якими вас можуть знайти у сторах.

Moyo використовували тільки українську та російську локалі (зазначу, що застосунок Moyo недоступний для завантажування у росії, втім, згідно із статистикою, майже половина користувачів шукає у сторах російською, тому ця локаль присутня). Нашим найлогічнішим першим кроком було задіяти ще й англійську локаль. Подивіться, як після її додавання та оптимізації вже всіх трьох локалей, на інфографіку, де візуалізовано динаміку, чітко видно зростання за більшою кількістю ключових слів, за якими шукають застосунок в App Store та Google Play в Україні: 

Окрім загального зростання кількості пошукових запитів, за якими тепер можна знайти Moyo у маркетсторах, зверніть увагу і на позиції застосунку щодо пошукових слів. 

Позитивна динаміка очевидна: за третьому місяці Moyo майже вдвічі наростили кількість пошукових запитів, за якими їх тепер можна знайти в App Store (зі 132 до 238) та більш ніж втричі збільшили цей показник у Google Play (з 571 до 1671). Це, звісно, згенерувало їм додаткові завантаження.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Шукаєте «iнтернет-магазин» — знаходите Moyo

Отже, щоб ваш застосунок потрапив у поле зору користувачів, вони повинні бачити його на верхніх позиціях пошуку в маркет-сторах. При цьому застосунок може видаватися в пошуку, коли користувачі шукають щось як за брендовими назвами (Moyo, Розетка, Comfy чи Цитрус), так і за категорійними: “інтернет магазин техніки” чи “купити ноутбук”. І ось тут апка повинна охопити якомога більше релевантних пошукових запитів, за якими вона видаватиметься потенційним клієнтам.

Нашою метою було збільшити кількість релевантних ключових слів, по яких можна знайти додаток Moyo, та покращити його позиції відносно цих пошукових запитів.

Після оптимізації ключових слів додаток Moyo піднявся у розрізі брендових запитів конкурентів. За такими пошуковими запитами, як: “prom ua” та “shafa.ua” бренд Moyo розмістився у Топ-10. 

Що це нам дає? Ми знаємо, що “prom ua” англійською в Україні шукає 564 користувачі щодня. При цьому частині користувачів, яка шукає prom, може бути цікавим і додаток Moyo. Тож якщо вони побачать його поруч з prom у пошуковій видачі, то можуть зацікавитись і встановити його.

Очевидні перемоги Moyo і за категорійними пошуковими запитами: станом на 26.05.24 в App Store додаток розмістився на 1 позиції за такими ключами, як “інтернет магазин” українською, “интернет магазин” російською та “магазин”. 

Як ми скористались з того, що деякі магазини не мають своїх додатків

В маркетсторах App Store та Google Play часто буває попит на відомі магазини чи бренди, які давно присутні офлайн, але в них немає мобільних застосунків. Так, аналізуючи пошукові запити, ми побачили, що користувачі намагаються знайти один з таких магазинів, вбиваючи його бренд в пошуку App Store.  

Ми додали даний пошуковий запит в свої метадані і тепер усі, хто шукають цей бренд  – бачать Moyo. До речі, застосунок Comfy теж можна знайти за цим запитом, тож, скоріш за все, Comfy також скористалися цією нагодою.  

Крок 2: Адаптували назву додатку для всіх трьох локалей

Після аналізу релевантних та трафікових пошукових запитів для додатку Moyo, ми намагалися використати ці слова в метаданих Title та Subtitle. Це перші два рядки, які описують додаток, коли ви бачите його у сторі. Ключові слова, які використовуються у цих рядках індексуються і допомагають App Store краще зрозуміти про що додаток. 

Але ASO-оптимізація, це не про те, щоб вліпити найвагоміше ключове слово в опис додатку. Коли мова йде про відомі бренди, потрібно балансувати між ефективністю оптимізації та маркетинговим позиціонуванням клієнта. 

Три локалі дали нам можливості задіяти додаткові пошукові слова, по яким тепер потенційні клієнти можуть знайти додаток . 

Крок 3: Дали рекомендації з графічної оптимізації додатку

Коректна оптимізація мета даних дозволить вашому додатку відображатись за більшою кількістю пошукових запитів, потрапляти у топ видачі в сторах і, як наслідок, отримувати більше показів у пошуку. 

