Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як випустити інді-гру у Steam: поради

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
31 серпня 2023 5 хвилин читання

Вирішили створити пригодницький симулятор українця чи варгейм проти москалів? Щоб не витратити зусилля на розроблення дарма, враховуйте особливості релізу гри.

Проєкт GameSensor проаналізував, як впливають ціни, оцінки гравців та дата релізу на успіх гри у Steam. SPEKA розбиралася, на що звертати увагу під час випуску власних інді-ігор.

Як випустити гру в Steam: інструкція та поради Як випустити гру в Steam: інструкція та поради

Наскільки важливими для успіху у Steam є оцінки гравців 

Зазвичай покупці зважають саме на думку інших гравців. Навіть якщо це довгоочікуваний реліз із великою аудиторією, оцінка відображатиме загальний рівень якості гри і її відповідність очікуванням — негативні відгуки відлякають потенційних покупців. 

Та гучне ім’я робить свою справу. Так, попри низьку оцінку (3 зірки з 5) та достатньо високу вартість (приблизно $70), гра Call of Duty: Modern Warfare II посідає перше місце за реалізацією продажів серед тих, хто додав гру у вішліст, та друге місце після пригодницької RPG-відеогри ELDEN RING за кількістю продажів у перший місяць.

Стратегія серії Call of Duty полягає у щорічному випуску нової гри. Це дозволяє видавцю нівелювати падіння продажів продукту через деякий час після релізу завдяки величезній аудиторії фанатів. Подібної стратегії дотримується і GTA.

Трейлер Call of Duty: Modern Warfare II / YouTube

Але висока оцінка гравців ELDEN RING дозволила грі краще за Call of Duty утримувати відносний коефіцієнт конверсії у покупця. За три місяці кількість місячних продажів у порівнянні з початковими у ELDEN RING збільшилася на 79,6% (з 779 860 до 979 823), тоді як у Call of Duty на 75,9% (з 569 953 до 749 945). Тож оцінка does matter.

Трейлер ELDEN RING / YouTube

Як впливає дата релізу на успіх гри у Steam

  • Ретельно плануйте дату релізу, адже інші видавці можуть запланувати випуск своєї гри у Steam на той самий період. 
  • Враховуйте спеціальні події та сезонні знижки. Так, випуск гри у гарячий сезон (восени чи перед новим роком) може підвищити видимість та продажі великого проєкту. Однак для інді-ігор ситуація інакша. Конкуренція високобюджетних проєктів з великими маркетинг-витратами зменшує ймовірність отримання органічного трафіку чи уваги медіа. Тому новачкам, навпаки, краще не випускатись у гарячий сезон.

Чи є сенс доробляти гру після релізу у Steam

Відомі бренди почали виходити у прокат з недопрацьованими іграми й дороблювати їх після початку продажів. Однак для інді-ігор день релізу майже завжди — єдиний шанс справити враження: подальшу зміну продукту вже не будуть висвітлювати ЗМІ. Тому слід випускати готовий продукт без багів, не сподіваючись поступово їх фіксити. 

Але оновлення важливі. Навіть невеликі ігри можуть знайти шанувальників завдяки постійним бонусам від розробників.

Як впливає вартість на продаж гри у Steam

Великі знижки та розпродажі мотивують геймерів робити нові покупки. Але найважливішою є наявність регіональних цін (адаптація видавця до умов формування суспільної вартості товарів за географічними зонами. — Ред.).

Відомі франшизи можуть не враховувати особливості регіонів і ставити високу ціну. Однак для інді-ігор ситуація інакша. Наприклад, гра VALKYRIE ELYSIUM, що вийшла у 2022 році, не має регіональних цін. Її релізнули з фіксованою ціною $60. Гра не виправдала сподівань покупців, через що отримала багато низьких оцінок. Врешті VALKYRIE ELYSIUM стала абсолютним провалом щодо кількості продажів за перші 30 і 90 днів відповідно до розміру вішлиста, хоча до релізу у список бажань гру додали приблизно 298 тис. користувачів Steam, лише 3,35% із них придбали цю гру у перший місяць і 7,37% у перші три місяці.

Трейлер VALKYRIE ELYSIUM / YouTube

Є й інша стратегія — почати з безплатного проєкту. Після релізу такої гри розробники вирішують, скільки коштуватиме наступна версія чи розширення, адже аудиторію вони вже мають. 

Наприклад, популярний екшн-шутер Warframe формально безплатний, але у нього досить важко грати без донатів. Усі доповнення гри разом коштуватимуть приблизно $50.

Трейлер Warframe / YouTube

Поради розробникам та видавцям на Steam

Перед випуском інді-гри важливо:

  • Провести маркетингові дослідження, які визначають цільову аудиторію та її очікування від гри.
  • Вказати ціну, враховуючи конкурентні пропозиції на платформі.
  • Випустити вже готовий продукт, не сподіваючись усувати баги вже після випуску, як роблять деякі відомі видавці.
  • Вибрати оптимальну дату випуску, щоб зменшити конкуренцію і мати більші шанси привернути увагу ЗМІ.
  • Підтримувати взаємодію зі спільнотою на форумах та у соцмережах і регулярно оновлювати гру.

Ігрова індустрія постійно змінюється, тож стратегії успіху можуть варіюватись. Відстежуйте нові тренди, аналізуйте поведінку гравців і пристосовуйтеся до змін.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У що пограти наступного тижня: ігрові релізи з 11 по 15 грудня

Богдан Камінський 8 годин тому

Результати The Game Awards 2023. Хто переміг у номінаціях шоу

Назарій Присяжнюк 8 грудня 2023 17:51

Тріумф Baldur’s Gate 3: хто переміг на The Game Awards 2023

Богдан Камінський 8 грудня 2023 15:52

Rockstar офіційно анонсувала Grand Theft Auto VI: перші деталі про гру та реакції на трейлер

Богдан Камінський 5 грудня 2023 19:43

Вийшов перший трейлер Grand Theft Auto VI — відео

Богдан Камінський 5 грудня 2023 02:03