Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нова хвиля масових звільнень у технокомпаніях малоймовірна — експерти

Богдан Камінський
Богдан Камінський
12 січня 2024 3 хвилин читання

Початок 2024 року ознаменувався черговою низкою звільнень у технологічних компаніях. Проте експерти заспокоюють, що повторення масштабних скорочень минулого року навряд чи відбудеться.

Про це пише Wired.

Раніше цього тижня компанії Duolingo, Twitch, Amazon та Google оголосили про звільнення сотень співробітників. Також скоротила персонал соцмережа Discord.

Однак, на думку аналітиків, ці новини не означають, що 2024 рік буде таким же важким, як попередні. Нинішні звільнення є менш масштабними, ніж наприкінці 2022 та 2023 років. Тоді компанії на кшталт Google, Amazon і Meta скоротили десятки тисяч працівників після бурхливого зростання.

За словами старшої економістки компанії Lightcast Рейчел Седерберг, технологічний сектор загалом виглядає здоровим. Споживчі звички стабілізувалися після стрімких змін під час пандемії COVID-19. А деякі з цих останніх скорочень стосуються конкретних відділів і продуктів, і можуть бути лише частиною ведення бізнесу.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Компанії постійно приймають рішення про те, на чому вони хочуть зосередитися, і іноді це відбувається у вигляді скорочення робочих місць
Рейчел Седерберг

Точкові скорочення в технокомпаніях можуть продовжитися

Седерберг застерегла, що у найближчі місяці компанії можуть продовжити невеликі цільові скорочення. Але вона не очікує «зараження» звільненнями у технологічних компаніях чи інших галузях.

Доцент кафедри менеджменту Колумбійської бізнес-школи Деніел Кім вважає, що ситуація відрізняється від того, що відбувалося у 2022-2023 роках. Оскільки компанії шукають способи використання та монетизації автоматизації та генеративного ШІ, «відбувається перебалансування» ринку праці та пріоритетів, каже він. 

Минулого року кількість робочих місць, пов'язаних з генеративним ШІ, швидко зростала, навіть попри те, що технологічна галузь стикалася з численними скороченнями.

Ринок праці в американському IT стабілізувався

Компанія Layoffs.fyi, яка відстежує скорочення робочих місць у технологічній галузі, підрахувала, що у 2024 році вже було втрачено 4,5 тис. робочих місць. Протягом 2022 та 2023 років скорочення торкнулися понад 400 тис. людей.

В цілому ринок праці залишається стабільним. У грудні рівень безробіття в США становив 3,7%, а серед технічних спеціалістів — лише 2,3%. Проте наприкінці 2023 року деякі технічні працівники намагалися знайти нову роботу.

Хоча великі технологічні фірми здійснили значні скорочення, працівники ІТ-галузі працевлаштувалися в інших секторах, таких як уряд, виробництво та сільське господарство. А деякі з них сприйняли звільнення як можливість заснувати власні стартапи.

Раніше SPEKA писала, що Unity звільнила 1800 співробітників на початку 2024 року.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Kharkiv IT Cluster: бронювання, критичність та «Дія.Сіті» — як айтівцям працювати у 2024-му?

Olga Sukhorukova 15 годин тому

Чому платити онлайн зручніше

Анна Старкова 22 липня 2024 13:50

Як німецький уряд підштовхнув крипторинок до відновлення: огляд

Павло Осадчук 22 липня 2024 08:51

Хакери з рф зламали FleepBot: Держспецзв’язок

Максим Красіков 21 липня 2024 14:44

Чому IT-фахівці обирають SKOGUR?

Анна Старкова 17 липня 2024 09:57