Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Яку роботу пропонують українським айтівцям за кордоном

Тетяна Пашкіна
Тетяна Пашкіна
7 липня 2023 4 хвилин читання

Попри скрутні часи, ІТ-компанії залишаються активними роботодавцями. Наприклад, на сайті work.ua айтівцям пропонують 5253 вакансії в Україні (станом на 1 липня 2023 року). Robota.ua має 3877 вакансій. І це універсальні сайти з пошуку роботи. Зважаючи на пропозиції профільного DOU, майже кожна ІТ-спеціалізація потребує сотню-другу фахівців. Найбільший попит — на менеджерів з продажів, але й розробники не пасуть задніх.

Яку роботу пропонують українським айтівцям Яку роботу пропонують українським айтівцям

Скільки вакансій з релокацією доступно для українських айтівців

Найбільшу кількість вакансій в IT та навколо пропонують з релокацією — таких на DOU майже 600 пропозицій. Лідером щодо географії є Польща. Перше місце за кількістю вакансій посідає Варшава — 121 пропозиція, далі йде Лімасол, а потім Вроцлав, Лісабон, Гданськ, Братислава. Крім Європи та Штатів, робота для айтівців є в Єревані, Алмати, Стамбулі і навіть Буенос-Айресі.

Не завжди закордонна вакансія означає необхідність термінового виїзду. Іноді це віддалена робота, але з можливою релокацією. Перелік опцій для роботи за кордоном теж великий — від Senior C++ Engineer або Product manager до Customer Success Manager або Influence Marketing Manager. 

До речі, переїзд за кордон не дорівнює більшій зарплатні. Зважаючи на опис вакансій, диференціації у виплатах або соцпакеті немає. Можливо, про різницю розповідають на співбесіді, але у вакансіях, де перераховані українські та іноземні локації, ми не побачили вказівок, що зазначена зарплата суто український рівень винагороди. 

Хоча до повномасштабної війни багато айтівців обирали релокацію саме через фінансове зростання. Тепер, можливо, це стабільність і спокійне життя.

Які закордонні вакансії пропонують українцям в ІТ 

Великі українські роботодавці поступово стають дедалі більш міжнародними, зважаючи на географію їхніх пропозицій. І якщо нікого не здивуєш «філіями» SoftServe  від Києва до Білостоку, то пропозиції від Sigma Software демонструють ще ширшу географію — Project Manager (Adtech Domain) шукають не тільки в українські офіси, але й в Бургас (Болгарія), Варшаву (Польща), Краків (Польща), Лісабон (Португалія), Познань (Польща), Прагу (Чехія) чи віддалено.

Універсальні сайти з працевлаштування теж пропонують закордонні вакансії в IT, хоча їх відчутно менше. Наприклад, на robota.ua їх лише 168, а на work.ua — 40 (станом на 1 липня 2023 року). Однак навіть ці платформи роботодавці використовують для просування пропозицій. 

Ще одна категорія роботодавців — українські компанії, що намагаються виходити на інші ринки, наприклад, девелоперська компанія «Привілей», яка розробляє та запускає проєкти в Україні та на острові Балі, шукає сисадміна. 

Іноді «міжнародна робота» означає лише спілкування з клієнтами по всьому світу, а іноді дає змогу уявити себе Тюрінгом і стати Applied Mathematical Engineer у Кембриджі.

Попри обмеження щодо мобільності для чоловіків призовного віку, нехтувати закордонними пропозиціями, мабуть, не варто. Шанси знайти цікаву роботу з долученням до міжнародної команди, хоч поки що і віддалено, дійсно є. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 21 годину тому

Як малому бізнесу ефективно реагувати на нестабільність економіки України

Даніелла Шихабутдінова 26 лютого 2024 17:00

Як діти працюють в ІТ, стендап-комік вчить протидіяти шахраям, а бізнес змінив ставлення до криптовалюти: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 26 лютого 2024 16:00

Women Go Tech з Литви запрошують українок навчитись IT та інженерії: як долучитись

Артем Житкевич 22 лютого 2024 21:32

Як мігрувати з одного таскменеджера на інший без втрати важливих завдань

Максим Лелюшок 22 лютого 2024 16:30