Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

10 кроків для збереження команди в кризовий час

Bogdan Levchenko
Bogdan Levchenko CEO at iplace
22 травня 2024 5 хвилин читання

Одна з найбільш актуальних задач для сучасного українського бізнесу – зберегти команду в кризовий час і в умовах максимальної турбулентності. Я хочу поділитися з вами досвідом нашої компанії iplace із виконання цієї задачі. 

Привіт, мене звати Богдан Левченко, і я CEO агенції iplace. В маркетингу вже 17 років. З 2011-го відповідаю за стратегічний розвиток агенції. За цей час компанія зросла в 7 разів, як в людях, так і в грошах. Згідно з рейтингом IAB, входить до ТОП-10 найкращих агенцій України (в категоріях – медіа та перформанс маркетингу). Крім цього, iplace — п'ятиразовий фіналіст Effie Awards Ukraine. Але всі наші досягнення не гарантують нам безпечного і спокійного майбутнього. Особливо в кризових умовах. Потрібно вчасно трансформуватись і змінюватись.

Кроки, які були зроблені мною, дозволили зберегти 80% команди. Перший рік повномасштабного вторгнення ми взагалі нікого не звільняли. За весь час повномасштабної війни з компанії була звільнена лише одна людина. І весь цей час керівництво проявляло максимально можливу підтримку всім співробітникам. Отже, які кроки ми для цього робили?

Крок 1. Абсолютна відкритість і чесність

В стресових обставинах люди потребують максимальної відкритості й чесності у стосунках. Інакше морально-психологічний стан буде тільки погіршуватись, відчуття особистої безпеки для працівника зійде нанівець. Вкрай важливо чесно поговорити з командою, розказати про реальний стан справ у компанії та кроки для збереження належних умов праці.

Крок 2. Оперувати цифрами

Будь-які правильні гасла повинні підкріплюватись цифрами. Ми вирішили показати всю фінансову модель, яка є наразі в компанії — оборот та маржа. Показали загальні витрати й прибутки. Кожна цифра – особистий вклад кожного працівника.

Крок 3. Визначити пріоритети

Ми деталізували перед командою всі показники по обороту та маржі на найбільших клієнтів. Таким чином команда зрозуміла, хто є важливою складовою фінансової стабільності компанії та яких клієнтів ми маємо залучити, щоб стало краще.

Крок 4. Обговорити плани

Кожен працівник має знати про плани компанії. Це додає впевненості команді. В нашій компанії існує план на 1-3 місяці або пів року, і вся команда старається його дотримуватися. Є цілі, є план – є мотивація та енергія.

Крок 5. Пояснювати непопулярні кроки

Важливо не приховувати інформацію про звільнення і, якщо це необхідно, детально пояснювати, кого і для чого збираються звільнити. У працівників має бути чітке розуміння, що звільнення обмежиться тільки заявленими штатними одиницями.

Крок 6. Збирати фідбеки

Фідбеки від команди – надважливі. Чи все їм зрозуміло? Чи потрібна ще якась інформація? Чи розділяють вони погляди керівництва? Чи готові вони приймати умови, які були озвучені? Немає бути ніяких непорозумінь.

Крок 7. Визначити чекпоінти

В нашій компанії ми встановили чіткі строки інформування щодо динаміки справ, щоб люди розуміли, чи покращується ситуація. Це дисциплінує команду і створює додаткові точки контролю робочих процесів.

Крок 8. Соціальні ініціативи

Ще один важливий крок, який гармонізує відносини всередині  колективу, допомагає людям підвищити особисту соціальну цінність. Ми створили декілька проєктів, направлених на підтримку ЗСУ, співпрацюємо з благодійними фондами.

Крок 9. Додаткова увага на особисті потреби

Для підтримки високого морального духу команди в кризовий час потрібно більше спілкуватись з нею(краще – при неформальних обставинах). Дізнаватись про особисті переживання працівників, про їх потреби та по можливості їх задовольняти.

Крок 10. Виконувати обіцянки

Будь-яка невиконана обіцянка з боку керівництва в кризовий час набирає значну більшу вагу та може вплинути на довіру команди чи окремих її членів. Тому обіцяйте тільки те, що реально зможете виконати.

Замість післямови

І наостанок додам. На мою думку, люди — це найцінніший ресурс в бізнесі. Середньостатистичний співробітник працює в iplace більше 4-ох років. І це привід для гордості в наш час. Це фундамент для подальшого розвитку. Тому першочергові інвестиції всіх можливих ресурсів власників бізнесу мають бути саме в команду.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Для чого потрібна карʼєрна стратегія або чому важливо розуміти, що тебе очікує за 5 років?

Марія Баня 27 червня 2024 17:20

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Освіта 2024: Чи треба школярам іти у технарі?

Сергій Коноплицький 25 червня 2024 18:28