Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У США затвердили першу у світі вакцину для медоносних бджіл

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
9 січня 2023 2 хвилин читання

Міністерство сільського господарства США схвалило першу в історії вакцину для медоносних бджіл. Препарат може захистити бджіл від американського гнильця — бактерії, що спустошує цілі колонії.

Цього тижня Міністерство сільського господарства США вперше умовно схвалило вакцину для комах. Біотехнологічна фірма під назвою Dalan Animal Health нещодавно розробила профілактичну вакцину для захисту медоносних бджіл від американського гнильця. Препарат містить мертві личинки Paenibacillus — бактерії, що викликають хворобу, повідомляє Engadget.

Бджолярам не доведеться колоти цілі колонії комах найменшим у світі шприцом. Введення препарату передбачає змішування його з матковим кормом, який їдять робочі бджоли. Потім вакцина потрапляє у «королівське молочко», яким трутні годують матку. Тоді її потомство народиться з певним імунітетом проти шкідливих бактерій.

Лікування є проривом з кількох причин. Як пояснює The New York Times, раніше вчені вважали, що комахи не можуть отримати імунітет до хвороб, оскільки вони не виробляють антитіл, як люди і тварини. Однак після виявлення білка, який викликає імунну відповідь у бджіл, дослідники зрозуміли, що вони можуть захистити цілий вулик за допомогою однієї матки. Вакцина також є набагато гуманнішим способом лікування американського гнильця. Хвороба може легко знищити колонії з 60 тис. бджіл одночасно, і часто у бджолярів є один вибір: спалити заражені вулики, щоб врятувати те, що вони можуть.

Доктор Аннет Клейзер, генеральний директор Dalan, сказала The Times, що компанія сподівається використовувати вакцину за планом. «Бджоли — це свійські тварини, і вони повинні мати такі самі сучасні інструменти для догляду та захисту, які ми маємо для курей, котів, собак тощо», — сказала вона. 

Нагадаємо, раніше вчені повідомили, що дізналися, звідки походить захворювання на онкологію. Прямо зараз простий зразок ДНК може показати, звідки людина родом і які хвороби може успадкувати. У майбутньому це може дати можливість перемогти їх.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

В США вперше у світі зробили рентген-знимок атома

Артем Житкевич 19 годин тому

“Дрон, керований ШІ, намагався вбити оператора”: що відбулось насправді

Ганна Гілова 19 годин тому

У техніці, яку США планували передати Україні з Кувейту, знайшли проблеми

Єлизавета Гогілашвілі 1 червня 2023 18:43

Ілон Маск прибув до Китаю, Apple інтегрувала ChatGPT в клавіатуру iPhone, США виділять Україні $300 млн військової допомоги. Ранкова SPEKA

Ольга Горбенко 1 червня 2023 07:09

США виділять Україні $300 млн військової допомоги: деталі

Ольга Горбенко 31 травня 2023 21:13