Японці винайшли вакцину, яка може допомогти в лікуванні хвороби Альцгеймера
Японські дослідники виявили, що у пацієнтів та мишей з атеросклерозом глікопротеїн (SAGP), який пов'язаний зі старінням, підвищений у деяких клітинах судин.
На основі цього розробили SAGP-вакцину, яка здатна усунути старіючі клітини з великим вмістом глікопротеїну та стати засобом лікування хвороби Альцгеймера, повідомляє American Heart Association.
Дослідники припускають, що така вакцина може покращити вікові патологічні стани, як-от діабет та атеросклероз у мишей.
Крім того, вони вважають, що SAGP-вакцина зможе лікувати хворобу Альцгеймера, оскільки попередні дослідження показали позитивний зв'язок між SAGP-протеїном та цією хворобою.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Метою цього дослідження було вивчити ефективність SAGP-вакцини для зменшення патологічних змін, пов'язаних з хворобою Альцгеймера, використовуючи мишачу модель цієї недуги.
Дослідники використовували мишей, які мали спеціально змінений ген, що виробляв мутантний білок, який утворює амілоїд у людини (APP-KI). Цей амілоїд може накопичуватися в мозку і бути пов'язаним із хворобою Альцгеймера.
Вони розділили їх на дві групи: одній групі мишей віком від 2 до 4 місяців вводили контрольну вакцину, яку використовують у дослідженнях як плацебо, а іншій групі вводили вакцину SAGP.
Після щеплення SAGP-вакциною миші показали значне покращення у поведінкових тестах, а також зменшення рівня SAGP і відкладення білка APP у мозковій тканині.
Тож дослідники припускають, що SAGP-вакцина може ефективно полегшити прояви запалення, викликаного білком APP у мозку, і зменшити вплив цього процесу на порушення поведінки під час хвороби Альцгеймера.