Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Duolingo звільняє перекладачів та починає використовувати ШІ

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
9 січня 2024 3 хвилин читання

Сервіс вивчення іноземних мов Duolingo звільняє живих перекладачів та переходить на переклади за допомогою штучного інтелекту. За два тижні після того, як про скорочення у грудні 2023 року повідомив користувач Reddit, платформа отримала потужну хвилю критики, пише Dexerto. 

Ось останній електронний лист, який я отримав два тижні тому. Я пропрацював там п'ять років. У нашій команді було чотири людини: двох із нас звільнили, решта переглядатиме вміст ШІ, щоб переконатися, що він прийнятний.
користувач Reddit No_Comb_4582, колишній перекладач Duolingo
Такі листи Duolingo надіслала працівникам 15 грудня 2023 року Такі листи Duolingo надіслала працівникам 15 грудня 2023 року

Як Duolingo замінила людей штучним інтелектом

Duolingo використовує ШІ як частину сервісу щонайменше від березня 2023 року. Тоді компанія анонсувала преміальну підписку Duolingo Max з функціями GPT-4 для створення персоналізованих вправ з вивчення мови для користувачів. Пізніше Duolingo назвала ШІ базою свого бізнесу, яка має зробити вивчення мов більш доступним.

Ще у вересні 2023 року компанія підкреслювала, що про заміну живих вчителів штучним інтелектом не йдеться.

Не йдеться про те, щоб замінити вчителів. Це повне використання технологій для покращення результатів. За допомогою ШІ Duolingo може забезпечити доступ до якісної освіти там, де немає доступу до хороших шкіл, вчителів та тестових центрів.
блог Duolingo, вересень 2023-го

Користувачі Duolingo неоднозначно висловлюються про функцію перекладу Pivot to AI. У соцмережах багато хто висловив розчарування перспективою заміни експертного людського перекладу на ШІ. Деякі дописувачі закликали до повного кенселингу компанії.

Інші вважають це ще однією  жертвою прогресу, мовляв, перекладачі не єдиними, чия робота стала неауктуальною з появою ШІ.

Як заміну перекладачів на ШІ коментують у Duolingo

Після скандалу в Duolingo заперечили масові звільнення. За версією компанії, підрядники були виведені з борту наприкінці 2023 року, оскільки їхні проєкти завершилися. Це, мовляв, вплинуло лише на невелику частку контракторів, а більшість підрядників Duolingo роботу зберегли. 

До того ж, як наголосили у Duolingo, компанія досі послуговується експертами-людьми для створення контенту, хоча штучний інтелект використовується для багатьох цілей.

Duolingo від 2011 року став найпопулярнішим застосунком для вивчення мов у світі. Він використовує гейміфікований підхід для навчання різних мов — від поширених іспанської та італійської до таких, що перебувають під загрозою зникнення, як-от навахо та гавайська.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Opera посилює співпрацю з Google для впровадження ШІ

Владислав Паливода 28 травня 2024 18:55

Улітку школярі та студенти зможуть у Львові вивчити базові ШІ-технології

Кіра Іванова 28 травня 2024 15:28

Netpeak розповість про технології Cloud Marketing та AI вже 30 травня

Кіра Іванова 28 травня 2024 13:56

ЗСУ планують широко впроваджувати ШІ

Владислав Паливода 26 травня 2024 10:00

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57