Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

9 ШІ-інструментів, що допоможуть писати код швидше

Ганна Гілова
Ганна Гілова
23 листопада 2023 5 хвилин читання

ШІ вже здатен підвищити нашу продуктивність. ChatGPT відповідає на запитання, готує самарі текстів чи перекладає їх. Інші ШІ-сервіси допомагають програмістам виявляти та виправляти баги, писати шаблонні частини коду, знаходити необхідні функції та пришвидшувати розроблення.

SPEKA зібрала топ ШІ-асистентів, які значно спростять процес написання коду.

ШІ-інструменти, які допоможуть писати код швидше ШІ-інструменти, які допоможуть писати код швидше

GitHub Copilot

  • Ціна: від 0 до $10/місяць

Copilot — ШІ-асистент для кодингу, що працює як розширення для редакторів Visual Studio, VS Code, Neovim, JetBrains IDEs. Найбільше підходить для мов програмування Python, JavaScript, TypeScript, Ruby та Go.

Copilot використовує мовну модель OpenAI Codex, яка знаходить рішення із загальнодоступних кодів, а також «перекладає» мови програмування на людську англійську. Розробники заявляють, що цей інструмент дозволяє пришвидшити роботу на 55%.

Це розширення може пропонувати цілі рядки коду, окремі функції, писати коментарі та розв’язувати питання безпеки. Для початку роботи з Copilot потрібно авторизуватися/зареєструватися у GitHub та перезапустити редактор.

Невдовзі вийде застосунок GitHub Copilot для iOS та Android.

Якщо ви студент чи вчитель, ви можете користуватись GitHub Copilot безкоштовно.

IntelliSense 

  • Ціна: безкоштовно

IntelliSense від Microsoft допомагає програмістам у редакторах коду Visual Studio, Visual Studio Code, Visual FoxPro тощо. Так, він пропонує автодоповнення і рефакторинг для покращення структури коду, а також відображає документацію з методами, функціями та можливостями конкретних C#, JavaScript, Python, Java та інших мов програмування.

DeepCode

  • Ціна: від 0 до $53/місяць

DeepCode — ще один стартап на основі штучного інтелекту, що сканує код на наявність помилок, вразливостей безпеки та проблем із продуктивністю. Для написання коду можна використовувати IDE від Visual Studio. DeepCode також має плагіни для GitHub, BitBucket, GitLab і Slack, що дозволяє без проблем переглядати сторонній код.

Amazon CodeWhisperer

  • Ціна: від 0 до $19/місяць

Amazon CodeWhisperer пропонує фрагменти коду, коли ви пишете текстовий опис завдання. Так, ви можете попросити CodeWhisperer створити аутентифікацію користувача для сайту, і він напише цілу функцію за запитом. 

CodeWhisperer підтримує мови Python і JavaScript та інтегрується з IDE VS Code та GitHub.

TabNine Autocomplete

  • Ціна: від 0 до $15/місяць 

Цей ШІ вивчає ваш стиль кодування та зважає на нього, щоб пропонувати кращі варіації змінних, структуру даних і шаблони. Сумісний із 25 мовами програмування, зокрема з Python, Java, JavaScript, PHP, Go та Rust. 

TabNine інтегрується з такими IDE, як VS, VS Code, Neovim, Sublime та інші.

Безкоштовний план дає доступ до ком’юніті TabNine та короткі доповнення коду.

Divi AI

  • Ціна: від 0 (пробний період) до $10,6/місяць

Divi AI — один із найпопулярніших помічників для написання коду для сайтів WordPress. Цей інструмент вбудований у конструктор сторінок Divi. Він дає змогу генерувати зображення, текст та програмні функції для розроблення вебсторінок. 

Divi AI пропонує демоверсію зі 100 безкоштовними спробами.

Replit Ghostwriter 

  • Ціна: від 0 до $10/місяць

Ghostwriter від Replit виявляє помилки, допомагає їх виправити та коментує код. Ghostwriter працює з кодом на HTML, CSS, Python, Ruby, JavaScript, TypeScript, C++, Jason та інших мовах. Він досить швидкий — середній час відповіді становить 500 мс. Для Ghostwriter можна використовувати імпортований код із GitHub або іншого сховища Git. 

Сам Replit має власну спільноту та IDE у браузері, що дозволяє спільне кодування.

 Sourcegraph Cody

  • Ціна: від 0 до $50 тис./місяць

Sourcegraph Cody — ще один помічник на основі ШІ, який допомагає знайти у базі даних код і хто його оновив, зважаючи на назву функції, файлу або опису. Також він здатен створювати код самостійно за допомогою ваших пояснень, виявляти помилки та пояснювати складні частини коду зрозумілою мовою.

Sourcegraph Cody безкоштовний для приватних осіб.

Codiga 

Ціна: від 0 до $14/місяць

Codiga — інструмент на основі ШІ, який допомагає розробникам писати код якісніше, швидше та безпечніше. Він дозволяє проводити статичний аналіз коду для виявлення помилок, налагодити автоматичну перевірку та виправлення, а також створювати фрагменти коду самостійно.

Codiga сумісна із такими середовищами розробки, як VS, VS Code, JetBrains, GitHub, GitLab, Bitbucket та інші. 

Інші матеріали

Adobe представила помічника на основі ШІ

Юлія Мирська 5 годин тому

Компанії Lenovo та Anaconda будут спільно працювати над штучним інтелектом

Максим Красіков 23 лютого 2024 13:55

ШІ для розваги — топ ресурсів, щоб згаяти час із штучним інтелектом

Олександр Тартачний 22 лютого 2024 17:00

Вартість Nvidia збільшилася майже до $2 трлн

Максим Красіков 22 лютого 2024 16:18

Google призупинить створення зображень людей на Gemini

Максим Красіков 22 лютого 2024 15:30