Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Японці винайшли вакцину, яка може допомогти в лікуванні хвороби Альцгеймера

Юлія Мирська
Юлія Мирська
2 серпня 2023 2 хвилин читання

Японські дослідники виявили, що у пацієнтів та мишей з атеросклерозом глікопротеїн (SAGP), який пов'язаний зі старінням, підвищений у деяких клітинах судин.

На основі цього розробили SAGP-вакцину, яка здатна усунути старіючі клітини з великим вмістом глікопротеїну та стати засобом лікування хвороби Альцгеймера, повідомляє American Heart Association.

Дослідники припускають, що така вакцина може покращити вікові патологічні стани, як-от діабет та атеросклероз у мишей. 

Крім того, вони вважають, що SAGP-вакцина зможе лікувати хворобу Альцгеймера, оскільки попередні дослідження показали позитивний зв'язок між SAGP-протеїном та цією хворобою.

Метою цього дослідження було вивчити ефективність SAGP-вакцини для зменшення патологічних змін, пов'язаних з хворобою Альцгеймера, використовуючи мишачу модель цієї недуги.

Дослідники використовували мишей, які мали спеціально змінений ген, що виробляв мутантний білок, який утворює амілоїд у людини (APP-KI). Цей амілоїд може накопичуватися в мозку і бути пов'язаним із хворобою Альцгеймера. 

Вони розділили їх на дві групи: одній групі мишей віком від 2 до 4 місяців вводили контрольну вакцину, яку використовують у дослідженнях як плацебо, а іншій групі вводили вакцину SAGP. 

Після щеплення SAGP-вакциною миші показали значне покращення у поведінкових тестах, а також зменшення рівня SAGP і відкладення білка APP у мозковій тканині.

Тож дослідники припускають, що SAGP-вакцина може ефективно полегшити прояви запалення, викликаного білком APP у мозку, і зменшити вплив цього процесу на порушення поведінки під час хвороби Альцгеймера.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Японська агенція аерокосмічних досліджень JAXA зазнала кібератаки

Юлія Мирська 4 години тому

Українська електронна комерція у 2023 році: цифри першого півріччя та прогнози на акційний сезон

Наталія Раскопа 27 листопада 2023 14:00

Дослідники NASA виявили новий ризик для здоров’я астронавтів — схильність до еректильної дисфункції

Юлія Мирська 25 листопада 2023 19:00

Вчені з'ясували, чому в деяких людей від червоного вина болить голова

Богдан Камінський 25 листопада 2023 07:00

Кількість запитів у Google 2023 року зросла на 65%, до 9 млн щохвилини

Богдан Камінський 24 листопада 2023 11:35