Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як креативнику не зламати мозок на шляху в IT

Anastasia Boiko
Anastasia Boiko Welltech
25 листопада 2022 8 хвилин читання

Якщо ви креативник і вирішили, що готові розвиватися в IT, постає нетривіальне завдання, як не розгубитися серед тисячі курсів з підготовки та не переплутати кодинг з менеджментом. Тому я вирішила покроково розповісти, як проходила шлях із класичного маркетингу в ритейлі у IT-компанію. 

Зрозуміло, чому більшість з нас хоче у IT. В умовах війни досить складно знайти сферу, яка б прогнозувала стабільність і твердий ґрунт під ногами, не кажучи вже про можливість реалізації потенціалу та розвиток у галузі. Але будь-яка криза — це можливості. 

Маючи досвід у маркетингу та комунікаціях (раніше – менеджерка вау-проєктів «Сільпо»), я зробила висновок, що у кожній із сфер взяла для себе ключові хард і софт скіли, які доповнювали один одного і сприяли подальшому професійному розвитку, але мені завжди хотілося більшого: чогось масштабнішого та ґрунтовнішого.

Про старт роботи у Welltech

Я прийшла у Welltech на позицію контент продюсера Live Events для додатку FitCoach.

Однією із сильних сторін Welltech є круто організований онбординг. Далеко не всі компанії забезпечують поетапний та структурований старт роботи співробітника. 

Проте повірте, перший місяць у мене був стан здивованого смішного кота з гіфок в телеграмі: Сінк, Конфлюенс, Asana, Фіча, Slack! Я нотувала (і нотую) усі нові слова у робочий блокнот, а перед сном гуглю і завчаю. Ставлю очевидні запитання розумним людям, намагаючись швидко адаптуватися у новій реальності. А ще застосовую більшість навичок, які здобувала роками. Тут знадобилась і аналітика, обробка даних, і копірайтинг, візуалізація, робота з контентом і комунікації.

Тому будьте готовими зіштовхнутися із структурованістю, впорядкованістю і грамотно налаштованими процесам, які постійно вдосконалюються для підвищення ефективності роботи. Тож якщо ви сумуєте за хаосом і проектами, які треба було запустити ще місяць тому (привіт креативним агенціям) —  подумайте, чи збалансований спосіб життя і особистий час того варті :)

Розуміючи побоювання та челенджі спеціалістів, поділюсь власними рекомендаціями з чого варто починати свій шлях в ІТ, якщо ти контент-менеджер.

Про силу перших кроків на новій посаді

На початку лютого я спакувала у валізку спогадів 3D-мультики, проекції хвиль на магазинах, екрани для шпигунства і тач-екрани з казками Ірени Карпи, щоб стрибнути ще вище, до своїх амбіцій роботи в ІТ. 

Перед стартом в IT вирішила реалізувати давню мету Global Volunteering і поїхала до Туреччини. З одного боку, хотіла закрити для себе гештальт волонтерства, а з іншого, розуміла, що для роботи у IT-компанії потрібна хороша англійська. А прокачати її на достатньому рівні за півтора місяці ти можеш лише у англомовному середовищі.

Тож, коли ви запитаєте, з чого почати — з себе (читати «з мови»). Шукайте способи спілкуватися з іноземцями, читайте книги/статті, дивіться TED, слухайте подкасти, а краще — знайдіть собі друзів за кордоном і хай послухають ваші помилки у реченнях :) Це ефективно і безболісно.

Не на кожній позиції потрібно бути проджект-менеджером, якому потрібно знати чи це React, чи Angular, чи Python, etc. Безумовно, важливо розуміти контекст напрямку, з яким працюєш, але де куди важливіше не «бути королем усіх вечірок». На багатьох позиціях від вас цього не вимагатимуть. Робіть те, що вмієте найкраще. Якщо це креативне бачення у дизайні, стратегічне мислення і вміння організовувати роботу креативних команд — чудово. Рухайтеся в цьому напрямку. 

Для позиції контент-менеджера, вам знадобляться знання з аналітики, планування і контроль за виконанням проєкту. Працюватимете з бюджетуванням, взаємодіятимете зі стейкхолдерами, корисним буде використовувати у роботі фреймворк Scrum, скіли управління творчою командою, тощо.

Щодо мене, я б радила пройти курс project-менеджера в IT. Наприклад Project Management Essentials in IT. Red Camp. Чи курси школи Projector. Це може допомогти вам краще зрозуміти галузь та зануритись у світ ІТ. А ще у Welltech є власна академія, де ви  можете знайти корисні напрямки для себе, наприклад digital marketing.