А от вже переконати потенційних користувачів, які побачили додаток, перейти на його сторінку та завантажити, може візуальна частина додатку – іконка,  скріншоти та промо відео. 

Для цього слід обов’язково вдосконалювати візуал сторінки застосунку в сторі. В результатах пошуку в App Store разом із іконкою відображаються перші три вертикальні скріншоти. Саме вони справляють на користувача перше враження про ваш додаток і впливають на його бажання зайти на сторінку застосунку чи скролити далі.

Ми дали Moyo рекомендації, яким чином за допомогою покращення скріншотів стати ще більш привабливим для користувача та помітним серед інших додатків конкурентів, збільшити кількість завантажень і, як наслідок, продажі. 

В App Store бренд Моyo використав темні кольори та зробив наголос на своїх велкам-бонусах та акціях:

В Google Play бренд акцентує на товарах, які вимагають повторних чи регулярних покупок. Тому скріншоти акцентують на товарах для дому та тварин.

Результати 

Після проведеної нами ASO-оптимізації додатку Moyo в App Store, апка досягла таких результатів:

  • Збільшення вдвічі кількості пошукових запитів, за якими тепер можна знайти додаток в App Store сторі в Україні. Було 132 і стало 238. Для порівняння, у Цитруса цей показник 111 ключових слів. В Алло – 150. Comfy – 173, і тільки такий гігант, як Розетка випереджає Moyo за цим показником і індексується за 408 пошуковими запитами.
  • Поки у всіх конкурентів пошукова видимість падає, у Moyo вона демонструє позитивний приріст. Після пошукової оптимізації, станом на кінець травня, показник видимості додатку* Moyo досяг 59% (зростання на + 14%). Це означає, що його видимість в пошуку краща, ніж у 59% додатків у тій самій категорії. При цьому у конкурентів, таких як Comfy, Citrus.ua, Фокстрот та Розетка показник видимості додатку за той самий період знизився подекуди до -10%. Це означає, що коли Moyo аткивно оптимізує свій застосунок, він починає віддісняти конкурентів і відбирати частину їхнього трафіку на себе.

*показник видимості або Search Visibility Score демонструє, наскільки помітний застосунок в результатах пошуку в маркетсторах та наскільки добре апка привертає увагу користувачів. Щоб вирахувати Search Visibility Score, алгоритм ASO-сервісу використовує понад 10 різних метрик, включаючи усі індексовані ключові слова додатка, рейтинги, популярність тощо.

  • Станом на кінець травня за категорійними запитами, такими як “інтернет — магазин” українською, “интернет — магазин”російською та “магазин” наш додаток посів першу позицію у видачі в App Store в Україні, а за брендовими пошуковими запитами, такими як: “prom ua” та “shafa.ua”, Moyo закріпився у Топ-10. Таким чином, додаток Moyo залучає частину брендового органічного трафіку непрямих конкурентів та конвертує у завантаження. 

На сам кінець, хотілося б наголосити, що ASO-оптимізація – це не разова історія. Ви повинні постійно відслідковувати зміни, які відбуваються на ринку та в конкурентів, додавати чи прибирати пошукові запити в описах додатку, оновлювати іконку та скріншоти застосунку і корегувати свою стратегію.  Під лежачий камінь вода не тече, тож сподіваюсь, що приклад із Moyo надихнув вас рухатись вперед і постійно вдосконалювати ваш застосунок.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
2
Прокоментувати
Volodymyr Kuzniar 04.07.2024, 01:38
джаст
Volodymyr Kuzniar 04.07.2024, 01:38
іт
Інші матеріали

Найцікавіші колонки на SPEKA за 2024 рік

Неля Збишко 6 січня 2025 16:00

5 маркетингових метрик, на які зважає СЕО для ухвалення стратегічних рішень

Vladyslav Haliasov 16 грудня 2024 10:26

Що таке Q5 і як цей період допомагає зростати бізнесу

Агенція Inweb 16 грудня 2024 08:41

Як вивести новий сайт книгарні у топ видачі. Кейс Readeat та Promodo

Наталія Раскопа 11 грудня 2024 12:28

Три інсайти WebSummit 2024 на 2025 рік

В'ячеслав Юренко 4 грудня 2024 13:37