Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Емоційні аспекти віддаленої роботи: як краще спілкуватися з колегами🙈😩🤪😈💫🤣

Anzhelika Todorashko
Anzhelika Todorashko HR in Tech
1 лютого 2024 4 хвилин читання

Одного разу, у мій перший день у компанії XYZя почала гру в корпоративному Teams. Гра була проста: я писала назву мого улюбленого фільму у вигляді емодзі, а той, хто правильно вгадав, ставив наступну назву свого улюбленого фільму, а наступна людина вгадувала, і так далі. Це виглядало приблизно так:

🏡 🎄 1️⃣ – ?

🤠🌍 – ?

Ви вгадали? Це «Сам удома» та «Західний світ». Було весело, і мої нові колеги активно долучилися! Тред у Teams став довгим: такої активності у чаті не було з часів повідомлення про безкоштовні обіди в офісі. 😂

А нещодавно я отримала кастомний смайлик у Slack, він був таким маленьким, що я не могла зрозуміти, що це таке, тож запитала відправника, що це означає.

Мем про розчарованого пакистанського фаната<br> Мем про розчарованого пакистанського фаната

Виявилося, що це був відомий мем про розчарованого пакистанського фаната, ви його, напевно, бачили. Його зробили як emoji і він означав «злість»😠.

Особливості спілкування з колегами онлайн: корисні ідеї

Попри те що ми маємо різні засоби асинхронного зв’язку — голосові, відео та, звісно, текст, ми також зазнали певних втрат в онлайн-комунікації.

Нещодавно я натрапила на дивовижну книгу Еріки Дхаван Digital Body Language: How to Build Trust and Connection, No Matter the Distance і хочу поділитися з вами деякими корисними ідеями із книги:

Емодзі ❤️✅✨🔥💀😊😭😂

Емодзі є у Slack, у Teams, вони називаються реакції, у Zoom, а у Google у нас навіть є костюми, аксесуари та персонажі. Невербальне спілкування, як-от міміка, жести, тон голосу, рух очей і використання простору, зазвичай становить до 70% інформації, яку від вас отримує людина. А в онлайні ці «підказки» не такі яскраві, й емодзі тут як тут — щоб допомогти передати ваші емоції чіткіше та яскравіше. Тож, будь ласка, тисніть кнопку👍 на ваших зустрічах у Zoom.

Зустрічі

Пришвидшення зустрічі, щоб скоріше перейти до наступної, навіть в кінці, демонструє, що ви не цінуєте час інших людей. Так само, коли одночасно під час зустрічі щось робиться паралельно або надсилаються текстові повідомлення. Так, це помітно.😒 😒😒

Запрошення на зустріч із заголовком «Новини» або «Синхронізація» може змусити людину відчувати тривогу або навіть очікувати звільнення. Напишіть план і мету зустрічі або запропонуйте кожному члену команди по черзі писати план для ваших щотижневих зборів.

Мовчання

Мовчання може викликати у людей відчуття занепокоєння, особливо якщо ви побачили повідомлення або прочитали його й не відповіли. Якщо ви не маєте відповіді, напишіть «Я прочитав/ла, повернуся до тебе пізніше» та встановіть нагадування у тому ж мессенжері.

Зазвичай я домовляюся, що очі 👀 говорять усе це разом. З іншого боку, писати колегам у неробочий час — це шлях до вигорання для вашої команди. Спробуйте додати абревіатуру «Нема потреби відповідати до ранку» НПВР і не робіть це звичкою. 🙃

Командна робота

Візьміть за звичку запрошувати кожного члена команди представити свою частину роботи/презентації/чого завгодно — не представляйте все самі. Тримайте основну команду, яка керує роботою, залученою до усіх зустрічей, а внутрішніх консультантів — лише в курсі підсумків або ключових зустрічей. Якщо на зустрічі більше восьми осіб, подумайте навіщо. 

Пасивно-агресивне спілкування

Уявіть, а точніше, згадайте колегу, який домінує весь час зустрічі або розмовляє так голосно, що здається, що він кричить вам у вуха. Або колегу, яка узгодила проєкт і терміни, але не відповідає на текстові повідомлення чи листи, а час іде.

Щоразу, коли ви бачите пасивно-агресивну поведінку, пам’ятайте: те, що ви в голові думаєте і гадаєте «що відбувається?», нічого не вирішить. Спілкуйтесь. Спілкування є наріжним каменем ефективної командної роботи.

І хороша новина: навички активного слухання працюють так само, як і в офлайні, слава богу!👌😉
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 4 години тому

Як малому бізнесу ефективно реагувати на нестабільність економіки України

Даніелла Шихабутдінова 26 лютого 2024 17:00

Як діти працюють в ІТ, стендап-комік вчить протидіяти шахраям, а бізнес змінив ставлення до криптовалюти: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 26 лютого 2024 16:00

Гранти: безкоштовні гроші чи ще одна форма садомазохізму?

Роман Абрашин 26 лютого 2024 13:00

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 23 лютого 2024 18:00