Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чого українські диджитал-спеціалісти можуть навчити іноземних колег

Анна Носок
Анна Носок Власниця диджитал-агенцій A.A та POTOLOK
28 червня 2023 4 хвилин читання

Школа життя (а іноді й виживання) українських диджитал-фахівців навчила їх працювати у різних умовах, починаючи від маленьких бюджетів, але великих ідей, закінчуючи повітряними тривогами, відсутністю живлення у мережі та роботою у сховищах. Це не те, що хочеться бажати комусь пережити, але є чимало навичок і знань на вагу золота, які українські експерти у своїх нішах могли б передати іноземним.

Мікс швидкості та якості

Зробити якісно, але швидко, причому іноді на вчора, — це звична історія для українських креативників. Це з одного боку мінус, бо реалістичні терміни виконання завдань підвищують якість та зберігають ментальне здоров’я. Але українським маркетологам, SMM-менеджерам, таргетологам тощо звично робити все швидко, але при цьому якісно. 

Темпи сучасного життя вимагають швидкості, особливо коли йдеться про ситуативний маркетинг. В українському сегменті Twitter SMM-ники завжди придумують креативи під новини та збирають великі охоплення, але виграють лише ті, хто встигли в перший вагон. Іноді потрібно запостити щось в позаробочий час або у вихідний чи на свято, бо новини не обирають, коли трапитися. Американці не будуть спішити опублікувати це тут і зараз, щоб не запізнитися, а з часом усі новини втрачають актуальність. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Креативність

Українські диджитал-спеціалісти завжди працювали в умовах більш жорсткої конкуренції, ніж в США чи Європі, тому вимушені були отримувати багато освіти. Іноді спеціалісти роблять щось лише для свого портфоліо та реалізації, а не для заробітку, це теж впливає на креативність, бо спонукає робити не для галочки.

У будь-якій країні, яка живе в умовах меншої конкурентності, корисно буде поспілкуватися з нашими спеціалістами. Працюючи в США та з локальними спеціалістами, можу сказати, що наші мислять ширше, бо прагнуть до власної реалізації через свою роботу. 

Гнучкість та адаптивність

Обмежені ресурси, здатність працювати в складних умовах — навіть під час обстрілів, у метро під час повітряної тривоги, без постійного електропостачання зробили з українських спеціалістів богів адаптивності. Варто лиш згадати, як швидко ми підлаштувалися під умови на початку великої війни: хтось почав займатися волонтерством, створювати благодійні ініціативи, усі донатили та продовжують це робити, змінили стратегії та контент-плани під умови воєнного часу. 

Жонглювати обмеженими бюджетами вдавалося й раніше, а зараз це вийшло на новий рівень. Українські диджитальники володіють дуже гнучким мисленням та можуть ефективно працювати в умовах невизначеності. Ці навички ефективного розподілу ресурсів можуть бути корисними для іноземних колег у стартап-компаніях або проєктах з обмеженими фінансовими можливостями. 

Знання локального ринку

Українські маркетологи чудово розуміються на особливостях місцевих ринків, споживчих преференціях, культурних особливостях. Вони можуть поділитися цими знаннями з іноземними колегами, що дуже важливо для іноземних компаній при входженні на нові ринки або взаємодії з українською аудиторією.

Українські спеціалісти не жадібні та завжди радо поділяться досвідом і знаннями, отриманими на практиці. Подібний обмін важливий для обох сторін, тому диджитал-дипломатія повинна виходити на новий рівень.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Аудит маркетингу в компанії — інструмент для підвищення ефективності

Telesens IT-компанія 2 липня 2024 17:50

Як побудувати бренд спортсмена: п'ять кроків wow-маркетингу

Єлизавета Нечет 2 липня 2024 17:43

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як правильно налаштувати SMM, щоб збільшити взаємодію з клієнтом у 2 рази. Кейс VARUS

Катерина Селезень 27 червня 2024 16:48