Також раджу прочитати книгу «Hooked» («На гачку») Ніра Еяля. Вона про те, як мега успішні компанії створюють продукти, які викликають залежність. Корисною буде для всіх, хто працює у продуктовій компанії. 

І взагалі, наразі для українців відкрито багато ресурсів, де у вільному доступі можна знайти корисні матеріали. 

У багатьох складається хибне твердження що креативні скіли не знадобляться у «сфері цифр і програмування». Неправда. В залежності від особливостей продукту, вам може знадобитися усе: від знання архітектури, мови мистецтва, йоги, законів Парето до принципів утеплення будинків. Так я колись починала свій шлях із SEO-статей.

Про пріоритети в роботі

Обираючи напрямок — ставте на перше місце свої принципи і цінності, але не забувайте про інтереси.

Навряд чи вам буде цікаво копатися у сухих цифрах, працюючи над розробкою CRM, без можливості реалізації свого креативного бачення. Саме за таким принципом я обирала роботу з фітнес-додатком. Спорт — невід'ємна частина мого життя, а отже я сама є цільовою аудиторією свого продукту. Значно цікавіше і простіше поринати у нову сферу, коли ти бачиш внутрішню опору. Тоді ти зможеш заспокоїти внутрішнього критика, чи приглушити синдром самозванця, який часто є «найкращим другом» креативників і не боятися розширювати межі, пізнаючи свій потенціал.

Як «виловити свою рибу» в океані інформації, щоб потім не шкодувати часу

Не фокусуйтеся на усіх напрямках водночас: від тестувальника і розробника до веб-дизайнера і проджекта. Заваріть собі чаю, візьміть чистий аркуш і випишіть усі напрямки, що викликають щиру цікавість. Якщо gut feeling підказує, що ви зможете реалізувати свої навички комунікаційника і доповнити цінність IT-продукту — починайте діяти! 

Маркетинг — це Rock`n`Roll. Наша царина регулярно проходить цикл повного оновлення раз на декілька років. В цьому і сіль цієї сфери: ти маєш завжди тримати руку на пульсі. Все, що ти знав вчора, вже завтра під впливом економічних криз, нової хвилі ковіду, чи, в умовах війни може втратити свою доцільність.

Єдине, що вас зупиняє — страх невідомості. Навіть маючи за плечима достатній бекграунд hard and soft skills — змінювати напрям діяльності завжди лячно.

Креативник в ІТ — це збірний образ. Зʼявляється все більше можливостей обрати контент-маркетинг, або ж роль стратега, чи поєднувати кілька спеціальностей і контролювати в цих напрямках усі процеси. Так само, як і у інших сферах, маркетолог у tech виконує низку задач: від аналізу ринку й стратегічного планування до створення контенту, його оптимізації та аналітики ефективності.

І хоч ці задачі, в здебільшому, розподіляються між спеціалістами, знання основ дизайну, володіння пером та вміння зробити базовий монтаж відеоролика є великим плюсом.

Якщо ваш вибір зупиниться на розвитку у контент-команді, будьте готовими  працювати із задачами дослідження ринку, аналізу конкурентів, формування контент-стратегії та створення унікального продукту, який нестиме цінність для користувачів, буде вірусним і викликатиме бажання «добавки».

Замість висновку 

Прагніть знайти роботу, яка спонукатиме ваш мозок працювати не з 9-18, а шукати рішення для задач у цілком різних сферах. Іноді серіал на Netflix може дати ідею для інтерпретації нового проекту, чи художня книга покаже інший кут, під яким можна розглядати певну ситуацію.

Найважливіше от що: не знати чогось — круто! Ставити собі питання: «Я хочу зробити це щоб що?», — круто! Розвиватися і сприймати роботу у новій сфері як пригоду — круто!

Впевнена, скільки б часу не пропрацював в IT, ставити банальні питання розумним людям — невід'ємна частина твого зростання. «I`m still learning» — the most powerful and humble attitude in the world.

Stay hungry. Stay foolish. Right?

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ІТ-столиця України переживає війну

Владислав Миронович 4 години тому

Customer Development та Customer feedback: важливий інструмент для успішного запуску стартапів та масштабування бізнесу

Дар'я Кушнір 7 годин тому

Нова етика українського бізнесу. Яку економіку ми будуємо?

Ivan Verstyuk 9 годин тому

Зима близько: якою вона буде для українських B2B-компаній

Владислав Миронович 28 листопада 2022 17:30

Криптозломи: до чого слід підготуватися до кінця 2022 року

Владислав Миронович 28 листопада 2022 15:30