Минулий рік став роком масових скорочень в ІТ: по всьому світу роботу втратили понад 260 тис. спеціалістів, зокрема у геймдеві. А що принесе індустрії 2024-й? SPEKA зібрала для вас найцікавіші інсайти від експертів.
Засновниця рекрутингової агенції Values Value та сервісу пошуку роботи InGame Job Тетяна Локтіонова прогнозує, що на індустрію чекатимуть такі тренди:
1. Менше ігор, менше прибутку
У 2023-му світ побачив десятки успішних тайтлів. Однак цього року (принаймні станом на січень) буде менше релізів, що позначиться на доходах студій та маркетплейсів. Steam може недоотримати 2,5% прибутку у 2024 році через меншу кількість нових ігор, а також зростання популярності сервісів підписок.
2. Домінування великих франшиз
Ігрові франшизи
Масові звільнення та урізання бюджетів минулого року призведуть до того, що у 2024-му індустрія намагатиметься максимально уникати ризиків. Тож є вірогідність, що розробники не братимуться за нові тайтли і зроблять ставку на перевірені франшизи, як це робить Ubisoft багато років поспіль.
3. Зірковий час інді
А поки великі студії будуть зайняті штампуванням франшиз, інді-розробники перехоплять ініціативу зі створення наступних шедеврів.
Очікується, що саме незалежні розробники представлять найбільше оригінальних тайтлів у 2024 році.
Підписуйтеся на наші соцмережі
4. Китайська криза
Китайський геймдев може зіткнутися з новими політичними обмеженнями. Це призведе до скорочення ринку мобільних ігор, де Китай посідає провідне місце за кількістю розробок і гравців. А також ускладнить доступ до фінансування невеликим студіям та стартапам, які залежать від інвестиційного гіганта Tencent.
Китайська телеком-компанія Tencent, один із найбільших інвесторів
5. Більші заробітки «мобілок»
Навесні 2024 року набуде чинності норматива ЄС (The EU Digital Markets Act), яка дозволяє стороннім платіжним операторам надавати послуги у маркетплейсах, застосунках тощо. Тож мобільні розробники зможуть уникати комісій AppStore або GooglePlay й отримувати більше доходів від продажу ігор та ігрових предметів. Принаймні в Європі.
6. І знову скорочення
На жаль, у 2024-му ми також спостерігатимемо звільнення та урізання бюджетів у геймдеві, хоча і менш масштабне. Може зрости попит на аутсорс-співробітників, оскільки це значно дешевше, ніж наймати працівника у штат. А ще скоротиться темп зростання зарплат, щоправда, на фахівцях рівня senior та вище це не позначиться.
Скорочення ІТ-спеціалістів у світі у 2022-2024 роках
7. ШІ-дружній Steam
Політика Steam стала більш дружньою до ігор із контентом, створеним за допомогою штучного інтелекту. Принаймні компанія не буде банити такі ігри. А це нові можливості для невеликих команд, які тепер зможуть спокійно використовувати Midjourney для генерації артів, кодувати та локалізувати свої ігри за допомогою ШІ-інструментів.
Штучний інтелект допоможе подолати одну з найбільших перешкод у геймдеві — необхідність кодити. Як результат, більше «нетехнічних» людей зможуть створювати ігри.
ШІ також отримає застосування безпосередньо в іграх, наприклад, для створення реалістичних діалогів і більш природної поведінки NPC (це вже обговорюється для Dragon’s Dogma 2 і Grand Theft Auto 6).
9. Стрімке зростання ігрових передплат
На думку експертів, 2024-й буде вдалим роком для сервісів передплат на ігри (Xbox Game Pass, PlayStation Plus тощо). Загальна кількість придбаних передплат сягне 200 млн. Це буде стимулом для компаній і надалі покращувати такі сервіси.
10. Більший інтерес до ігор поза індустрією
У 2024 році розважальні компанії, які зазвичай не займаються тільки іграми, продовжать інтегрувати їх у свої сервіси та інвестувати у розроблення. Серед них Netflix, Meta, музичні стримінгові платформи, спортивні компанії та платформи e-commerce на кшталт Aliexpress.