Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

10 передбачень для геймдев-індустрії на 2024 рік

Анна Нагорна
Анна Нагорна
26 січня 2024 4 хвилин читання

Минулий рік став роком масових скорочень в ІТ: по всьому світу роботу втратили понад 260 тис. спеціалістів, зокрема у геймдеві. А що принесе індустрії 2024-й? SPEKA зібрала для вас найцікавіші інсайти від експертів.

Засновниця рекрутингової агенції Values Value та сервісу пошуку роботи InGame Job Тетяна Локтіонова прогнозує, що на індустрію чекатимуть такі тренди:

1. Менше ігор, менше прибутку

У 2023-му світ побачив десятки успішних тайтлів. Однак цього року (принаймні станом на січень) буде менше релізів, що позначиться на доходах студій та маркетплейсів. Steam може недоотримати 2,5% прибутку у 2024 році через меншу кількість нових ігор, а також зростання популярності сервісів підписок.

2. Домінування великих франшиз

Ігрові франшизи Ігрові франшизи

Масові звільнення та урізання бюджетів минулого року призведуть до того, що у 2024-му індустрія намагатиметься максимально уникати ризиків. Тож є вірогідність, що розробники не братимуться за нові тайтли і зроблять ставку на перевірені франшизи, як це робить Ubisoft багато років поспіль.

3. Зірковий час інді

А поки великі студії будуть зайняті штампуванням франшиз, інді-розробники перехоплять ініціативу зі створення наступних шедеврів. 

Очікується, що саме незалежні розробники представлять найбільше оригінальних тайтлів у 2024 році.

4. Китайська криза

Китайський геймдев може зіткнутися з новими політичними обмеженнями. Це призведе до скорочення ринку мобільних ігор, де Китай посідає провідне місце за кількістю розробок і гравців. А також ускладнить доступ до фінансування невеликим студіям та стартапам, які залежать від інвестиційного гіганта Tencent.

Китайська телеком-компанія Tencent, один із найбільших інвесторів  Китайська телеком-компанія Tencent, один із найбільших інвесторів 

5. Більші заробітки «мобілок»

Навесні 2024 року набуде чинності норматива ЄС (The EU Digital Markets Act), яка дозволяє стороннім платіжним операторам надавати послуги у маркетплейсах, застосунках тощо. Тож мобільні розробники зможуть уникати комісій AppStore або GooglePlay й отримувати більше доходів від продажу ігор та ігрових предметів. Принаймні в Європі.

6. І знову скорочення

На жаль, у 2024-му ми також спостерігатимемо звільнення та урізання бюджетів у геймдеві, хоча і менш масштабне. Може зрости попит на аутсорс-співробітників, оскільки це значно дешевше, ніж наймати працівника у штат. А ще скоротиться темп зростання зарплат, щоправда, на фахівцях рівня senior та вище це не позначиться.

Скорочення ІТ-спеціалістів у світі у 2022-2024 роках Скорочення ІТ-спеціалістів у світі у 2022-2024 роках

7. ШІ-дружній Steam

Політика Steam стала більш дружньою до ігор із контентом, створеним за допомогою штучного інтелекту. Принаймні компанія не буде банити такі ігри. А це нові можливості для невеликих команд, які тепер зможуть спокійно використовувати Midjourney для генерації артів, кодувати та локалізувати свої ігри за допомогою ШІ-інструментів.

А що кажуть інші експерти?

На думку лідерів геймдев-індустрії, опитаних порталом Games Industry.biz, у 2024 році ми будемо спостерігати ще й такі тренди:

8. Впровадження ШІ в ігри та розробку

Штучний інтелект допоможе подолати одну з найбільших перешкод у геймдеві — необхідність кодити. Як результат, більше «нетехнічних» людей зможуть створювати ігри.

ШІ також отримає застосування безпосередньо в іграх, наприклад, для створення реалістичних діалогів і більш природної поведінки NPC (це вже обговорюється для Dragon’s Dogma 2 і Grand Theft Auto 6).

9. Стрімке зростання ігрових передплат

На думку експертів, 2024-й буде вдалим роком для сервісів передплат на ігри (Xbox Game Pass, PlayStation Plus тощо). Загальна кількість придбаних передплат сягне 200 млн. Це буде стимулом для компаній і надалі покращувати такі сервіси.

10. Більший інтерес до ігор поза індустрією

У 2024 році розважальні компанії, які зазвичай не займаються тільки іграми, продовжать інтегрувати їх у свої сервіси та інвестувати у розроблення. Серед них Netflix, Meta, музичні стримінгові платформи, спортивні компанії та платформи e-commerce на кшталт Aliexpress.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google випускає Gemini Code Assist як конкурента Copilot Enterprise

Вікторія Рудзінська 9 квітня 2024 17:18

Чи замінить ШІ людей як робочу силу та які вакансії під загрозою

Владислав Паливода 9 квітня 2024 07:46

Світовий кіберспорт: як формувалася індустрія

Владислав Миронович 4 квітня 2024 10:30

Тренд на здоровий сон: як ШІ-пристрої допомагають покращити якість відпочинку

Олександр Бондар 29 березня 2024 14:00

Адаптуйся, співпрацюй та захищайся: тренди, які чекають на компанії у 2024-му

Данило Белов 28 березня 2024 15:30